Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
241-270 z 1614
czesc,

szukam ludzi, ktorzy sie wybieraj na studia do Aarhus
ja się wybieram, ale luty albo sierpień w przyszłym roku,jeszcze się określę
bo nie zrezygnowałem z wyjazdu ;)
Ja zaczne studia w Aarhus od września.
Wciąż szukam mieszkania i współlokatorów.
wybiera się ktoś w przyszłym roku na studia do Horsens??:)
http://studentslifeabroad.blogspot.com/ adres bloga na którym będę opisywać moje życie studenta w Danii. Jeśli ktoś jest zainteresowany polecam;)
http://foreignstudentlife.blogspot.com/ ---- nastąpiła zmiana adresu;) Miałam pewne kłopoty, dlatego;)
Dla tych którzy nie mogą znaleźć mieszkania... Mnie pomogła ta agencja http://www.rentindk.com
Ale jeśli zdecydujecie się skorzystać, zróbcie to wcześniej bo w moim wypadku zajęło to miesiąc.
Witam wszystkich, szczególnie tych którzy zamierzają zacząć studia w Roskilde Business College.
Studiuję tam od 1,5 roku, ale jako że niedługo wyjeżdżam na 3 miesiące i nie chcę stracić fajnego lokum, dlatego mam do wynajęcia mieszkanie w akademiku (własny pokój, kuchnia i łazienka) od początku stycznia. Więcej informacji: [email] lub priv
Halo halo, czy ktokolwiek w sierpniu/wrzesniu rozpoczyna studia w Horsens (VIA)? Wzajemne wspieranie pod [gg] . :)
Hey!
Mam wielką prośbę - czy ktoś może z Was właśnie aplikujących lub już studiujących na uczelniach w Danii orientuje się coś o studiach magisterskich? w tym roku kończę licencjat SM i jestem zainteresowana studiami związanymi z tematyką międzynarodową - jednak musi być to już ten drugi stopień. Wydaje mi się, że program Edu Abroad chyba nie zajmuję się pośrednictwem na Mastera? Czy ktoś może mi udzielić jakiś info jak to ejst? moje gadu 14[tel]z góry serdecznie dzieki! hey ;)
Cześć!

Właśnie kończę licencjat z fil.angielskiej i chciałabym kontynuować studia w Danii.
Czy ktoś z was wie, czy można studiować fil.ang na którymś z w/w uniwerków?
Interesują mnie też inne kierunki, (może niekoniecznie typowo ścisłe, bo moja wiedza z matmy jest bardzo podstawowa), ale raczej w kierunku humanistycznych- macie jakieś pomysły??
Wyczytałam w poprzednich postach, że można studiować też inne filologie, np. skandynawską. A jak to wygląda z innymi filologiami? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
to teraz mam zagadkę :) - po 4 latach studiów jednolitych magisterskich w PL przerwałam naukę - od którego momentu mogłabym zacząć naukę w Danii? ew. czy są jakieś kraje które przychylniej patrzą na takie zagmatwane sprawy?
Wydaje mi się, że najrozsądniejsze byłoby aplikowanie na ostatni rok studiów pierwszego stopnia - za rok miałabyś ichni dyplom i otwartą drogę do zdawania na magisterskie.
Witam! Wybieram się na studia do Business Academy Aarhus. Kierunek na jaki aplikuje to environment management. Czy ktoś studiował na tym kierunku i dałby mi sugestie czego się bać i z czego się cieszyć? Narazie jeszcze czeka mnie rozmowa kwalifikacyjna ... papiery już gotowe czekają na wysłanie. Może ktoś także wybiera się tam na studia? zapraszam [gg]
Czy z 3 z matmy 4 z biologii i 4 z chemii mam realne szanse się dostać? Angielski na obecna chwilę na poziomie matury rozszerzonej zdaję na 75% jednak i w tej kwestii się nieco boję ;)
PS; JEŚLI KTOKOLWIEK WYNAJMUJE MIESZKANIE GDZIEKOLWIEK W DANII I BOI SIĘ STRACIĆ LOKUM PO WYJEŹDZIE NA WAKACJE JA Z CHĘCIĄ ZAOPIEKUJĘ SIE OWYM MIESZKANKIEM ... OCZYWISCIE OPLACAJAC CZYNSZ ;) PLANUJĘ ZAROBIĆ TROCHĘ PRZED STUDIAMI NA DALSZE ŻYCIE. PISAĆ :1071900
Hej:)
Ja chcę się przenieść na studia do Danii do Arhus Universitet - School of Law .Obecnie studiuje prawo w PL ale chce sie bardzo przeniesc i ukonczyc je tam.Czy ktos jest na forum kto studiuje tam prawo?kto sie przenosil na ta uczelnie?:)
Cytat: terrorystka
to teraz mam zagadkę :) - po 4 latach studiów jednolitych magisterskich w PL przerwałam naukę - od którego momentu mogłabym zacząć naukę w Danii? ew. czy są jakieś kraje które przychylniej patrzą na takie zagmatwane sprawy?

W Danii chyba wszystkie kierunki sa dwustopniowe. Oczywiscie wszystko zalezy jak przedmioty z Polski pokryja Ci sie z kierunkiem w Danii, ile przedmiotow/lat studiow zostanie Ci zaliczone. Najlepiej przygotuj wykaz swoich przedmiotow, znajdz kierunki jakie Cie interesuja w Danii i skontaktuj sie z tymi uczelniami.
Za tydzien zaczynam studia w Danii, na Aarhus Tech i aktualnie siedze juz w akademiku miedzynarodowym w Aarhus ; przyjechalem tutaj samochodem, sama podroz z Wroclawia zajela mi mniej wiecej 10 godzin, zaplacilem jakies 320zl za paliwo - szukam kogos kto bylby zainteresowany wspolnymi wyjazdami z Aarhus do Wroclawia, mam formalnie 4 miejsca wolne w samochodzie, powiedzmy, ze jakby 3 osoby doszly to szloby w miare komfortowo podrozowac - koncepcja jest taka zeby zaoszczedzic na paliwie, w 4 osoby wyniosloby to jakies 120zl w dwie strony. Przy takich kosztach, moze nawet moglbym sie pisac na powrot do Polski na jakies dluzsze weekendy, nie tylko w czasie jakichs swiat, wakacji itd... numer gg w nicku ; pozdro
Do wszystkich osób chcących podjąć studia i potrzebujących pomocy :) polecam biuro http://www.perfect.wroc.pl/. ich mail to [email] Pewnie już ktoś tu o nich wspominał.
Na maile odpowiada bardzo miły i pomocny Pan. Ja mam licencjat z PL i Pan przedstawił mi kilka możliwości studiów w Danii. Bardzo chętnie udziela on informacji i oferuje pomoc w załatwieniu formalności.
Cytat: plumkamc
Do wszystkich osób chcących podjąć studia i potrzebujących pomocy :) polecam biuro http://www.perfect.wroc.pl/. ich mail to [email] Pewnie już ktoś tu o nich wspominał.

Takich biur w Polsce jest więcej ;-)
Cytat: MoniaPik
Cytat: plumkamc
Do wszystkich osób chcących podjąć studia i potrzebujących pomocy :) polecam biuro http://www.perfect.wroc.pl/. ich mail to [email] Pewnie już ktoś tu o nich wspominał.

Takich biur w Polsce jest więcej ;-)

No patrz, nie wiedziałam :D Z pewnością jest ich więcej, i co z tego? Mi informacji udziela to biuro i jestem naprawdę zadowolona, więc polecam.
Witam wszystkich czy ktoś z was studiuje bądź studiował na Selandia College kierunek Multimedia Design and Communication w Danii ?? Chciałem się dowiedzieć jak tam jest jeżeli chodzi o samą miejscowość jak i uczelnię ?? I przede wszystkim czy studia są ciężkie i jak wygląda rekrutacja. W Polsce kończe magisterkę w tym roku i chciałbym jeszcze wyjechać na studia za granicę i myślę akurat o Danii :)
Ja mam jeszcze pytanie odnośnie kierunku Multimedia Design and Communication. Owszem czytałam wypowiedź, że te studia bardziej nadają się dla umysłu humanistycznego niż w Polsce, ale w jakim sensie, a raczej - co dokładniej się na nich robi/liczy. Bo kodowania stron internetowych to ja się nie boję, sama to robię na własny użytek (: I jeśli to tylko o to chodzi to chyba się zdecyduje tam zdawać (interesuje mnie AP na Business Academy Aarhus)
Czyżby nikt nie studiował na Selandia College ???
Hej,
Szukam osób który wybierają się w tym roku do Aarhus lub Kopenhagi na studia, lub mogą dać cenne info na ten temat... Jak wiadomo razem raźniej :)
Hej mam następujące pytania:

Myślę nad studiami Multimedia Design and Communication w Aarhus.
Angielski generalnie ogarniam (79% z rozsz. matury) natomiast....

Jak to naprawdę wygląda z tą wymaganą matematyką? - Miałem 36% (szaleństwo :P) z matematyki na maturze (poziom rozszerzony). Ocena na świadectwie chyba jakieś 2 albo 3.
Czy z takimi "osiągnięciami" mam szansę się dostać?

Drugie pytanie, tu chyba bardziej dla osób już studiujących:
Przy składaniu aplikacji muszę wybrać kampus: Halmstadgade albo Sonderhoj.

Który polecacie, czym się różnią itd. ?

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. Z góry dzięki!

Pozdrawiam.
Może lepiej żebyś zaprezentował swoje wyniki z podstawy? Na ten akurat kierunek trzeba mieć min. 3 z matmy lub ok 50 % z matury. Co do kampusów to się nie orientowałam jeszcze :)
Cytat: Ajszaaa
Może lepiej żebyś zaprezentował swoje wyniki z podstawy? Na ten akurat kierunek trzeba mieć min. 3 z matmy lub ok 50 % z matury. Co do kampusów to się nie orientowałam jeszcze :)

Nie pisałem podstawy. Matura zdawana 2 lata temu :)
A to sorki w takim razie. Myślę , że warto by po prostu napisać w liście motywacyjnym (który jest piekielnie ważny tak samo jak rozmowa z przedstawicielami uczelni) ,że matura rozszerzona jest o wiele trudniejsza i np opisać jakie zagadnienia są w rozszerzeniu. Ogólnie z tego co wiem najważniejsza jest "autoprezentacja" na spotkaniu. Albo się ktoś spodoba albo nie ;)
Multimedia Design and Communication to kierunek ktory przeciez jest polaczeniem multimediow - grafika, strony www, wizualizacja oraz komunikacji biznesowej - strategie, zarzadzanie projektami, biznes, itd. wiec moze byc OK dla humanistow i scislych umyslow ;-)
Witam! Bardzo powaznie mysle o studiach w Danii na Rosklide Buisness Collage Marketing Management i zostaly mi 2 tygodnie do wyslania aplikacji rekrutacyjnej. Przeczytalem w powyzszych dosyc starych opiniach ze w sumie te studnia nie sa dla "wybrancow" i przecietny uczen z ambicja spokojnie sobie powinien poradzic. Jestem tegorocznym maturzysta i obawiam sie troche angielskiego.. nie mialem z nim nigdy wiekszych problemow probna podstawowa zdalem na 80%.. jednak to otoczenie i swiadomosc ze tam mnie wszyscy "zjedza" jest dolujaca.. Jak to wyglada z waszej perspektywy?pytanie oczywiscie dotyczy moich przypadkow. Jak sobie poradziliscie? jak bylo ciezko? no i rozmowa kwalifikacyjna? podobno trzeba do niej podejsc z luzem..

serdecznie pozdrawiam i licze na konkretne odpowiedzi. bardzo mi na tym zalezy.
Grzegorz
Temat przeniesiony do archwium.
241-270 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004