nowy system nauki słówek

Temat przeniesiony do archwium.
271-300 z 619
Jestes pewna, żemówisz ja umię.!!!!!!!!!!
Chyba to jakis chinski ten twój polski .Odkąd pamiętam mówiło sie ja umiem to albo tamto. ale może po nastaniu kapiralizmu się to zmieniło.
a moze chcialas/łeś napisć umięm też ładnie ( i jak po "polskiemu"!!!!!!!!!!!!!
Własnie otworzyłam SŁOWNIK POPRAWNEJ POLSZCZYZNY(PWN 1973) str 821 (jesli przypadkiem masz i chcesz skorzystać
umieć- -umiem (nie:umię), umiemy, umieją(nie: umią) itd
Więc proszę nie kompromituj się!!!!!!!!!
I może zanim wezmiesz sie za angielski to może poucz sie poskiego. na pewno nie zaszkodzi(a Mikolaja popros o dobry poski slownik!!!!!!!!!)
W języku polskim, zresztą nie tylko polskim, istnieją różnice między językiem pisanym, a wymawianym i słuchanym. Dlatego pisze się UMIEM, a słyszy czasami "UMIĘ".
Podobnych różnic jest więcej. Kupujemy CHLEP, a kanapki robimy z CHLEBA.
JA chciałem zapytać, czy można i jak wyłączyć opcję powtórek, bo jestem tu od niedawna.
hej mam problem tego rodzaju nie wyswietla mi sie szczegolowy plan nauki:( i nie wiem czy to u wszyskich zaistnial taki problem czy tylko u mnie?
hej mam problem nie wyswietla mi sie szczegolowy plan nauki co to moze byc i jak rozwiazac ten problem
też chcę zapytać, jak włączyć system szybkich powtórek we włoskich słówkach. Dzięki
pitterek 14 Gru 2005, 19:27 odpowiedz
uczę się właśnie phrasali...generalnie wszystko jest ok, ale wg. mnie naukę słówek można byłoby inaczej rozwiązać. Np gdybyście podawali zdanie do wypełnienia ...a pożądane słówko było by napisane w języku polskim to można byłoby się uczyc z kontekstu. Tak się łatwiej zapamiętuje. Czasami trudno jest się domyślić, o które znaczenie chodzi. Np. topić jest przetłumaczone jako melt down....ja za każdym razem piszę sink!!!
Bardzo dużo się nauczyłam przry tym systemie:)
Ale czy możnaby było wprowadzić opsj"szukaj" aby łatwiej było znaleźć zestaw jaki sie szuka?

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
Wystarczyło napisać zamiast "topić" "topnieć i ten problem byłby z głowy. Każdy homonim można obejść na różne sposoby. Autor będzie jeszcze musiał nad tym popracować.
skoro jest to nauka phrasal verbs to skąd pomysł na 'sink'? nijak nie jest to phrasal...
Witam wszystkich. Odnosnie systemu nauki - jest bardzo fajny, nie mam nic do niego, chociaz ... ;)
Fajna byla by opcja dla ludzi ktorzy ucza sie np. slowek z dwoch jezykow. Przydalo by sie , zeby byla mozliwosc ustawienia, ze w taki i taki dzien beda tylko slowka z angielskiego (albo okreslone zestawy), a w inne ustawione dni np. slowka hiszpanskie.
Dzieki i pozdrawiam wszystkich, wesolych swiat ;)
system super, tylko zanim wpiszecie jakies slowko do zestawu proponuje sprawdzic bo sa bledy np. zestaw slowek do francuskiego,Tu veux manger quelque chose?-cebula to jest l'oignon,pozdrawiam
Super!!!
dla mnie bomba!!!
genialna myśl!!!
pragnę rówineż pochwalić cała stronkę!!!
czy można kasować swoje własne zestawy??? jak???
Hej, przychylam się do wypowiedzi Afi., żeby nie mieszać zestawów, gdy ktoś uczy się słówek z dwóch lub więcej języków.
Pozdrawiam
od kilku dni korzystam z systemu, uczę się włoskiego (wybrałam dość duzo zestawów) i paru zestawów z angielskiego. w opcjach jest możliwość wymieszania wszystkich zestawów, ale system wydaje się tego nie zauważać i podaje mi słówka po kolei, tak jak są w zestawach. czy można jakoś na to poradzić?
pozdrawiam
POMOCY !!!!
dlaczego nie potrafie używać nie polskich liter które znajdują się pod ramką . Prosze pomóżcie
oczywiscie strona jest dla mnie bardzo pomocna itd. ale mam taka uwage:
poniewaz zestawow jest juz ponad 1000 a niektore sa naprawde malo interesujace to czy bylaby mozliwosc, zeby zaznaczone przeze mnie zestawy poprostu sie nie wyswietlaly, ulatwiloby to wyszukiwanie odpowiednich zestawow.
Łał, miałam kilkumiesięczną przerwę w nauce słówek, a kiedy wróciłam na stronę, okazało się, że teraz jest to super profesjonalny system!
Wielkie brawa za obce znaki pod tekstem i możliwość nawigacji tylko klawiaturą:D
Naprawdę świetna robota, dzięki:]
Chciałabym skasować zestaw... Jak mam to zrobić?
chcialabym napisac ze ten program do nauki slowek jest ok
tylko fajnie by bylo gdyby w zestawach do jezyka hiszpanskiego znalazly sie tez zestawy z czasownikami w roznych czasach i w roznych osobach
mysle ze to by bylo bardoz pomocne
chodzi mi o to zeby byl np zestaw czas terazniejszy i w tym zestawie rozne czasowniki w roznych osobach w tym czasie
Pomysl ze stworzeniem programu super!

Co musze potepic: masa bledow w slownictwie i nie do konca poprawne tlumaczenia.

Mysle ze fajnie by bylo upowaznic jakas osobe do wprowadzania korekt.
System dziwnie się zachowuje po kliknięciu "Ok, kolejny zestaw" (gdy skończyłam już wszystko na dany dzień): Wszystkie słówka w planie nauki automatycznie ustawiają się w kolejności dodawania zestawów, chociaż wcześniej były pomieszane. Przynajmniej u mnie dzieje się tak za każdym razem.
Cóż tu dużo gadać, pomysł jest rewelacyjny, wszystko działa bez zarzutu, wyrażenia w większości są ciekawe, można by jedynie jakoś "unaocznić" materiał jaki później jest sprawdzany w zakładce "nauka". Ale pomimo wszystko pomysł sie sprawdza. Muszę spróbować z hiszpańskim. Pozdrawiam : )
Witam! W zestawie Phrasal Verbs jest taki jeden phrasal :feel for ( współczuć) i przykład użycia w zdaniu: We felt for her when her husband disappeared and left her with all his depts. Co oznacza "depts". Nie rozumiem wcale i nawet się nie domyślam, co to może znaczyć.
Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić?
to musi znaczyc 'depty' :-) Zostawic kogos z deptami, no, no.
Prawodpodobnie to literówka.
Przepraszam, a co to są: "depty"? Czy to jakiś rodzaj kapci?
system jest naprawde dobry, i duzo z niego korzystam w związku z tym mam juz troche w "Moje Zestawy" jednak częst piszę na zapas i kiedys tam później się uczę ich, i tutaj taka malutka sugestia: może dodać jakiś maly wichajsterek w tabelce "Moje Zestawy" przy tych zestawach, które się juz uczy i powatarza?
Temat przeniesiony do archwium.
271-300 z 619