Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
451-480 z 1614
A tak poza tym z CPH wogole nie odpowiadaja mi na maila nie wiem o co chodzi ;/ ale to dziwne troszkę
a jest tu ktoś, kto dostał się na Roskilde?
Cytat: aallaaa
A tak poza tym z CPH wogole nie odpowiadaja mi na maila nie wiem o co chodzi ;/ ale to dziwne troszkę

Z własnego doświadczenia wiem, że kontakt mailowy u nich zazwyczaj leży (chodź nie we wszystkich przypadkach). Najlepiej zadzwonić ;)
Cytat: aallaaa
Kurcze to ja chyba troszkę na wyrost to wzięłam i wszytsko przetlumaczyłam i w ogole nie ktorzy pisza tu na forum ze juz wiedza czy sie dostali czy nie? Nie rozumiem ?! bez wysłania swiadectwa maturalnego? ja prawde mówiac myslalam ze poczekam na nie i wysle wszystko razem ale jak tak was czytam to chyba lepiej jak najszybciej.

Stwierdziłem, że się dostałem po fakcie otrzymania conditional acceptance letter (tak jak chyba większość tutaj, jak nie wszyscy) i rzeczywiście nie ma 100% pewności przed wysłaniem wyników matury, ale prawda jest taka, że wystarczy zdać ją na przyzwoitym poziomie (niby nieodbiegającym znacząco od ocen dostarczonych im przy podaniu) co przy poziomie tegorocznej matury to raczej nie jest problem... ;)
Ja się dostałem do Roskilde:D
Ciekawe czy jest ktoś kto się nie dostał...
edytowany przez oneill366: 20 maj 2012
nie wiem, w każdym bądź razie w ogóle nie rozumiem jak ludzie sie już wypowiadają że się dostali skoro na stronach tych uczelni zazwyczaj jets inforamcja ze lipca bedzie to ogłaszane. I na zadnej stornie nie znalazłam inforamcji i jakiej kolwiek rozmowie kwalifikacyjnej a wszedzie wymagają certyfikatu Ielts Toefla lub Cea wiec troche to nie logiczne.
Cytat: aallaaa
nie wiem, w każdym bądź razie w ogóle nie rozumiem jak ludzie sie już wypowiadają że się dostali skoro na stronach tych uczelni zazwyczaj jets inforamcja ze lipca bedzie to ogłaszane. I na zadnej stornie nie znalazłam inforamcji i jakiej kolwiek rozmowie kwalifikacyjnej a wszedzie wymagają certyfikatu Ielts Toefla lub Cea wiec troche to nie logiczne.
Widocznie nie umiesz szukać, ja już podpisałam kontrakt na 3,5 roku. Jak wypelniasz aplikację to musisz wpisać jaką masz średnią itd. i pod tym kątem oni cię sprawdzają. Jak nie mam zadnego certyfikatu tak jak wiele osob, bylam na rozmowie tylko. Jeżeli nie umiesz znaleźć tak prostych rzeczy to nie wybieraj sie na studia zagranice bo zginiesz tam poprostu :)
Aallaaa, może zamiast stawiać się na forum i pośrednio nazywać nas kłamcami zadzwonisz do uczelni tak jak Ci już wcześniej pisałem.
Spokojnie nie sugerowalam ze jestescie kłamcami nawet mi to do głowy nie przyszło. Po prostu zaciekawiło mnie to, że każdej uczelni do której składam w tym cph i aarhus dostałam list zwrotny z informacją, że do 5 lipca mam doslać wszystkie dokumenty,a 30lipca-5 sierpnia będą ogłoszone przyjęcia do tych uczelni. Nie miałam w żadnym wypadku złych intencji. I prawdopodobnie możecie mieć racje, że nie doczytałam na stronkach tych uczelni wszystkich informacji, bo nie są to szkoły do których składam w pierwszej kolejności. Dla mnie najważniejsza jest CBS i tej uczelni poswięciłam swoją uwagę. W niej mają troszke najwidoczniej sprawiedliwszy system i wymagają i zdania certyfikatu i matury i świadectwa i nikogo nie przyjmuja wcześniej niż przed 5 lipca, bo rozmawiałam osobiscie z kobietą rekrutująca kandydatów 3dni temu. Co uważam za sprawiedliwe rozwiązanie. A co do shannen93 mysle że nie Tobie oceniać czy się nadaje na studia za granice czy nie i gratuluje podpisania kontraktu. Poza tym nie miałam zamiaru z nikomu tu sie stawiac i chyba źle się zrozumielismy, jezeli jest możliwość dostania sie po przez rozmowę kwlifikacyjną to szczerze wam zazdroszczę i gratuluję.

Bo to chyba jest tak, że jak sie składa papiery przez jakieś biuro w Polsce to jeżeli nie ma się certyfikatów to jest test z angielskiego i rozmowa kwalifikacyjna, a mnie kiedyś mówili, że mature trzeba zdać tak samo jak na ostatnim świadectwie albo lepiej, żeby nie było wątpliwości po conditional acceptance letter:). A jak się składa samodzielnie to wtedy trzeba mieć już certyfikat i rozmowa kwalifikacyjna jest zbędna.
A aallaaa czy Ty zdawałaś kiedyś jakieś dodatkowe przedmioty do CBS bo kiedyś jak bylam na ich str to wydawało mi się, że oni wymagali już jakiś punktów ECTS to prawda?
Nie obecnie wymagają certyfikatu z ang (teofel, ielts, cea) poza tym matura no i porządne świadectwo szczegolnie matma historia i ang. Biorą też pod uwagę liczbę godzin wciagu 3 lat z tych przedmiotów. U mnie wymagają jeszcze certyfikatu z jezyka hiszpanskiego na poziomie b2 bo ja składam na kierunek z tym językiem. Poza tym to chyba nic
Aallaaa, w takim razie życzę Ci tylko powodzenia ;)
ponawiam moje pytanie, czy ktoś z was szuka współlokatora w Aalborg?
hej Monika!
ja prawdopodobnie będę potrzebowala mieszkania/pokoju. proszę o kontakt, ponieważ to bardziej skomplikowana historia, pozdrawiam;)) [email]
Podłączam się do zapytania Moniki, tyle, że w CPH :) Pisać [gg] (niewidoczny)
sorry że wcinam się:)
jade do danii na pół roku, kolding, IBA, 2[tel]. jade sama:( może ktos jeszcze jedzie?....:/ piszcie proszeee. [gg]
tgo może też sie podłączę. Może ktoś podpowiedzieć jaką średnią z ocen w liceum trzeba mieć zeby liczyć na przyjęcie na studia w Szkocji albo WB? Wiem ze pewnie zalezy od uni ale tak okolo
Dostał już ktoś odpowiedź z TEKO? Trochę za długo to trwa i już zaczynam się martwić;/
Ja tez przerowadzam się z chłopakiem do Dani do Kopenhagi w sierpniu więc jezeli ktoś ma jeszcze jeden pokój wolny to my jestesmy jak najbardziej chętni. Pozdrawiam :)
Cytat: matizsz
tgo może też sie podłączę. Może ktoś podpowiedzieć jaką średnią z ocen w liceum trzeba mieć zeby liczyć na przyjęcie na studia w Szkocji albo WB? Wiem ze pewnie zalezy od uni ale tak okolo
z tego co ja wiem i co się dowiadywałam to nie licza sie do Anglii oceny ze swiadectwa tylko matury i tak głownie to wymagaja 3 przedmiotow rozszerzonych na 60%, tylko do Anglii to jets mniej wiecej tak ze chyba do pazdziernika lub listopada skladasz aplikacje i oni Ci powinni wysłac taki list z wymaganiami i mniej więcej takie zazwyczaj sa, u mnie jeszcze wymagali certyfikatu z ang no ale mnie odstraszyły sumu które trzeba płacic za semestr a mianowicie 9tys funtow, na niektore uczelnie mniej ale tak od 6-9tys.
Witam,
Szukam kogoś kto studiował/studiuje/ zamierza studiować w IT University of Copenhagen. Chciałbym tam zrobić Master degree z informatyki. Z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek porady.
Pozdrawiam
hej;)) ja też nie mam żadne informacji od nich;)) na co składałaś aplikację ja na international purchasing. Masz już może jakieś namiary na mieszkanie, bo z tego co sie orientuje to bardzo trudno jest coś znaleść.
pozdrawiam;)
sorki zapomanialam dopisać, że chodzi mi o Teko;)

PS wiadomość skierowana do miziumiziu;)

Witam!
Ja właśnie dzisiaj dostałam odp z teko, że się dostałam (purchasing). Ale zaniepokoiła mnie jedna rzecz- tam jest napisane że studia zaczynają się 13 sierpnia, a ja byłam cały czas przekonana, że 30 sierpnia (na stronie internetowej z której aplikowałam tak było napisane) Wie ktoś może coś na ten temat? Uważam, że to trochę dziwne, żeby tak wcześnie zaczynać studia
Fashion design. martwi mnie strasznie ta cisza i jakoś tak mam złe przeczucia.. odezwaliby się, bo już spać nie mogę
jesli chodzi o mieszkanie nie mam nic. nie kombinuję póki nie wiem czy jestem na liście;/ do tego złożyłam jeszcze na 2 asp i już nie wiem co wybrać.
ooops. już nieaktualne. dostałam się;) klops
miziumiziu, czy masz już na oku gdzie chcesz mieszkać? ja teraz się martwię o mieszkanie, a nie chcę mieszkać w akademiku (dzielenie łazienki i kuchni z kilkoma osobami nie dla mnie)....
Jak mówię- nie mam nic na oku. spodziewam się, że ze znalezieniem mieszkania w takiej mieścinie mogą być problemy. Solveig na skypie mówiła że nawet z Aarhus dojeżdżają.. przeraża mnie to. ale i tak martwię się teraz nie mieszkaniem, ale tym czy na pewno warto tam iść i do tego moją planowaną operacją. bo raczej na łóżku nikt mnie tam nie dotacha;p
Ale zbieg okoliczności. Ja mam operacje 15 sierpnia (bo byłam przekonana że rok rozpoczyna się 30 sierpnia a nie 13) i nie wiem jak teraz z tego wybrnąć (a na operację czekam już pół roku). Ja jestem w kolejce do mieszkania (zalogowałam się na stronie lejehuset czy jakoś tak) bo jak wynajmiesz mieszkanko czy kawalerkę z jakąś osobą to wychodzi o wiele taniej niż akademik... Tak to jest z tymi zagranicznymi studiami. Same wątpliwości i jedna wielka niewiadoma.
Temat przeniesiony do archwium.
451-480 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004