Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
511-540 z 1614
Wybiera się ktoś może do Aarhus? Pologowałem się na tych wszystkich śmiesznych stronkach o zakwaterowaniu ale na pewno łatwiej będzie coś znaleźć wspólnymi siłami.
Jak tam w ogóle z pracą w Danii? Ogarnialiście już coś? ;)
Kick-Starterowcy do CPH wpisujcie się do grupy na FB, szybciej będzie się zgadać itp ;)
https://www.facebook.com/groups/258433684256617
Hej! Ja także wybieram się do Danii od sierpnia, czy ktoś może planuje zacząć naukę na VIA w Horsens? Szukam współlokatorki ;)
Czy najpierw zaczynaliście studia w Polsce czy od razu zdecydowaliście się na studia w Danii?
ja jestem od razu po maturze i w chwili dostania się do Danii zdecydowałam, że rezygnuje ze studiów w Polsce. I poprawka, nie szukam współlokatorki do student Village do Horsens, bo zgarnęli mi sprzed nosa wszystki pokoje, mieszkam na Kamczatce ;)
Cytat: Annagona
ja jestem od razu po maturze i w chwili dostania się do Danii zdecydowałam, że rezygnuje ze studiów w Polsce. I poprawka, nie szukam współlokatorki do student Village do Horsens, bo zgarnęli mi sprzed nosa wszystki pokoje, mieszkam na Kamczatce ;)

A sama skladałaś wszystkie dokumenty, miałaś jakiś certyfikat z angielskiego?
ja też jestem od razu po maturze,pod koniec sierpnia zaczynam studia;) a załątwiałam wszystko przez biuro Perfect .
ach, jeszcze jedno, do wszystkich szukających lokum w Danii- dobrze jest też szukać pokoju na forum uczelni,na którą się wybieracie,albo na profilu uczelni na facebooku,gdzie ogłasza się pełno studentów szukających współlokatora-ja znalazłam w ten sposób mieszkanie w mig:D i bez żadnego płacenia, jak na większości innych portali
edytowany przez nutela01: 25 cze 2012
Cytat: Annagona
ja jestem od razu po maturze i w chwili dostania się do Danii zdecydowałam, że rezygnuje ze studiów w Polsce. I poprawka, nie szukam współlokatorki do student Village do Horsens, bo zgarnęli mi sprzed nosa wszystki pokoje, mieszkam na Kamczatce ;)

oo, nareszcie ktoś z mojej uczelni !! Na jaki kierunek idziesz ?
Cytat: nutela01
ach, jeszcze jedno, do wszystkich szukających lokum w Danii- dobrze jest też szukać pokoju na forum uczelni,na którą się wybieracie,albo na profilu uczelni na facebooku,gdzie ogłasza się pełno studentów szukających współlokatora-ja znalazłam w ten sposób mieszkanie w mig:D i bez żadnego płacenia, jak na większości innych portali
i taniej u nas w miejsce za akademik trzeba płacic 3000 koron miesiecznie, a mieszkanie można już znaleźć za 1500 koron :) i z mniejsza kaucja
hmm w Kopenhadze(lub pod Kph) są akademiki jakoś za 1600dkk/2000dkk,więc nie tak źle. Ja aplikowałam o miejsce w nich, ale nie dostałąm żadnej odpowiedzi i wiem, że nie mam nawet na akademik szans, bo wszystko biorą Duńczycy i erasmusi (tak wywnioskowałam z listy mieszkających w jednym akademiku)
Mieszkanie znalazłam co prawda droższe trochę, ale i prąd i woda i internet są wliczone w koszt, i pokój umeblowany i w miarę blisko szkoły,więc jestem zadowolona!
a ile placisz za to mieszkanie? jezeli mozna wiedziec ;d i w jakies dzielnicy? bo wlansie ja tez wynajelam mieszkanie niedalekko szkoly wiec moze w tej samej :)
za 2500koron/miesiąc, i tyle samo kaucja. Dużo czy mało? Moim zdaniem przyzwoicie(jak na okolice stolicy Danii), i nie muszę żadnych mebli właściwie dokupować.. A mieszkanie jest w Virum, 7km od szkoły (w Lyngby nic nie znalazłam niestety odpowiedniego). Mieszkać będę ze studentką z Łotwy. A Ty w jakiej cenie masz wynajem? I gdzie dokładnie?:)
tyle samo + internet 100 kr wiec w sumie podobnie. z tego co wiem to taka kwota za mieszkanie jet bardzo dobra, raczej nic tanszego nie mozna znalezc (podobno) aa i ja jeszcze nie mam mebli wiec ty masz o wiele lepiej ;d ja mam mieszkanie w Gentofte 5 km od uczelni :) bede mieszkala z 2 polkami :)
haha, to nawet chyba wiem, o którym mieszkaniu mówisz! tez byłam nim zainteresowana, ale ono jest od sieprnia bodajże ,a ja chciałam już w lipcu przyjechać:)
Macie jakieś adresy stron z forami na facebook' u albo stonce VIA?
http://www.facebook.com/viauniversitycollege

może to?
A co do mieszkania, ma ktos wolne miejsce może na stancji? Jak u Was z pracą, już macie cos załatwione? ;)
Cytat: tomaszq
A co do mieszkania, ma ktos wolne miejsce może na stancji? Jak u Was z pracą, już macie cos załatwione? ;)
ja już jestem od miesiąca w Danii :)
z praca jest tak, że nikt Cie nie zatrudni, jezeli nie masz pobytu, w naszym przypadku dostajemy go na zasadzie podpisanego z uczelnia kontraktu, a wiec, ja sobie dopiero załatwiam:)
Z praca bez jezyka dunskiego jest naprawde niewyobrażalnie ciężko, mężczyźni mają nieco łatwiej, bo mają większe pole manewru w sferze zawodowej. Kobiety są najczęściej zatrudniane do sprzątania, a i o to ciężko ! :)
edytowany przez shannen93: 28 cze 2012
Cześć,
Jestem z Wilna,Litwy
W sierpniu wybieram się na studia do Danii do miasta Odense i chciałabym znalzc współlokatora.Może ktoś też wybiera się do Odense?? :)
Shannen93, wyjechałaś bardzo wcześnie... a załatwiłaś sobie pozwolenie na pobyt i pracę (tymczasowe) czy już miałaś możliwość podłapać się na studenckie pozwolenie? I jak to wygląda z umową wynajmu dla studentów, którzy nie mają jeszcze CPR ani duńskiego konta bankowego? :)
Cytat: oneill366
Shannen93, wyjechałaś bardzo wcześnie... a załatwiłaś sobie pozwolenie na pobyt i pracę (tymczasowe) czy już miałaś możliwość podłapać się na studenckie pozwolenie? I jak to wygląda z umową wynajmu dla studentów, którzy nie mają jeszcze CPR ani duńskiego konta bankowego? :)
Wyjechałam, bo chciałam znaleźć prace i kaske zarobić, ale nie moge wlasnie załatwić sobie pobytu, jutro bede dokladnie wiedziec co i jak, bo jade na uczelnie. Numer CPR, pobyt i pozwolenie na prace dostaniesz w pierwszych dniach na uczelni( przynajmniej u mnie tak jest). Z mieszkaniem nie mam pojecia bo ja bede wynajmować dopiero w październiku jak kogos poznam na studiach :))
Cytat: shannen93
Cytat: tomaszq
A co do mieszkania, ma ktos wolne miejsce może na stancji? Jak u Was z pracą, już macie cos załatwione? ;)
ja już jestem od miesiąca w Danii :)
z praca jest tak, że nikt Cie nie zatrudni, jezeli nie masz pobytu, w naszym przypadku dostajemy go na zasadzie podpisanego z uczelnia kontraktu, a wiec, ja sobie dopiero załatwiam:)
Z praca bez jezyka dunskiego jest naprawde niewyobrażalnie ciężko, mężczyźni mają nieco łatwiej, bo mają większe pole manewru w sferze zawodowej. Kobiety są najczęściej zatrudniane do sprzątania, a i o to ciężko ! :)


I jak tam, dowiedziałaś się czegoś z uczelni? Jestem ciekawa, bo wyjeżdżam do Danii za 3 dni już na stałe , w celu właśnie znalezienia pracy..To , że trzeba mieć nr Cpr wiem,i niestety można go dostać dopiero na początku nauki w Danii czyli jakoś we wrześniu.Ale czy da sie go uzyskać w jakiś inny sposób ? Albo jakoś to ominąć, ale pracować legalnie?
Cytat: nutela01
Cytat: shannen93
Cytat: tomaszq
A co do mieszkania, ma ktos wolne miejsce może na stancji? Jak u Was z pracą, już macie cos załatwione? ;)
ja już jestem od miesiąca w Danii :)
z praca jest tak, że nikt Cie nie zatrudni, jezeli nie masz pobytu, w naszym przypadku dostajemy go na zasadzie podpisanego z uczelnia kontraktu, a wiec, ja sobie dopiero załatwiam:)
Z praca bez jezyka dunskiego jest naprawde niewyobrażalnie ciężko, mężczyźni mają nieco łatwiej, bo mają większe pole manewru w sferze zawodowej. Kobiety są najczęściej zatrudniane do sprzątania, a i o to ciężko ! :)


I jak tam, dowiedziałaś się czegoś z uczelni? Jestem ciekawa, bo wyjeżdżam do Danii za 3 dni już na stałe , w celu właśnie znalezienia pracy..To , że trzeba mieć nr Cpr wiem,i niestety można go dostać dopiero na początku nauki w Danii czyli jakoś we wrześniu.Ale czy da sie go uzyskać w jakiś inny sposób ? Albo jakoś to ominąć, ale pracować legalnie?

Byłam dzisiaj na uczelni i niestety nie ma możliwość dostać w inny sposób CPR. Podobno te kontrakty co dostalismy nie sa tymi prawdziwymi i te prawdziwe dostaniemy dopiero pod koniec lipca. Wiec ja wracam do Polski w niedziele. Dodam jeszcze, że w wakacje tu są fabryki i wiele miejsc pracy poprostu nie czynne. Jak masz jeszcze czas to nie przyjezdzaj. Chodziłam codziennie po 4 razy w jedno miejsce pracy i nikt nie chciał nawet ze mna porozmawiac, brali CV tylko. Z tego co sie orientuje ( moja rodzina siedzi tu już od pokoleń) to w inny sposób niż przez znajomości ciężko jest tu znaleźć prace bez duńskiego. Słyszałam, że uczelnia pomaga, ale to dopiero podczas studiow. Zobaczymy, ja narazie wracam do Polski, bo i tak już za długo bezsensownie tu siedziałam. A do jakiego miasta jedziesz ?
Cytat: julkaaa555
A sama skladałaś wszystkie dokumenty, miałaś jakiś certyfikat z angielskiego?

Dokumenty składałam sama, a rozmowa kwalifikacyjnarzeczywiście mnie ominęła, mam certyfikat CAE ;))
Cytat: shannen93
oo, nareszcie ktoś z mojej uczelni !! Na jaki kierunek idziesz ?

Super, już jest nas dwie ;)) ja idę na International Sales and Marketing Menagement. A ty?
Cytat: Annagona
Cytat: shannen93
oo, nareszcie ktoś z mojej uczelni !! Na jaki kierunek idziesz ?

Super, już jest nas dwie ;)) ja idę na International Sales and Marketing Menagement. A ty?
ja też !! tez sama składałam, o jak fajnie, kiedy w Danii bedziesz ?
Witam, za rok mam zamiar zacząć studia w Danii, chętnie odpowiem na pytania, jakie do mnie macie
Piszcie na mail [email]
Tomasz Łaba Zamość - Facebook

Postaram się, na wszystkie odpowiedzieć.
Słabo z tą pracą. A uczelnia nie wystawia jakiegoś upoważnienia na tymczasowy pobyt?
Co do szukania pracy to słyszałem, że pracodawcy przychylniej patrzą (na nasze CV, list motywacyjny czy co tam jeszcze) jeśli napiszemy, że mamy ochotę uczyć się duńskiego w czasie pracy/ studiów.
Ponawiam ponownie poprzednie pytanie ;)
Ktoś VIA w Aarhus? Albo chociaż w Aarhus?
Cytat: shannen93
też !! tez sama składałam, o jak fajnie, kiedy w Danii bedziesz ?

Super!! Zamierzam przyjachać dopiero w weekend przed rozpoczęciem, bo jakoś nie widze sensu w przyjeżdżaniu tam wcześniej. A gdzie mieszkasz?

*i poprawka: papiery składałam przez studiujzagranica.pl, skrót myślowy w sensie że za wszystkim biegałam sama ;))
Temat przeniesiony do archwium.
511-540 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004