FCE-czerwiec 2011

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 302
Display już było wpisane. Też wpisałam ''were put on display''. A only nie było już wpisane czasem? Już nie pamiętam kurczę... Ale chyba było trzeba wpisać samemu tylko lend you my pen provided. W sumie limit słów 5, więc only musiało być :) ale ja jestem lama... jak mogłam napisać compagnions zamiast companions w słowotwórstwie? nie wiem, co mi się uroiło...
edytowany przez wesolyskrzat: 11 cze 2011
Ja jeszcze lepiej wpisalam no companies masakra! A wyraz fool Jak zmienilas?
I difficulty Jak zmienilas. Co jeszcze pamietasz? W transformacjsch chyba bylo... if you hadn't helped I zdanie z accused kogos of not locking the door. Jakos tak ;-)
te zdanien nie by accused of not locking the door, bo w wytrukowanej czesciły było not locked , ja zorbiłam je accused of leaving the door not locked bodajze
ogólnie reading banalny. writing tez. use of english -lochness mnie zabił potem tez sfazowałam na compagniona, transformacji spodziewałam sie trudniejszych, listening to totalna załama czesć 4 szczególnie ,plus dzwiek wprost wbijał mi sie w czaszke
No to nie doczytalam o rany!
speaking cz1 pytania skąd jestem, co chce robić w przyszłości
cz2 obrazek ja mialam kobieta malujaca w domu i mężczyzna co maluje w parku, wady i zalety wymienic
obrazek ludzie biegający na jakims lotnisku i na jakims maratonie pytanie dlaczego oni biegną?
cz 3 rozne obrazki sposoby komunikacji w pracy i w ktorej jest to najwazniesza umiejetność
cz4 czy lepiej mowic czy sluchac? jak w przyszłości ludzie beda sie komunikować?bylo duzo pytan o kunikowaniu sie.
powodzenia!
Dokładnie, trzeba było zrobić z leaving... kurdę, wiedziałam, że jest accuse sb of ddoing sth, ale nie wiem, czy zrobiłam leaving czy leave... teraz mam wątpliwości... generalnie use był latwy, ale lochness miazga naprawdę... żadnego wyboru na dobrą sprawę nie byłam pewna... no może kilku tylko...

fool zmieniłam na foolish... a diffuclty to difficulties...

Jeśli chodzi o speaking to:
1)Skąd jestem, co lubię robić ze swoją rodziną i co lubię w swoim mieście
2) Pierwszy obrazek tłum na lotnisku, jakieś opoźnienie, drugi-awaria samochodu na drodze, młodzi ludzie pchają auto i pytanie: co ci ludzie mogą czuć w danych sytuacjach? a pytanie do obrazka partnerki było: do you like spending time outdoors?
3)Bit city i small city. Miałyśmy zdecydować, co powinien wybrać młody człowiek i wypowiedziec się na temat plusów i minusów.
4)W jakim wieku młodzi ludzie opuszczają dom i co o tym sądzę...
Wypisałam wszystko co pamiętam :)
loch ness zdecydowanie pogmatwane :) praktycznie wcale nie przydatne struktury, a co do display, to było napisane, trzeba było zrobić transformację z "put"
Cytat: erdzia
te zdanien nie by accused of not locking the door, bo w wytrukowanej czesciły było not locked , ja zorbiłam je accused of leaving the door not locked bodajze

z tym się zgadzam :) również wpisałem difficulties
jeśli chodzi o part 4 słuchania to po prostu odleciałem, wychodziły mi same b i 2 c XD nie mogłem się skupić, do tego słaba akustyka, no i efekt niestety jest jaki jest... zdecydowanie lepiej się czułem robiąc próbne testy z zeszłych lat
Ktory Listening mieliscie? Ja F. Ostatni był wywiad z tym co robi bajki i figurki do bajek. Moje odp to same B i C . Nigdy nie miałam problemu z listeningiem a teraz czuje sie zawiedziona.
Co jeszcze pamiętacie? Był wyraz practice i embarrass do zmiany?
Ja mialam E. Listening byl czescia, ktora przed FCE szla mi najlepiej, a na wlasciwym FCE listening totalnie mi nie poszedl. Moze byloby lepiej gdyby nie byl ostatni... Bylam zmeczona po poprzednich czesciach, nie moglam sie skupic i sama sluchanka nie byla latwa. Zdecydowanie najtrudniejsza czesc dla mnie.
napisalam embarrassing i practical. Kurcze, nie pamietam zbytnio juz nic wiece.... W 1 zdaniu w transformacjach na pewno wpisalam cos w stylu old enough to go out by.
edytowany przez wesolyskrzat: 12 cze 2011
W slowotworstwie jeszcze przypomnialo mi sie useful. Generalnie zaskoczyl mnie list nieformalny na writingu i przyjemny report. Skonczylam 20 minut przed czasem pomimo tego, ze report wpierw mialam na brudno i musialam przepisywac. Mam tylko nadzieje, ze niczego nie pochrzanilam ani nie porobilam zbyt wielu bledow. A co Wy wybraliscie do pisania w 2 zadaniu?
A w use of English part 3 co wpisaliście points of referece czy refereces? Czy over centuries też może być?
W use of eng part 4 bylo zdanie z move, zrobiłam je tak should not have moved.
Jestem po speakingu miałam obrazki 1 ludzie w pracy używają komputery i na 2 chłopak w parku siedzi z laptopem i pyt po co ludzie używają komputery. Pytania do nas były strasznie zawiłe i długie, musiałam prosić o powtorzenie.
ja pisałam historyjke, bo kompletnej zacmy jak sie pisze inne formy dostałam

tez mam over centuries, references wpisałam tylko dlatego ze to mi piewsze przyszło do głowy;p
practicial i embarassing
surin- pisąłsymy razem ;p ja tez zaskaujaco duzo B miąłam w 4 czesci spekaingu, bodajze od przedostaniej i 3 w góre
Również miałam dużo odpowiedzi w B w 4 partcie!
Listening 2 i 3 part był prosty, natomiast w 1 parcie 8 przykład był dla mnie niezrozumiały, ale ostatecznie zaznaczyłam B, czyli że chcą kupic nowy dom.

Z tego co wiem to powinno być "points of reference".
Ja napisałam "throughout centuries".

A co do Loch Ness to pamietam że zaznaczyłam:
rose
reported
managed
ordinary
set
więcej odpowiedzi nie pamiętam.

a jeśli chodzi o reading I part ostatni przykład to zaznaczyliście że nie jest wystarczająco napisane o nauce czy o tych dzieciach że są zniechęcane?
Tak, jesli chodzi o reading to zaznaczylam, ze dzieci sa zniechecane.
odpowiedzi w lochness mam takie same oprocz rose. Jesli chodzi o listening part 1 i 8 to tez zaznaczylam odpowiedz z kupowaniem domu. Ja natomiast zaznaczylam for centuries...
pamietam, ze jesli chodzi o reading part 1 to mialam chyba odpowiedzi pierwsze d c b a , bo tak na skos szlo... :P strasznie zmienialam odpowiedz jesli chodzi o to conondrum, w koncu chyba zle zaznaczylam.
W readingu part 1 tez pierwsze odp miałam d, c, b, a :)
ja niemiałam rose na pewno reszte tak samo plus końcówka claim 8 luka, gdzies dalej day
Ooo, Adylla, to jest szansa, że te nasze dcba jest dobrze... :)
Tak! Też miałam claim i też miałam day!
W use of English jak zaznaczyliście however czy although? Jaka jest różnica pomiędzy tymi wyrazami?
edytowany przez jominka: 12 cze 2011
ja mam although ale tylko dlatego ze mi to zdanie lepiej brzmiało tak
A co wybraliscie w part 1 us of eng gdzie byly wyrazy match mark i 2 inne. cos o zdjecie chodzilo
Ja również opiszę w swoje wrażenia po egzaminie i co miałem na części ustnej.
Jeśli chodzi o część ustną którą miałem dość wcześnie bo 28 maja to muszę przyznać że poszła mi lepiej niż się spodziewałem.
Part 1
Pytanie dotyczące tego jak duża jest moja rodzina, co robię lubić w wolnym czasie i coś tam jeszcze ( nie pamiętam)
Part 2
2 obrazki przedstawiające ludzi robiących zakupy, na 1 obrazku był hipermarket a na drugim targowisko i pytanie: Why people choose to buy in these shopes ?
Part 3
Tej części najbardziej się obawiałem gdyż rzadko udawało mi się zmieścić z limitem czasowym a ponadto nie wiedziałem kto będzie moim partnerem. Jak się okazało ta częśc poszła mi najlepiej a w tej części było 7 obrazków przedstawiających różne acitivities takie jak pojscie do kina, przepłynięcie statkiem dyskoteka itp i opis był do tego taki, że grupa studentów przyjeżdza do Wlk.Bryt i to są acitivities które mogą porobić i musieliśmy każdy opisać i stwierdzić dlaczego te activity może być ciekawe i na końcu wybrać 2 z tych 7 dostępnych.
Part 4
Pytanie które z tych acivity ja bym osobiście wybrał i dlaczego ?
Czy lubię kupować souvenirs ?
Czy uważam że mój kraj jest dobrym kraje do zwiedzania przez zagranicznych turystów ?


Jeśli zaś chodzi o writing, tu było dla mnie kolejne zaskoczenie gdyż przed egzaminem największy nacisk nakładłem na USE OF ENGLISH I WRITING a jak się okazało te części były naprawdę proste natomiast miałem lekkie problemy z częścia 3 readingu gdyż trochę zdziwiła mnie forma tego zadania, tzn . zwykle przerabiałem takie zadania z tej części gdzie było nie było aż 15 oddzielnych pytań tylko że zdarzało się że po 2,3 osoby można było dopasować do jednego pytania a tu 15 oddzielnych się trafiło :/. Może by poszła mi ta ostatnia część lepiej ale trochę czasu brakło.
Co się tyczy listeningu, to była dla mnie największa porażka. Listening to była moja najlepsza strona, przed egzaminem dość mocno się wysłuchałem oglądając BBC, CCTV NEWS oraz masę filmów angielsko języcznych i właściwie nie skupiałem się na tym. Zrobiłem tylko dzień wcześniej przykładowy test i zrobiłem go na 90% stąd też byłem naprawdę spokojny o tę cześć a jak się okazało w ogóle mi to nie poszło. Nagrania były niezbyt wyraźne, w którejś tam części gdzie było rozmowa brata z siostrą usłyszałem tylko FRANCE i tyle dlatego zaznaczyłem że rozmawiali o wyjeździe zagranicę .
Wg mnie powinno być however, zresztą były dwa przecinki, a one często wskazują na użycie however.
Ja wybrałam match.
jeszcze przypomniało mi się z tymi wysokimi budynkami które mogą się zmieścić w Loch Ness i było: include contain fit i coś jeszcze, najbardziej logiczne wydawało mi się fit, a wy jak macie?
Zaraz, zaraz... Jak to trzecia czesc readingu, ze 15 oddzielnych...?
Z tymi budynkami wybralam contain... i match, i however-tez zwrocilam uwage na dwa przecinki.
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 302

« 

Studia za granicą

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia