Profi Lingua

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 163
Co za nieszczęście dla WAS - KONKURENCJI, że ....jesteśmy największą i jedną z najstarszych szkół językowych w Polsce. Zamujemy czołowe miejsca w rankingach "Newsweeka" i otrzymaliśmy w latach 2005 i 2006 Złoty laur Klienta. Są to ważne wyróżnienia bo przyznawane przez naszych słuchaczy! rnInne obiektywne informacje dotyczące PROFI - LINGUA: rn- 98,8% naszych słuchaczy zdaje egzaminy Cambridge, Instytutu Goethego, jak również TELC i LCCI...rn- a wszystkie osoby przygotowujące się z Profi - Lingua do matury (NAWET W 17-sto OSOBOWYCH GRUPACH) zdały maturę!!!rnrnNic dodać, nic ująć....
Nie musisz dawac robic z siebie idioty. Nikt ci jeszcze nie wyjasnil, ze jest standard, nie "standart". I po co, taki jak ty pcha sie do angielskiego, jak polskiego jeszcze sie nie nauczyl???
Pewnie szkola polskiego tez byla do bani, wszystkie szkoly sa do bani, tylko ty, TYLKO TY .... jestes genialny
rozumiem, że każdy może sobie lamentować...widocznie macie pecha i trafiacie na złych nauczycieli.. hehe i z tego co mówicie (piszecie) to wszędzie jest coś nie tak,w Warszawie, krakowie itp.. więc nie wiem jak to jest ale może poprostu wyjątek podkreślający regułe, ponieważ w Zabrzu jest wręcz odwrotnie do tego co piszecie.. nie ma żadnego problemu z zapisaniem się, odrabianiem odwolanych zajęć(przez poprzedni rok chyba 2 razy zdażało się żeby zajęcia były odwoływane, ale w tym samym czasie kiedy dowiadywalismy się ,że zajęć nie będzie odrazu już był ustalony termin kiedy odrabiamy),nawet z płaceniem nie było problemu, bo jeśli ktoś zalegał z zapłaceniem kolejnej raty, to konsultowano się z taką osobą i uzgadniano dogodny termin wpłaty (oczywiście bez przesady) ..a nauczyciele bez zarzutu!! native speaker na każdych zajęciach rozmawiał z nami wyłącznie po angielsku choć jak się później okazało całkiem dobrze mówi po polsku(nawet gramatyke tłumaczył po angielsku)więc skoro w waszym mieście oddział profi jest kiepski to nikt wam nie kaze tam chodzić..
ludzie powiedxcie gdzie sie najlepiej uczyc jezyka? jest tyle szkól ze juz sie pogubilam w tym wszytskich , boje sie właśnie , ze trafię na jakieś oszustwo.. a no to mnie nie stac:(
Zasada jest prosta, im mniej placisz, tym gorsza usluge dostajesz - przyklad Profi-Lingua, jest dania, wiec wiele od tej szkoly nie mozna wymagac! Zastanow sie, ile chcesz wydac na kurs miesiecznie np. 100 PLN, to nie jest duzo i przemnoz ilosc miesiecy, np. x 6, wowczas semestr kosztuje 600, a rok 1200 PLN, to nie ceny a P-L, ale w bardziej renomowanych szkolach, wiec szukaj ich. dowiedz sie jacy sa lektorzy, a co najwazniejsze, ile trwaja zajecia 90, 80 czy 70 minut? No i jak czesto sa w tygodniu. Powodzenia!
Chce sie zapisać na kurs, zastanawiam sie pomiędzy PROI a LEKTOR......i jeżeli ktos zna te szkoły to nie coś napisze....zwłaszcza o LKTORZE bo o PROFI juz sie naczytałam nienajlepszych opinii :/
obie szkoły są dobre, w Profi jednak chyba troszkę taniej jest. Byłem kursantem w Profi, Lektora znam z opowiadan znajomych, dla mnie - idź do Profi, ale to twoja decyzja :)
hej zamierzam zapisać się do profi-lingua w warszawie ale na język włoski-wiem że to jest forum poświęcone j.angielskiemu ale chyba tutaj szybciej uzyskam odpowiedz.
Jaki jest mniej więcej poziom nauczania w tej szkółce j.romańskich...bo rozumiem ze wiekszość krytycznych wypowiedzi dotyczyła ang..
o profi pisza zle, szkola jest znana. to bardzo polskie, kogos obsmarowac. szukalem jakichs zachwytow i nie znalazlem zadnej chwalonej szkoly? Skoro wyglada, ze wszystkie szkoly sa zle, to moze z piszacymi jest cos nie tak
są szkoły lepsze i gorsze. Nie ma szkoły idealnej dla wszystkich!
wszystko zalezy od lektora. ja miałam na fce świetna babkę ( Polkę) i nauczyłam się dużo ale advanced sobie juz podarowałam bo nie wytrzymałam nudy i beznadziejnego nativa. jak sie trafi. trzeba miec tez troche szczęścia.
witam,mam pytanie,czy ktos kompetentny moze mi udzielic biezacych informacji na temat profi lingua?moja siostra wybiera sie na kurs francuskiego zachecona ulotka i nie wiem czy nie powinnam jej odradzic
Niech znajdzie kogos kto sie tam uczył i dowie się czegos na temat lektorów od francuskiego! To od nich dużo zależy!
Aby Wam pomóc, podaję listę wymogów, jakie powinien spełniać kompetentny lektor:
1. wykształcenie filologiczne bądź lingwistyczne (magister) z PRZYGOTOWANIEM PEDAGOGICZNYM lub licencjat uzyskany w nauczycielskim kolegium języków obcych
2. doświadczenie w nauczaniu (korepetycje, szkoły językowe lub publiczne)
3. miła osobowość
4. zdolności interpersonalne
5. konsekwencja
6. punktualność
Szkoła jest zobowiązana udzielić kursantom informacji o lektorze (np. o wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, podnoszeniu kwalifikacji), więc radzę zasięgnąć rady u źródła, czyli osób z działu HR ds. lektorskich i wybrać się na kurs do rekomendowanego lektora. Unikajcie lekcji u studentów, a czasem u native speakerów, którzy nie mają przygotowania do nauczania języka jako obcego!

Powodzenia :-)
dzieki serdeczne za bardzo cenne wskazowki.sama tez wybieram sie do szkoly j.hiszpanskiego i licze na to,ze znajda sie tam ludzie,dla ktorych chec naucznia jest wazniejsza od finansowego wyzyskiwania.
do rekomendowanego lektora - dobre sobie przez znajomych to jeszcze wiarygodne zdanie - ale w samej szkole... no coz watpliwa rekomendacja... wzgledem francuskiego w Wwie - no coz znam lepsze szkoly
Czy ktoś może napisać cos na temat Profii Lingua we Wrocławiu. Polecacie czy odradzacie? Który nauczyciel i native speaker jest najlepszy a kogo lepiej unikać?
LUDZIE TYLKO PO CO TAK RYZYKOWAC!PRZECZYTAJCIE OPINIE POWYZEJ,NO I OCZYWISCIE POPYTAJCIE ZNAJOMYCH.JEST NA RYNKU TROCHE DOBRYCH SZKOL
po co czytac - tu pluja na kazda szkole - pokaz mi ktoras, o ktorej pisza : ooo tak, swietna, szkoda czasu na czytanie psedu-opinii - na profi najwiecej pluja bo wielka reklama, ale ze nawet na "moja" osiedlowa callana ktos napisal....
a swoja droga tytul tego watku jest kretynski, profi musi upasc = widze ze otwarli nowa filie kolo orange al.solidarnosci- no to jak jest???? jesli maja upasc, to sie nie powinni rozwijac. a moze wcale nie upadaja, tylko idzie im lepiej.
hej!hmm słuchajcie, tak tutaj to wszystko czytam.. i jestem troche przerazona.. Otóz ja bede pracowac w takiej szkole jezykowej "profi-lingua".. to przykre, ze nie macie, w wiekszosci, dobrego zdania o tego tupu szkołach..jaki Waszym zdaniem powinien byc lektor, abyscie sie przekonali nie tylko do zajec, ale do lektora i sposobu przekazywania jego wiedzy? Chciałam dodac, iz pracowalam juz w szkole jezykowej w wawie i mam troszeczke doswiadczenia. Bardzo dobra rzecza sa po prostu ankiety dawane na koniec kazdego miesiaca ,oceniajace prace lektorów.. Odpisujcie! Pzdr. zośka
ja 2 lata temu chodzilam do profi w Poznaniu i uważam ze jest swietnarnnauczyciel byl moze troche nudny ale oprocz stałych zajec chodzilam jeszcze na dodatkowe a to z gramatyki a to z jakiegos ciekawego slownictwa i tam mialam zajecia z roznymi lektoramirnmoglam wykorzystac 40 godzin dodatkowych zajec i prawie tyle wykorzystalamrnale z mojej grupy nikt na dodatkowe lekcje nie chodzilrna narzekali wszyscy...rntylko ja bylam zadowolona rn:-)
Hmm... w piatek rozpoczynam kurs CAE Przy Jerozolimskich w Wawie. Mialem 2 opinie - dobra i złą, o kursie CAE akurat te dobra. Boję sie, ale jak cos, to bedziemy sie pilnowac, zeby mnie marnowac czasu np., z marnym nauczycielem. A samemu tez trzeba sie wziac do roboty;)
Może i w niektórych momentach macie rację, ale myślę, że nie jest tak źle. Mojej lektorki nie lubię zbyt bardzo, ale da się przeżyć. DAVIDA W., który uczył mnie w zeszłym roku wspominam baaaardzo miło (!!! DAVID!!! KISSESS TO YOU!!!) Był niesamowity! :) Teraz nie bardzo lubię chodzić do Profi, faktycznie, gry i zabawy czesto są strasznie głupie i tak... nie za dużo uczę się na tych lekcjach. Muszę zakuwać w domu. Chciałabym zdać FCE,a niestety Profi niezbyt dobrze do tego przygotowywuje. Często lekcje są nudne, tak, że nie mam żadnych wyrzutów sumienia, kiedy z kimś sobie gadam. No cóż, ale to w końcu styczność z językiem obcym, więc staram się nie narzekać.
Mnie też oszukali na 600zł!!! Co za złodzieje!!! Byłem tylko na połowie pierwszej lekcji!!! I zabrali mi parwie całą sumę jaką wpłaciłem bo tak jest w regulaminie!!! Nie zapisujcei się do tego syfu!!! Szkoła jest tragiczna zrezygnowałem bo:

1. Pani lektor miała straszną wadę wymowy przez co nie mogłem jej zrozumiec!
2. Pani lektor gadała jak automat nawet nie pytała czy ktoś coc rozumie!
3. Ciasne sale bez klimatyzacji a okna nie można otworzy bo hałas z ulicy przeszkadza, więc się trzeba duśic!
4. Na zajęcia przychodzą osoby po 40 roku zycia nie ma jakiegoś doboru wiekowego!
5. Pomimo ich wielkich testów wstępnych do oceny poziomu za darmo!!! hehe jaka łaska!!! Ludzie są źle dobrani pod względem poziomu! Są tacy co nie mówia prawie nic a tacy co nawijają jak kataryna!

Jednym słowem amatorzy i złodzieje!!!

Do tego ta umowa ułożona tak że jeżeli chcesz zrezygnowa nawet minute po złożeniu podpisu to zabierają Ci całą sume jaką wpłaciłeś a jeżeli wpłaciłeś pierwszą ratę to muszisz dopłacic resztę bo Cie do sądu pozwą!!! Nie ma czegoś takiego jak lekcja próbna aby zobaczyc jak wyglądają leckje itp.

Jednym słowem amatorzy i złodzieje!!!!!

Nie wierzcie kuszącym reklamom w mieście!!!!!
Dobra zasada na przyszlosc-
Zanim cos podpiszesz to dowiedz sie (czytajac, sprawdzajac i ogladajac) o co chodzi. Ja bylam w Profi-lingua (Pytac sie o prace). Moge tylko tyle powiedziec, - ja bezdomnego pijaka na ulicy lepiej traktuje.
A wiecie co? ja jestem z tej szkoły zadowolona:))))
wcześniej chodziłam do innej, w sumie tez było ok, tylko drozej i dalej. Namówiła mnie znajoma, bardzo chwaliła profi i pomimo, że po przeczytaniu tego forum w zeszłym roku - zrezygnowałam, teraz postanowiłam spróbować.

I faktycznie - kilka pierwszych zajęć - porażka, jakieś debilne konkursy na czas, tłum, ścisk i wypisane markery do tablicy.
Wściekłam sie i ... poszłam zmieniłam filię, grupę i lektora:))
I teraz jestem naprawdę bardzo zadowolona i mogę polecić.
Także tak pewnie zdarzyć się może wszędzie.
[wpis usunięty]
A ja znam jeszcze lepszą szkołę. Interpersonal s.c.
uczę się w P-L od października i dziwią mnie tak negatywne opinie o szkole, w sekretariatach nigdy nie miałem problemów (na prawdę miłe Panie !), na konwersacje chodzę prawie co drugi dzień ( co prawda z mojego poziomu rzeczywiście jest ich mało), grupa nie jest większa niż zakładano itd. Mam różne zastrzeżenia, ale zakładam że wiedza sama nie wejdzie do głowy i trochę jednak samemu trzeba przysiąść i pokuć, a zawsze można się do czegoś przyczepić. Widze jednak więcej ++++ niż ---. Jakoś się chyba jednak starają. Ciekawe co to za ludzie, którzy tak narzekają...w mojej grupie jest wiele osób które kontynuują nauke w tej szkole i są zadowoleni.
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 163

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe