nowy system nauki słówek

Temat przeniesiony do archwium.
331-360 z 619
Jesli wolno - uczylam sie slowek na starej zakladce i -moim skromnym zdaniem-tamten system byl o wiele skuteczniejszy.Jesli koniecznie trzeba wprowadzc ulepszenia ,proszę o zachowanie mozliwosci poslugiwania sie nim- do wyboru.Lepsze jest wrogiem dobrego :)))))))
pozdrawiam
blotka
System jest ok - mam jedno ale. Uczę się angielskiego i niemieckiego. chciałabym codziennie mieć po jednym zestawie z angielskiego i jednym z niemieckiego. Czy to jest możliwoe?
nie wapno
W tym systemie brakuje wyszukiwarki zestawów. Np. ja i mój kolega wpisujemy sobie zestawy i wymieniamy sie później nimi, niestety znalezienie ręczne takie zestawu zajmuje troche czasu.
nie wiem czy to było wcześniej bo strasznie długi temat się zrobił więc piszę:
1.) W fińskim nie ma możliwości wpisywania znaków lokalnych (nie pamiętam jak to się fachowo określa - chodzi po prostu o "a" i "o" z kropeczkami)
2.)Przydałoby się coś dla tych, którzy uczą się różnych języków. Ja musiałem na przykład założyć dwie nowe skrzynki e-mail'owe, żeby ćwiczyć słówka z trzech języków. Chodzi mi o to, że można było w swoich zestawach zrobić podział na języki po prostu
Przydałoby się wprowadzić w "szybkiej powtórce" aby pokazywał jeszcze tłumaczenie ostatniego wyrazu. Niestety po ostatnim wyświetla napis końcowy i nie można sprawdzić poprawności wpisanego wyrazu. Pozdrawiam.
Drobna pomyłka:
FCE Use of English
wyrażenie:
zachowanie, postępowanie

Twoja odpowiedź:
behaviour
Twoja odpowiedź jest podobna do odpowiedzi sugerowanej w 90%.
sugerowana odpowiedź:
behaviour

Nie wiem czemu jest 90%, A tak to system jest genialny.
Sądzę, że przydatna byłabu możliwość modyfikacji wyrażeń zawartych na liście: "Zestawy dodane do Twojego planu nauki" (Podgląd wyrażeń, modyfikacja słów, możliwość usuwania poszczególnych wyrażeń)
Ach I jeszcze zliczania łącznej liczby wyrażeń do nauczenia się
Hej!
Nie wiem, moze jestem glupiutka blondynka, ale zaczynam sie juz lekko denerwowac. Zawsze kiedy sprawdzam strone z nauka slowek ciagle widnieje ten napis: "Na dzisiaj nie masz zaplanowanych slowek" i tak juz chyba od tygodnia. O co w tym wszystkim chodzi? Moze powinnam cos wlaczyc lub uaktywnic. Nie wiem. Jezeli jest ktos jeszcze w stanie i nie pekl ze smiechu, ze jestem taka nierozgarnieta niech mi odpisze, bo ja chce polepszac swoj angielski.
Czekam na odpowiedz.
Ewelina.
Heh nie pękłem ze śmiechu. Ale czy wybrałaś jakieś zestawy do nauki?? Kliknij zestawy na dole napotkasz flagę Brytyjska kliknij na nią. Wybierz interesujący cię zestaw i ... do nauki. :P
Witam. Chcę się uczyć angielskiego. Postanowiłam zaczac od słówek. Klikam w zestawy, w zestaw angielskiego, a strona nie chce mi sie wlaczyc. To raczej nie wina mojego komputera, poniewaz gdy właczam inne zestawy, wszystko jest ok. Co sie dzieje??
system jest na prawde swietny, ale brakuje mi przede wszystkim wyszukiwarki zestawow - przy takiej ilosci zestawow do angielskiego ciezko znalezc cos konkretnego (np.czasowniki nieregularne). przydalaby sie wyszukiwarka lub np. mozliwosc fitrowania zestawow wg nazwy.

pozdrawiam i dziekuje
Sebastian
Tak popieram sebcia. A od siebie dodałbym jeszcze możliwość "zamrożenia" nauki (wstrzymania jej na czas nieokreślony, poprostu: pauza)
Dodaję zestawy w języku fiński, ustawiam, że są dostępne dla wszystkich, ale mimo to dalej w j. fińskim są tylko te zestawy do wyboru, które były gdy się pierwszy raz logowałem do nauki. Coś chyba nie działa. Myślę, że to dosyć ważne bo nie da się rozbudować zestawów
Ja napotkałem podobny problem tyle że z łacińskim
no wlasnie, mógłby ktoś coś z tym zrobić
1) w języky hiszpańskim brakuje u - umlaut, może nie pojawia się on często ale jednak się przydaje

2) w języku fińskim przydałyby się JAKIEKOLWIEK umlauty bo występuje ich tam sporo
dzieki za napawe kwestii zestawów. Jak pojawią się te umlauty w fińskim to w ogóle będzie pięknie
Mam jedno pytanie co do tego systemu: dlaczego, kiedy zalicze wszystkie slowa na dany dzien, w kolejnych pokazuje sie "powtórek:41" , w nastepnym dniu "powtorek:4" o co chodzi z tymi powtorkami? czy codziennie musze powtarzac taka ilosc slow? nie da sie tego jakos wykluczyc?
Powtórki są przecież ważne, a wogóle możesz je wyłączyć.
Jak? wiem, ze sa wazne, ale moge powtorzyc slowa kiedy chce za pomoca opcji "szybka powtorka".
Tak, ale właśnie o to chodzi w systemie supermemo, że on sam wyznacza Ci ilość słówek na określony dzień by powtarzać tylko słowa które są bliskie zapomnienia. Na tym polega jego skuteczność, a "szybka powtórka" z pewnością nie przynosi takich rezultatów! Jeśli jednak bardzo chcesz to po prostu gdy otwórzysz stronę z nauka słówek i jak zwykle najpierw pojawią się powtórki wybierz "wyłącz tryb powtarzania w tej sesji i przejdź do nauki" (jak masz wyrażenie to nad nim pisze ilość powtórek a nad tym jest właśnie ta opcja ;)
OK, a czym rozni sie opcja "Chce jeszcze powtorzyc" od "Nie umiem tego" ? (pierwszy dzien korzystam z systemu, stad moje pytania). A tych powtorek z czasem moze nazbierac sie ogromna ilosc na jeden dzien, mimo opcji rozkladania na kolejne.
Czy powtórki już nauczonych słówek będą powtarzane przez cały czas korzystania z programu? Np. Jeżeli pierwszego dnia nauczyłam się 20 słów powtarza się je następnego dnia, za trzy dni itd. ale czy po dwóch miesiącach tych powtórek jeżeli moje odpowiedzi będą zawsze poprawne, te słowa w końcu znikną czy będę je powtarzać tak długo, jak długo będę korzystać z tego programu?
Fajna rzecz, zaczynam sie bawic i mam drobną uwagę... czy nie daloby sie uelastycznic systemu troche. Ucze sie hiszpanskiego systemem, ale czasem lubie powtorzyc sobie cos z angielskiego. W tej sytuacji musze kasowac z wczesniej dodane zestawy z hiszpanskiego. Czy mozna to jakos zrobic?
Pozdrawiam
czy byłaby szansa utworzenia grupy języka węgierskiego? na pewno znalazłoby się dużo osób zainteresowanych z filologii węgierskich i bardzo by nam to pomoglo w nauce. pozdrawiam:)
wtedy klikasz opcje: "skasuj słowko nie chce sie go uczyc" czy cos takiego
wybierz zestawy do nauki :D
Witam!
Mam taka propozycje, nie wiem czy ona juz aby nie padła wcześniej, ale jest tego troche duzo i nichce mi sie czytać :) mianowicie myśle ze dobrym rozwiazaniem była by mozliwość zściągnięcia tego programu na komputer, ponieważ momentami działa on baaardzo wolno. A tak by się pobierało listy słówek i gotowe. A przynajmniej była by możliwość uczenia się bez dostępu do internetu, np w podrózy albo jak sie jedzie na wakacje do Cioci ktora internetu nie ma :)a masz notebooka
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.
331-360 z 619