FCE-czerwiec 2011

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 302
a ja o 13 48, lepiej przyjść wcześniej bo koleżanka miała kilka dnia temu i o porze, której miała wejść, już była po wszystkim :)
Wiem,moj kolega też przyszedł jakies 45 min wczesniej i wzieli go wczesniej:)
Dobrze wiedziec :) ja mialam zamiar przyjsc 10min wczesniej.

Jak ubieracie sie na egzamin pisemny i speaking?
no jak ja miałam speaking o 11.28 przyszłam gdzieś po 10.30 i po 11 już miałam egzamin :P podobno sporo osób nie przyszło i dlatego wcześniej wzięli
ja pisze 11czerwca a wawie i mówie u siebie 18. od tygodnia chodze ze scisnietym żołądkiem i obłędem w oczach;p najbardziej przeraza mnie speaking- boje sie ze nie zrouzumiem tego co egzaminator do mnie powie, juz nie mówiąc o wydobyciu głosu z siebie.
ja najbardziej boje sie listeningu-ze czegos nie uslysze, albo ze sie zdenerwuje i wtedy to juz nic nie bede rozumiala. tak mialam na probnym egzaminie :(
ma ktoś może cwiczenia z transformacji zdań? bo krucho u mnie z tym
Ja mam ustny 5.06 w niedziele o 13.16 w Warszawie.... Jest tu gdzieś moja druga połówka? ;p
Hej, napiszcie proszę jak wygląda pierwsza część. Czy to jest tak że mam na kilka pytań odpowiedzieć tak po jednym zdaniu, czy może dostaje jedno pytanie i mam nawijać przez minutę.

Jeszcze jedno, jak powinienem się ubrać na ten egzamin ?
Dzięki ;]
Matt na youtube są nagrane speakingi więc łatwo można zobaczyc jak to wygląda, bo też byłam ciekawa. a ubrać trzeba się jak na każdy egzamin ;p nie w dres :)
Egzamin wygląda następująco:
1. Część - to odpowiadanie na 3-4 krótkie pytania dotyczące miejsca zamieszkania, zainteresowań, rodziny itp.
2. Część - dostajemy dwa obrazki, mamy je opisać, porównać, skontrastować i odpowiedzieć na jakieś pytanie dotyczące ich. Najczęściej jest ono takie: Tell me, how do you think people in these pictures are feeling. Mamy na to około minuty, ale trzeba coś mówić aż nie przerwie egzaminator.
3. Część - dyskusja z kolegą na temat 6-7 obrazków. Tu też jest postawione jakieś pytanie, które trzeba przedyskutować (w tej części najważniejsza jest rozmawianie między sobą) Trwa chyba 4 minuty, ale nie jestem pewny.
4. Część - znowu pytania dotyczące tych 6-7 obrazków zadaje nam egzaminator.
jakieś pytania jeszcze? ja już jestem po więc mogę sie podzielić wiedzą ;))
jak ktoś chcę, to ja mam dużo transformacji, wystarczy tylko podać maila i wyśle ;)
to ja poprosze;) [email] z gory wielkie dzieki:)
oo...i ja też:) [email] też dzięki!
ja tez [email]
i czy ja mogę prosić o namiar na te spikingi na you tube?
Ja tez poprosze :) [email] thx
Ok, ja też już po ;]

Part 1 pytanie skąd jestem, co lubię w swoim mieście, gdzie byłem w ostatni weekend i gdzie się wybieram,
Part 2 Jedno zdjęcie mężczyzna czytający książkę w pociągu a drugie kobieta czytające swojej wnuczce. Pytanie, dlaczego ludzie czytają.
Part 3 To już tutaj gdzieś się przewinęło. Miejsca gdzie można udać się w wakacje i jak w przyszłości się rozwinie turystyka.
Part 4 Hmm... czy uważasz że lepiej pojechać w nowe miejsce na wakacje czy w stare sprawdzone i czy warto wziąć ze sobą przewodnika czy raczej samemu sobie radzić.

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, komisja skład polski, bardzo przyjemni ludzie.
Powodzenia wszystkim którzy są jeszcze przed ;]
oo 4 miałam do wyboru na połrocznych w tamtym roku w szkole :d
i ja również...
1. skąd jestem, co lubie w moim mieście, co lubie robić w domu
2. piłkarze walczący o piłkę, i narciarze amatorzy, co oni czują gdy uprawiają ten sport, i do obrazka koleżanki czy lubie chodzić na koncerty ( koleżanka miała ojca, który grał na gitarze z dzieckiem i koncert jakiś
3. czy zdobywanie doświadczenia w szkole średniej jest przydatne
4. czy part time job to fajna sprawa i dlaczego, czy praca za granica jest fajna (zalety i wady)

wyniki ustnego są dopiero przy wynikach z pisemnego???
renka, tak, wyniki dostajemy razem - chyba 26 lipca
hej;)! pisał już ktoś z was resztę cześci poza speaking? Reading,writing itp.? pamietacie jaki był temat na writing dla wszystkich? i czy były jakieś związane z lekturami które są wskazane by przeczytac? o czym był tekst do reading? ;) tak poza tym dla ciekawych na moim speaking miałam pytanie czy lubie chodzic do kina, obrazki do porownania: zatłoczony autobus i uliczka (cos stylu Weneckich uliczek) z duża ilości zwiedzających i miałam pytanie co mogą czuc w danej chwili,z kolezanka miałyśmy obrazki gdzie ludzie w rozny spodob odpoczywali i trzeba bylo wybrac 2 ktore z tych rodzaju odpoczynku jest najlepszy.a w part 4 teza: czy lepiej jest mowic o uczuciach czy je skrywac, a i jeszcze bym zapomniała, między cześciami zapytala czy lepiej jest kupowac prezenty czy je dostawac. Bardzo bym prosila jesli ktos juz pisal reszte 4 częsci o temat do reading i writing ;) pozdrawiam
blukaczka, terminy są z góry ustalone na 11 i 14 czerwca. na pewno będą różne testy, więc nie ma raczej takiej opcji żeby tematy dostać ;)
Dzieki Vobot za gatke szmatkę, bardzo przydała się na ustnym.
Mam 14 lat zdawałam FCE for school ustny 3 czerwca, pisemny 4 czerwca
Moje tematy na ustnym
1. Miejsce urodzenia i zamieszkania, czy lubię swoje miasto i dlaczego?
2. Rysunki - podrózowanie samolotem i pociągiem wady zalety i który preferuję
3. Dyskusja - rysunki do dyskusji : jazda konna, malarstwo, wspinaczka górska, czytanie,
zwiedzanie - dyskusja wokół form spędzania wolnego czasu na wakacjach ,które młodziez
najczęściej wybiera i dlaczego, dlaczeg należy organizować czas wolny młodzieży.
4. Dodatkowe pytania - czy wakacje są za długie czy za krótkie i dlaczego. Jak spędzam wakacje najczęściej i czy wakacje są wyłącznie czasem relaksu czy równiez nauki i jakiej.
Pisemny:
Bardzo łatwe słuchanie i use, ciekawe tematy na writingu:
1. Esej - nauki scisłe czy nauka języków obcych drogą do sukcesu zawodowego,
2. E-mail do kolegi - poznaj jego życiorys, rekomendacja dla wybitnego Polaka i dlaczego właśnie jego polecasz poznać?
3. Report - muzyka której słucha młodzież, wpływ na zachowanie w życiu codziennym
reszty nie pamiętam szczegółowo, ostani to jak zwykle lektury.
4. Reading do przeżycia choć wyjątkkowo dużo idiomów
Ogólnie OK, tylko szkoda, że listening ostatni, bo już odczuwa się zmęczenie, miałam pisemny ciągiem tylko po każdej części 15 minut przerwy.
Trzymam za wszystkich kciuki, nie taki diabeł straszny jak go malują.
dziś dowiedziłam sie ze bedzie mi potrzebne ID przy wejsciu, a posiadam jedynie legitymacje szkolna starczy?
myśle że powinna wystarczyć bo chodzi tu o podpisany dokument ze zdjęciem
cześć wszystkim, jest może ktoś kto będzie zdawał speaking 12 czerwca w Lublinie?
jak sobie radzicie ze stresem, bo ja to już od wczoraj takiej nerwówki dostałem, że nie wiem jak tam coś powiem.
hej ;) ja też już po, więc napiszę co miałam od razu moje i partnera:

1. Skąd jestem, co lubię w swoim mieście, opowiedzieć o swojej rodzinie, jakie wolę wakacje, relaks czy bardziej 'busy'?
2. Obrazki: zatłoczone lotnisko i ludzie pchający popsute auto. Pytanie: co ci ludzie czują? Pytanie do partnera: czy lubisz latać samolotem?
Obrazek partnera: Dzieci leżące na ziemi i patrzące na góry i dzieci oglądające kartki na lekcji. Pytanie: coś w stylu dlaczego dzieci patrzą w różny sposób w obu sytuacjach. Pytanie do mnie: czy lubię spędzać czas na zewnątrz?
3. Obrazki dotyczące różnic w życiu w mieście i na wsi np: inne sposoby uprawiania sportu (siłownia vs. spacer), różna komunikacja (tramwaj/rower), różna rozrywka (dyskoteka/jakiś festyn na wsi) i ogólnie spędzanie czasu (sam przed telewizorem/przy stole wspólnie ze wszystkimi) Pytania: Wymienić wady i zalety patrząc na te obrazki i wybrać gdzie lepiej będzie uczniom którzy wyjechali na rok, w mieście czy na wsi?
4. Gdzie łatwiej znaleźć interesującą pracę, na wsi czy w mieście? Czy młodym ludziom łatwo jest stać się niezależnymi? Czy w mieście lepiej jest żyć ludziom młodszym czy starszym? Czy dobrze jest mieć dobrą pogodę na wakacjach? Coś o wyjeździe z domu na studia, czy to jest dobre?

Powodzenia wszystkim którzy mają to jeszcze przed sobą! ;) I nie ma co się stresować, bo jak już się wejdzie to jest naprawdę ok ;) Tylko lepiej się streszczać bo inaczej egzaminator przerywa.
Jak nastroje przed jutrzejszym egzaminem?
Ja z nerwow spac nie moge. OMG co to bedzie...
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 302

« 

Studia za granicą

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia