Anki !! (Mnemosyne Supermemo)

Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 421
Mam problem z dzwiękami w internecie.
Zrobiłem wszystko zgodnie z: http://ichi2.net/anki/wiki/MediaSupport
Wrzuciłem pliki na dropboxa, udostępniłem katalog i dodałem go do anki i w Internecie pojawia się takie "kółko", że ładuje dźwięk ale niestety nie działa (ciągle się kręci).
Wrzuciłem pliki także na "google docs" i jest ta sama sytuacja.
Próbowałem wchodzić poprzez google chrome, firefox, IE i nie działa (mam zainstalowanego najnowszego flasha, kodeki itp)
Ma ktoś jakiś pomysł, co źle robię ?
Hejka,

Supermemo 2008 - dr Woźniaka - pełna i najlepsza wersja programu Supermemo.

Dostepne jest tutaj: http://www.super-memo.com/supermemo2008.html

*******************************************

Jest to tzw. wersja dr. Woźniaka, promowana i sprzedawana przez Supermemo Research (firmę konkurencyjną w stosunku do SuperMemo World).

Guruje ona znacznie nad tzw. Multimedia SuperMemo dostępnym w kursach multimedialnych sprzedawancych przez Supermemo World oraz od ich ostatnij wersji (niewypału) Supermemo UX. Zarówno Multimedia SuperMemo, jak i Supermemo UX to BADZIEWIE w porownaniu z SuperMemo 2008.


*******************************************


Tutaj widzimy Supermemo dr Woźniaka w całej okazałości: http://www.supermemo.com/help/pictures.htm


A tutaj pełna lista cech Supermemo 2008: http://www.supermemo.com/help/features.htm




Przeczytajcie, przejżyjcie i zastanówcie się i powiedzcie mi, czy za pomocą Mnemosyne albo Anki można zrobić choćby POŁOWĘ tego, co jest możliwe przy pomocy SuperMemo 2008.
Moim zdaniem nie.




Co nieoznacza oczywiście, że Mnemosyne i Anki są złymi programami.
Mnemosyne i Anki są całkiem przyzwoite jesli chodzi o tworzenie talii fiszek. I koniec. Są to po prostu programy do tworzenia fiszek.



Natomiast SuperMemo 2008 to nie tylko program do tworzenia fiszek, TO PRAWDZIWA MASZYNA DO PRZETWARZANIA WIEDZY.

*******************************************

Kolekcje dla SuperMemo 2008: http://www.super-memo.com/library.html



Pozdrowionka
Wszystkich entuzjastów programu dr Woźniaka (Supermemo 2000/2002/2004/2006/2008) i firmy SuperMemo Research, oraz osoby chcące się czegoś więcej o programie dowiedzieć zapraszam na forum poświęconemu SuperMemo, gdzie znajdziecie mnóstwo informacji na temat funkcji i obsługi programu.


http://tech.groups.yahoo.com/group/supermemo/



Forum jest po angielsku, więc można będzie też trochę poćwiczyć mówienie (pisanie)...



Ach będzie się działo!!
SuperMemo jest w 100% OK, może trudno tworzy się bazy ale ma 1, wielki minus - nie możesz się uczyć raz na komputerze, raz przez internet na uczelni i czasem na telefonie....to jest ogromny problem.
A co do Anki, owszem tworzysz klasyczne, proste bazy ale niektórym takie wystarczają i nie zaprzeczysz, że Algorytm w SuperMemo 2008 o wiele różni się od tego co jest w Anki....no OK, może po 20 powtórkach SuperMemo wyznaczy ci następny termin za 20 dni, a Anki za 21....Nie sądzę, aby jakaś ogromna różnica była, która tak świetnie pomaga zapamiętać słówko.
oczywiście o niewiele się różni w SuperMemo 2008 i Anki ;]
Co kto lubi niech używa. I tyle. Ja przekonałem się do Anki i zdania + definicje + możliwość dodania dowolnej liczby plików dźwiękowych i filmów/obrazków jest dla mnie w 100% wystarczająca. Jest wiele rzeczy które da się łatwo zrobić w Anki a nie da się w SM jak już to nie raz udowodniłem. Podejrzewam, że działa to też w drugą stronę tylko nie da się użyć wyrazu "łatwo". Szczerze? Nie bardzo mnie już to interesuje, znalazłem perfekcyjny program do moich zastosowań i ostro się uczę a nie marnuję czas na to by zostać specjalistą od znajomości 400 programów i umiejętności porównania ich. Każdemu polecam tak samo, sprawdź 2-6 programów (polecam porównać sobie PH, Anki, mnemosyne, SM bo reszta to raczej margines) i wybierz któryś dla siebie. Bez porównania możesz jak ja, 2 lata tkwić z programem który będzie cię ograniczał "bo ktoś ci go polecił" jak ja dwa lata tkwiłem z SM.
Nadal poszukuje przykladowych (darmowych - wlasnych!) baz z supermemo 2006 i 2008 celem napisania narzedzia do migracji (a raczej eksportu baz) na Anki. Pomozcie ktos zamieszczajac spakowane pliki z tym, to przestaniecie sie meczyc z wymyslami Wozniaka. ;) Z SM98 juz dostalem, wyglada znosnie i do zrobienia.
"... Może po 20 powtórkach SuperMemo wyznaczy ci następny termin za 20 dni, a Anki za 21....Nie sądzę, aby jakaś ogromna różnica była, która tak świetnie pomaga zapamiętać słówko."

Jestem zaskoczony tą wypowiedzią oznacza ona, że nie znasz programu SuperMemo, ani nie potrafisz się przy jego pomocy uczyć. Z całą pewnością źle wystawiasz sobie oceny.

W przypadku baz angielskich MSM wystawia mi termin pierwszej powtórki za 15 do 25 dni. Natomiast w przypadku bazy niderlandzkiej za 2-5 dni. Wynika to z tego, że program nauczył się mojej pamięci w odniesieniu do baz angielskich, natomiast inaczej ocenia ją w przypadku języka niderlandzkiego, którego dopiero zaczynam się uczyć.

Jeśli Anki po dwudziestej powtórce wyznacza termin kolejnej za 21 dni, to nie nadaje się do nauki!!!
Myślałem, że to jest logiczne, że piszę o tej samej bazie, z tymi samymi elementami i z "zaznaczaniem" tej samej odpowiedzi...Ale widocznie jednak nie.
Oczywiście, że chodzi o tę samą bazę i te same odpowiedzi, tylko program SuperMemo nigdy po 20 powtórce nie wyznaczy kolejnej za 20 dni, raczej za 20 miesięcy. Chyba, że będziesz systematycznie przez te 20 powtórek oceniał się na mniej niż 3. Algorytm SuperMemo wyznacza coraz dłuższe terminy kolejnych powtórek. To jest związane z właściwością ludzkiej pamięci. Każda powtórka, powoduje, że tę informację dłużej pamiętamy.
A ja znalazłem program na Unixa i Linuxa. Nie testowałem, nie znam, ale może kogoś zainteresuje:
http://memaid.sourceforge.net/
http://ilang.magma-net.pl/marek/
Pomyślałem sobie, że może byłoby też fajnym pomysłem zrobić jakiś plugin czy konwerter do Anki z sm ux oraz w drugą stronę z Anki do SM ux...
Ale naprawdę fajną rzeczą byłby plugin do Anki, który by ściągał zapis wymowy za znakami IPA, w taki sposób jak to zrobił mc2 do sm ux.
Anki tez nie, te algorytmy sa podobne, ale Ty zajmujesz sie tu glownie reklama SM, wiec tego nie wiesz. Roznica jednego dnia byla metaforyczna ;)
Z SM UX do Anki ok, w druga strone nie ;)
Dokładnie :)
Mi nie chodziło, że za 20 lub 21 dni będzie wyznaczone dla 20 powtórki w obu programach ale chodziło o pokazanie, że nie sądzę aby Algorytm w Anki i ten nowszy w SuperMemo był znacząco inny, że przy X powtórce będzie po prostu bardzo niewielka różnica w terminie wyznaczania.
ehhh chłopaki mają rację o było porównanie. Żadne badania naukowe nie udowodniły który algorytm jest lepszy. Może jest to złudzenie ale wydaje mi się, że po około 2 latach używania SM nadmiernie kumuluje powtórki z kart na które prawidłowo odpowiadam. Jeżeli opuści się 1-2 dni supermemo całkowicie dostaje świra z kumulowaniem na następne kilka tygodni!!!

Anki jak narazie drugiej opcji nie robi. Co do pierwszej wypowiem się po 2 latach, ale ma tabelkę w której pokazuje ile po jakim czasie będę musiał przerabiać dziennie i wydaje się to sensownie zbalansowane.
Takie porównanie powinno dotyczyć dwóch baz o podobnym stopniu trudności, ale innych elementach, bądź tych samych elementach ale u różnych użytkowników. Przecież, jeśli jeden będzie testował dwa programy, to testując drugi program będzie już pamiętał co nieco, chyba, że jest to fan Anki.

Jeśli chodzi o algorytmy, to SuperMemo określa termin powtórki na podstawie pierwszej oceny, student nie wie z góry za ile godzin, dni, tygodni i lat algorytm wyznaczy mu termin powtórki.

Anki wyznacza termin powtórki wg jednej z wersji SuperMemo (SM2), ale podaje ten termin w zależności od oceny, którą stawia sobie student. Przy tym podejściu trudno mówić o obiektywności algorytmu.

Każdy inteligentny student wybierze algorytm SuperMemo !!!
>Każdy inteligentny student wybierze algorytm SuperMemo !!!

Zapomniałeś dodać chyba, że tym "inteligentnym" studentem jest osoba bez internetu, telefonu, która siedzi tylko w domu przez cały rok, nigdzie nie wyjeżdża na wakacje (no bo jak to ? wezmę dużego kompa i będę się uczył z SM?), weekend itp...

Zrozum, może i algorytm w Anki (SM2) jest nieznacznie gorszy od tego z SuperMemo 2008 (ale i tak nie jest to w żaden sposób udowodnione), ale w dzisiejszych czasach przemieszczanie się i nauka w różnych miejscach to podstawa - dzięki Anki mogę się uczyć i w domu na stacjonarnym komputerze, na uczelni mając przerwę oraz w autobusie, tramwaju, pociągu bo wystarczy, że mam zwykły, prosty telefon (chyba każdy telefon komórkowy może się już łączyć z Internetem)
Znowu bzdury piszesz:
>Przecież, jeśli jeden będzie testował dwa
>programy, to testując drugi program będzie już pamiętał co nieco,

wiesz co to są badania naukowe? Wiesz jak się je przeprowadza? Wiesz co to jest reprezentatywna grupa? Wiesz jak się ją dobiera ? Wiesz co to jest grupa kontrolna? Badań nie robi się na jednej osobie.

>chyba, że jest to fan Anki.

raczej supermemo, uczysz się od 1985 z SM i zdania po angielsku sklecić nie potrafisz. Co widać po tym jak daliśmy linki do zagranicznych review SM i Anki.

>SuperMemo określa termin powtórki na
>podstawie pierwszej oceny
A anki rozróżnia czy karta jest pierwszy raz , czy jest młoda, czy już jest w bazie długo i na tej podstawie ocenia jak ma rozłożyć powtórki.

>Anki wyznacza termin powtórki wg jednej z wersji SuperMemo (SM2),
Kłamstwo, było to wielokrotnie pisane, algorytm ten został przez Anki zmodyfikowany.

>ale
>podaje ten termin w zależności od oceny, którą stawia sobie student.
>Przy tym podejściu trudno mówić o obiektywności algorytmu.

Zwyczajnie podaje za ile będzie powtórka więc wiesz że ich nie nawarstwia jak robi to SM. Jednym się to podoba drugim nie, jedni lubią wiedzieć inni nie lubią i tyle.

>Każdy inteligentny student wybierze algorytm SuperMemo !!!

A każdy który chce się nauczyć angielskiego wybierze Anki. Miłego uczenia się obsługi programu (co najmniej 2 lata, a jak chce się jak bejotka go znać podejrzewam, że około 30 lat) życzymy "inteligentnym" wyborcom algorytmu Supermemo.

A twoje nieudolne ataki robią się już śmieszne, piszesz po kilak razy to samo, nie rozumiesz co pisali w anglojęzycznych recenzjach które tu podaliśmy, ośmieszasz się pisząc informacje nie prawdziwe lub takie co do których nie jesteś pewny. Idź trolluj w swoim temacie o programach wspomagających naukę nie tu.
UWAGA: Uzytkownik bejotka wykazal nam, ze SM wywoluje wtorny analfabetyzm :/ Nie potrafi zrozumiec zdania przeczytanego (nawet kilkakrotnie) i przez 25 lat uczy sie angielskiego bez widocznych efektow.

Swoja droga - gdzie sa moderatorzy? Oczywisty troll pisze przez trzy strony tekstu i nikt nie skasuje ani postow, ani konta. Czy dlugo trzeba klikac zgloszenie postow zeby ktos sie zainteresowal?

A do samego bejotki - dorosnij. Czy naprawde myslisz, ze skoro ludzie podejmuja sie wysilku pozbycia sie supermemo (przez konwersje bazy) to naprawde beda zainteresowani sluchaniem teorii spiskowej o algorytmach przestarzalego programu? Dr Wozniak (czego on jest doktorem? Marketingu?) AFAIK nie opublikowal zadnych istotnych papierow na temat samego "algorytmu" (gdzie moge znalezc np. zasade jego dzialania i wiarygodne testy?). Windows 95 tez juz sie nie nadaje do pracy, chocbys mial caly dzien tupac nogami ze zlosci.

Widze trzy mozliwosci:
a) pracujesz dla SuperMemo XYZ, niewazne ktorego, tworcy przestarzalego softu, ktory od dawna powinien byc darmowy (przy okazji pozdrowienia dla 'developerow' pakietu Symfonia do ksiegowosci, panowie - absolutne dno w dziedzinie oprogramowania, bije poklony, to wymagalo od Was zapewne wiele wysilku)
b) wydales gazylion dolarow/plnów na ten program i glupio Ci, ze wszyscy mamy to samo - lepiej i za darmo.
c) jestes niedojrzaly psychicznie i trzymasz sie kurczowo wszystkiego, co Ci ktos kiedys pokazal, bo z niczym nowym sobie nie poradzisz.

Konwerterem baz zajme sie w weekend, dziekuje wszystkim za bazy.
Mam problem z dzwiękami w internecie.
Zrobiłem wszystko zgodnie z: http://ichi2.net/anki/wiki/MediaSupport
Wrzuciłem pliki na dropboxa, udostępniłem katalog i dodałem go do anki i w Internecie pojawia się takie "kółko", że ładuje dźwięk ale niestety nie działa (ciągle się kręci).
http://img338.imageshack.us/img338/7669/anki.png
Wrzuciłem pliki także na "google docs" i jest ta sama sytuacja.
Próbowałem wchodzić poprzez google chrome, firefox, IE i nie działa (mam zainstalowanego najnowszego flasha, kodeki itp)
Ma ktoś jakiś pomysł, co źle robię ?
Przyznaj się studencie 4 roku informatyki ile razy oblałeś egzamin u Dr Woźniaka, że go tak nienawidzisz?

Dr Woźniak już jako student interesował się funkcjonowaniem ludzkiej pamięci, prowadził badania w tej dziedzinie. Z tej dziedziny pisał swoją pracę magisterską, a parę lat później obronił doktorat. A co sobą reprezentuje autor Anki? Czego dokonał? Nieudolnego plagiatu SuperMemo!

Ty chlubisz się studiami na 4 roku informatyki, ale niewiele z niej pamiętasz. Twoja inteligencja polega głównie na tym, że nick przyjąłeś Anonimous87, dzięki temu rektor twojej uczelni, jeśli rzeczywiście coś studiujesz, nie musi się wstydzić.
>Zapomniałeś dodać chyba, że tym "inteligentnym" studentem jest osoba
>bez internetu, telefonu, która siedzi tylko w domu przez cały rok,
>nigdzie nie wyjeżdża na wakacje (no bo jak to ? wezmę dużego kompa i
>będę się uczył z SM?), weekend itp...

Dzieciaku, o czym Ty piszesz? Rzeczywiście kiedyś wyraziłem opinię, że najlepiej się uczyć korzystając ze stacjonarnego komputera, ale to nie jest warunkiem koniecznym i wystarczającym. Można się uczyć też korzystając z laptopa, palmtopa, netbooka i telefonu komórkowego. Ale dla mnie nauka języka bez możliwości powtarzania głośno i wyraźnie wypowiedzi lektora jest bezsensowna, a trudno to robić w autobusie, samolocie lub pociągu. Poza tym wyjeżdżając na urlop za granicę nie muszę się uczyć z SM, mało tego, nie muszę się uczyć języka w ogóle. Wolę się skupić na zwiedzaniu, a nowe słowa i zwroty zasłyszane na ulicy czy w muzeum zapisuję sobie w notesie i opracowuję po powrocie.
Lejo napisałeś, że za granicą nie znają SuperMemo, jak w taki razie piszą swoje opinie o Anki, nie mogąc go porównać z SM? A ty co potrafisz napisać o Anki bez odwoływania się do SM - NIC!

Napisz jedną pozytywną opinię o Anki, nie odwołując się do SM. Nie potrafisz!

Odsyłasz mnie do obcojęzycznych forów o Anki, ale dlaczego mam je czytać, skoro nikt z polskich użytkowników tego programu nie potrafi napisać o nim niczego bez odwoływania się do SM. Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś zauważył, że ja podkreśliłem pozytywy Anki, które zauważyłem. Ty, żadnego. Niestety nie ma na tym forum większych trolli od użytkowników Anki, którzy byli wcześniej użytkownikami SM.

SM jest rzeczywiście programem trochę trudnym w obsłudze, ale nie tak bardzo jak Ty go przedstawiasz.

Zaletą Anki wg Ciebie jest tysiąc talii do wyboru do koloru, ale o żadnej z nich nie wiemy nic, ani kto jest jej autorem (w sensie co sobą reprezentuje, ani z jakich materiałów źródłowych autor korzystał, ani jaką wartość edukacyjną prezentuje dana tali)a. Jedyną wartością każdej z nich jest to, że jest za friko. To za mało.

Inaczej jest w przypadku SM, tam wiemy, że "First Steps" i "No problem" są opracowane na podstawie kursów Dr Krzyżanowskiego, które są najlepszymi kursami dla samouków, Easy English Plus, baza ogromna, składająca się z 39 płyt CD została opracowana na podstawie audio kursu Amercomu.

Podobnie jest z bazami wspomagającymi naukę innych języków.

Bazując na przykładach baz komercyjnych każdy użytkownik SM może stworzyć dla swoich potrzeb prawie profesjonalną bazę wspomagającą naukę języka, który nie był opracowywany w SMW.

Oczywiście skomentujesz to, że w Anki też może, tylko to nie będzie miało nic wspólnego z profesjonalizmem.

>wiesz co to są badania naukowe? Wiesz jak się je przeprowadza? Wiesz
>co to jest reprezentatywna grupa? Wiesz jak się ją dobiera ? Wiesz co
>to jest grupa kontrolna? Badań nie robi się na jednej osobie.
>
>>chyba, że jest to fan Anki.

Wiem, co to są badania naukowe, w poprzednim poście odpowiadałem na post Duszka, który też dotyczył indywidualnego porównania dwóch baz, dwóch programów.

Nie wypowiadam się na forach angielskich, gdyż założeniem mojego uczestnictwa w forach językowych jest pomoc ludziom, którzy nie mogąc uczyć się na kursach stacjonarnych, szukają pomocy na forach polsko-języcznych, prosząc o poradę w sprawie najlepszych podręczników i programów.

Nikomu nie udzieliłem złej odpowiedzi.

>>SuperMemo określa termin powtórki na
>>podstawie pierwszej oceny
>A anki rozróżnia czy karta jest pierwszy raz , czy jest młoda, czy już
>jest w bazie długo i na tej podstawie ocenia jak ma rozłożyć
>powtórki.

No cóż, nie potrafić czytać po polsku ze zrozumieniem.

SuperMemo określa termin powtórki na podstawie pierwszej odpowiedzi w danym elemencie, w danym dniu. Jeśli jest to piąta powtórka, oceniona pozytywnie, to wyznaczy termin szóstej powtórki dłuższy niż był między czwartą, a piątą powtórką. Jeśli ocena była negatywna, to ten termin będzie krótszy.
Program "uczy się" przy tym pamięci użytkownika i uwzględnia to przy wyznaczaniu kolejnych powtórek.

Być może Anki w inny sposób robi coś podobnego, ale ze względu na to, że student zna możliwe terminy kolejnych powtórek, wybiera, jego zdaniem, najkorzystniejszy termin. Czyli algorytm Anki bierze w łeb.

Niestety Ty zafascynowany Anki zatraciłeś zdolność logicznego myślenia.
>Dzieciaku, o czym Ty piszesz? Rzeczywiście kiedyś wyraziłem opinię, że
>najlepiej się uczyć korzystając ze stacjonarnego komputera, ale to nie
>jest warunkiem koniecznym i wystarczającym. Można się uczyć też
>korzystając z laptopa, palmtopa, netbooka i telefonu komórkowego. Ale
>dla mnie nauka języka bez możliwości powtarzania głośno i wyraźnie
>wypowiedzi lektora jest bezsensowna, a trudno to robić w autobusie,
>samolocie lub pociągu. Poza tym wyjeżdżając na urlop za granicę nie
>muszę się uczyć z SM, mało tego, nie muszę się uczyć języka w ogóle.
>Wolę się skupić na zwiedzaniu, a nowe słowa i zwroty zasłyszane na
>ulicy czy w muzeum zapisuję sobie w notesie i opracowuję po powrocie.

Po pierwsze nie dzieciaku, a po 2gie uświadom sobie, że już jest XXI w, że są telefony, laptopy i inne urządzenia które mają połączenie z internetem i mogą pomóc w nauce.
Moje pytanie odnośnie dźwięków w Internecie już jest nieaktualne. Założyłem darmowe konto z hostingiem na prv.pl, wrzuciłem tam katalog z plikami i wszystko już ładnie działa.
DropBox zmienił coś w udostępnianiu plików - katalog nie jest udostępniany w postaci www.dropbox.com/u/NazwaUzytkownika/nazwa.anki tylko teraz generuje dziwny link z cyferkami i literkami i dlatego nie działa. Wystarczy wrzucić katalog na dowolny serwer hostingowy i podać linka i wszystko śmiga.
bejotka:
"...Dzieciaku, o czym Ty piszesz?..."


Oj, Bejotce puściły nerwy...
>Lejo napisałeś, że za granicą nie znają SuperMemo,

Gdzie tak napisałem? Napisałem, ze jest niepopularny bo jest wadliwy, przekomplikowany, nudny, przestarzały, nie praktyczny i ciężko się na nim uczyć o tym właśnie piszą.

>A ty co
>potrafisz napisać o Anki bez odwoływania się do SM - NIC!

Swoją krucjatę rozpocznij od napisania listu do każdego czasopisma komputerowego w kraju, że wszystkie recenzje programów są porównaniami z innymi programami na rynku. Przyłącz się także do Greenpeace i przekonaj ich by walczyli o to z tobą. Ważne jest w końcu żeby opisywać osobno i nigdy nie robić porównań.... no przynajmniej jeżeli supermemo w tych porównaniach wypada jak rzęch którym jest :D Może napisz do którejś gazety czemu porównują programy między sobą to ci wyjaśnią jak nie rozumiesz takich zagadnień.

>Niestety nie ma na tym forum większych trolli
>od użytkowników Anki, którzy byli wcześniej użytkownikami SM.

Trolla to ja tu widzę jednego - Ciebie. Masz swój temat czemu tam nie piszesz tylko w temacie w którym tytuł zaczyna się od wyrazu: Anki?

>Zaletą Anki wg Ciebie jest tysiąc talii do wyboru do koloru, ale o
>żadnej z nich nie wiemy nic, ani kto jest jej autorem (w sensie co
>sobą reprezentuje, ani z jakich materiałów źródłowych autor korzystał,
>ani jaką wartość edukacyjną prezentuje dana tali)a. Jedyną wartością
>każdej z nich jest to, że jest za friko. To za mało.

Za to o bazach SM wiemy jedno: nikt się z nich nic jeszcze nie nauczył oprócz obsługi tego megaskomplikowanego programu.

>Inaczej jest w przypadku SM, tam wiemy, że "First Steps" i "No
>problem" są opracowane na podstawie kursów Dr Krzyżanowskiego, które
>są najlepszymi kursami dla samouków,

Tak i dlatego piszesz w swoich postach doradzających ludziom jak się uczyć, że cytuję z pamięci:"Trzeba być geniuszem, żeby nauczyć się języka bez uczęszczania na kurs". Sam wystawiłeś ocenę tym kursom. I co to za bazy co nawet przykładowych zdań nie maja? do śmieci

>
>Oczywiście skomentujesz to, że w Anki też może, tylko to nie będzie
>miało nic wspólnego z profesjonalizmem.

to chyba najśmieszniejsza rzecz jaką w twoich tekstach czytałem, argument po którym spadłem z krzesła, ośmielę się go nawet nie komentować, każdy kto umie czytać i myśleć pokłada się ze śmiechu z tych bzdur mój komentarz nie uczyniłby twojej błazenady ani trochę lepszym choćbym nie wiem jak się wysilił

>Nikomu nie udzieliłem złej odpowiedzi.

Udzielasz samych złych odpowiedzi podszytych komercją i niewiedzą. Teksty, że SM jest ok, teksty, że języka nie da się opanować samodzielnie to niekompetencja i niewiedza. Na dokładkę nie rozumiesz ani słowa po angielsku jak widać po linkach które wrzucaliśmy.

>że student zna możliwe terminy kolejnych powtórek, wybiera, jego
>zdaniem, najkorzystniejszy termin. Czyli algorytm Anki bierze w łeb.

parodiując to co napisałeś: student wiedząc, że oceniając się bardzo dobrze w SM nie będzie zamęczany powtórkami więc taką ocenę wybiera. Takim studentem byłeś i teraz nie kumasz ani słowa po angielsku, może czas zacząć się oceniać tka jak pisze w instrukcji programu bo okłamywanie samego siebie nie ma sensu bejotko. Wtedy żaden algorytm nie będzie brał w łeb.

>Niestety Ty zafascynowany Anki zatraciłeś zdolność logicznego
>myślenia.
Wnioski: wszystkie recenzje na internecie, fora dyskusyjne na największych portalach o nauce języków, dziesiątki użytkowników tutaj ZATRACILI ZDOLNOŚĆ LOGICZNEGO MYŚLENIA ZAFASCYNOWANI ANKI. Uffff na szczęście cały świat ma ciebie i ty ich uratujesz prawda? Jak tylko nauczysz się pisać po angielsku to napiszesz recenzje i posty na forach i ich przekonasz! Widzę, że już ostro zacząłeś od przekonywania Polski, świetnie Ci idzie. Zdradzę ci tajną radę szpiegów, użyj na krótko broni wroga, zwanej Anki, nauczysz się w ten sposób angielskiego i swym logicznym myśleniem będziesz mógł dzielić się z całym światem, małe poświęcenie o którym nikt się nie dowie a jaka korzyść? Walka o dobre imię supermemo wszędzie. Co do walki o Polską czystość oprogramowania i szerzenie swojej jedynie słusznej wiary, to spróbuj załatwić audycję o supermemo w RAdiu Maryja, oni też nie zatracili logicznego myślenia więc się dobrze dogadacie.
Anon*y*mous87, cwiercinteligencie ;> Nie uczyl mnie "doktór" Wozniak ;) Przyznaje sie do CS na WIiZ (www.fcm.put.poznan.pl, pozdrowienia panie rektorze PP) oraz IFA (ifa.amu.edu.pl, pozdrowienia panie rektorze UAM) ;) Pochwal sie jakie uczelnie Ty ukonczyles ;> Chcialbym wiedziec kto moze sie wstydzic za studenta, ktory 25 lat nie moze opanowac podstaw pisowni angielskiego ;) Moze uczyl Cie doktor Wozniak i jego ekipa? ;P
Dodatkowo:

Anki jest clean room design, nie jest kopia zadnego beznadziejnego programu 'polaczka' z 'doktóratem' z tajemniczej nauki o nauce, ktorej to nazwy nie chcesz podac ;> Kognitywistyka? Pedagogika? Filozofia? A jak chcesz autora Anki oskarzyc o plagiat, to wklej tu kopie oskarzenia, daj sie nam tez posmiac ;P
Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 421

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie