FCE-czerwiec 2011

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 302
no właśnie vobot może jutro się przydadzą :D a wchodziłeś na egzamin z osobą o numerku obok Twojego czy jak? i czego dotyczyły pytania w 1. części?
pani po prostu dobierała osoby w pary i wysyłała pod drzwi komisji,(w Kielcach były 3 komisje) ja byłem w drugiej z kolei parze więc mieliśmy parę minut na przygotowanie taktyki do części 3. zanim weszliśmy na egzamin ;))
mając numer 2 wchodziłem z osobą z nr 4. Może to jakiś system był, albo po prostu widzimisię.
Jeśli chodzi o część 1. to były to standardowe pytania typu: Wojtek, tell me sth about place where you live. What would you mosty like to do in next few months. A trzeciego nie pamiętam ;)
http://www.speedyshare.com/files/28684663/fce_speaking_intro_questions.pdf
tu jest sporo przykładowych pytań
warto się nauczyć kilku 'historyjek' które można podpiąć pod bardzo wiele pytań. Ja sobie np. przygotowałem gadke-szmatke o moim mieście. Było to mniej więcej coś takiego:
Although it may sound strange, as XYZ is said to be quite small, poor and even boring city and to the contrary to what most people say, I must admit that in fact it is a fantastic city. What I mean is, there are lots of possibilities and opportunities for young people, and not only. If I could choose, I would definitely like to stay there as long as possible.
Dwa zdania, strona bierna, conditional, modal, mowa zależna ;)
uwierzcie mi, że takie coś można odpowiednio przekształcić i 'podpiąć' pod wiele różnych pytań.
A teraz wyobraźcie sobie moje zadowolenie jak zostałem poproszony o opowiedzenie o swoim mieście ;D
no to faktycznie trafiłeś nieźle :D ale przez to stresuję się trochę mocniej bo czuję że ze stresu mogę zapomnieć języka w buźce :P
oczywiście można dodać do tego rzeczy typu; fresh air, beautiful location, lots of sport facilities, hisorical monuments, places worth visiting etc.
Jedna rada: ściemniajcie ile sie da ;) nie mówcie o szarej rzeczywistości, bo kto by chciał narzekania słuchać ;))
może melisa na uspokojenie będzie dobra ;)
Ja w sumie jestem spokojna, dzis juz sie niewiele naucze, bedzie co ma byc ;p Nie chcialabym gadac o zanieczyszczeniach srodowiska i tego typu rzeczach, ale moze jakos z tego wybrne ;)
No i ja już również po. Najważniejsze się nie stresować. Atmosfera była naprawdę miła, a czas egzaminu minął naprawdę szybko. :)
a jakie miales tematy Mikolaj??
a może jeszcze takie głupie pytanie ale czy wypada się ubrać na ustny: biała koszula i dżinsy? Czy raczej coś bardziej formalnego?
Mikołaj czy Twoim egzaminatorem był taki wielki rudy Anglik? ;)
Judyta, jak to na każdy egzamin ustny trzeba się odpowiednio ubrać, bo od razu inaczej na Ciebie patrzą. Ja wybrałem wersje garniturową tylko bez marynarki i krawatu ;)
ja miałem bardzo fajne tematy. W Part 1 musiałem powiedzieć o swoim mieście i czy jest coś,czego nie mogę się doczekać. W part 2 miałem dwa obrazki. Na jednym ojciec z córką siedział i grał na gitarze a na drugim ludzie byli na scenie i przedstawiali coś. Pytanie było: jak Ci ludzie mogą się czuć podczas 'making music'? W part 3 miałem z kolegą chyba 8 zdjęć przedstawiających różne miejsca, które można odwiedzić podczas wakacji np: góry,pustynia,las i pytanie było: które w przyszłości będą najpopularniejsze. W part 4 mieliśmy postawioną taką tezę: czy 'podróżowanie przez internet' może zastąpić prawdziwe doznania podczas takiego realnego zwiedziania.. moja opinia i kolegi i to wszystko! :)
Nie ja miałem miłą egzaminatorkę-Polkę, a w rogu sali siedział Anglik i nas oceniał.. w każdym razie nie był on rudy ;d
Hej:) Czy ktoś ma może jutro ustny o 10.04?:D (Warszawa)
część 1. miałem taką samą ;)
moje tematy też były proste, dostałem dwa obrazki przedstawiające piłkarzy i narciarzy i miałem powiedzieć jak się czują, chyba nic prostszego dostać nie można ;)
Mój kolega z pary miał dokładnie to samo :) więc to znak,że zestawy się powtarzają. :P
dlatego proponuje żeby każdy wypisywał tu swoje tematy, niech następni mają lżej ;)
być może komuś się powtórzą
ja tez juz po :) nie bylo zle, jestem w sumie zadowolona, choc moglo byc lepiej, zawsze jest jakis niedosyt :) a tematy:
obrazki- sposoby spedzania wolnego czasu: grupka dzieci lowi ryby i grupa dzieci je posilek na swiezym powietrzu. moj kolega mial: chlopaka, ktory czyta ksiazke w metrze i babcie z wnuczka, ktore razem czytaja ksiazke.

dyskusja z partnerem: 5 obrazkow z roznymi krajobrazami (dzungla, pustynia, wyspa itp.) gdzie najlepiej byloby sie wybrac na wakacje.

Ostatnie pytania mielismy na temat turystyki: co warto zobaczyc w Polsce, czy lepiej podrozowac w grupie czy samemu, czy warto zeby panstwo inwestowalo w rozwoj turystyki ufff wiecej grzechow nie pamietam :p Trzymam kciuki!!!!!!!!!!
Witam wszystkich ja dzisiaj zdaję w Warszawie o 16.
Magdalenka, to part 3 i 4 mieliśmy taki sam ;)
i ja też już po wszystkim :D oj stresująco było było ale babka w komisji miła, partnerka też więc myślę że jakoś poszło :D co do tematów to w Part 1 miałam pytania: skąd jestem, jaką słucham muzykę i co lubię robić ze znajomymi. Part 2 - 2 obrazki pokazujące dorosłych pomagających dzieciom przy wspinaczce i przy krojeniu ciasta, miałam powiedzieć czemu pomoc dzieciom jest potrzebna. Part 3 dostałyśmy kilka obrazków (teatr, łódka, koncert, autobus itp) i musiałyśy powiedzieć co w każdej propozycji jest najatrakcyjniejsze dla studentów i które 2 części są jakby obowiązkowe dla wycieczek. Part 4 to były pytania o tym co lubimy w Warszawie, co byśmy poleciły do zwiedzenia zagranicznemu turyście oraz (moim zdaniem najgorsze) jak twoim zdaniem będzie wyglądać miasto w przyszlości.
o tej babci z wnuczką czytającą książkę słyszałem na korytarzu wychodząc z egzaminu ;) czyli widać, że z doborem tematów nie trudzili się zbytnio, ale to tym lepiej ;))
teraz trzeba się przygotować do pozostalych części, w moim przypadku to będzie maraton od 9 do 13;45 z 15-minutowymi przerwami...
wszyscy mają te same terminy?
ja mam od 9 do 14.15 z pół godzinnymi przerwami. Najbardziej boję się listeningu i transformations z use of English :P reszta jakoś pójdzie ^^
11 czerwca mam ta dluzsza czesc ;-) a 12 speaking - jestem z Gdanska
tez najbardziej boje sie listeningu. czasami sie zawiesze/zamysle i juz jestem wybita z rytmu.
witam wszystkich :) ja zdaję 11 w wawie. 12 mam speaking. Ma ktoś może jakieś testy z ubiegłych lat w wersji elektronicznej do udostępnienia? bo powoli zaczynają mi się kończyć, a robić coś trzeba :)
lukashao mam te same terminy co Ty:) co do testów to wpisz w google fce practise tests pdf, a na pewno coś potrzebnego znajdziesz:)
ja niestety nie mam. wszystko co posiadam to ksiazki. a moze Ty lukashao cos masz i sie podzielisz?
widze ze mamy takie same terminy tyle ze ja w gdansku :)
w wersji elektronicznej zachowały mi się tylko te stronki:
http://fceonline.w.interia.pl/tests7.htm - tutaj są linki do innych stron
https://www.ang.pl/forum/fce/25770
adylla też zdajesz w Warszawie?
ewentualnie ta strona http://www.fce.nauczaj.com/testy.php
Tak,w Warszawie,speaking mam o 16...
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 302

« 

Studia za granicą

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia