Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
391-420 z 1614
hej wszystkim :) ja również składałam na Aarhus :) mam rozmowę kwalifikacyjna w piatek 27:) może zrobimy jakieś spotkanie integracyjne w Warszawie?:D
Adusiek,
brzmi jak plan, ale w piatek wiekszosc ma pewnie zakonczenie roku, ale i tak pewnie malo osob sie w takim razie na nie wybiera :D
No wiem właśnie, ja niestety nie mam możliwości na przybyciena zakończenie roku :)
Mam jeszcze pytanie, skoro już teraz są rozmowy kwalifikacyjne, to jakie świadectwo im wysłaliście? Z drugiej klasy liceum?
ano, z drugiej.
No mnie chyba tez nie bedzie, wiec moge sie spotkac w piatek na wieczor :))))
ja tez z drugiej ( i dobrze bo mialam lepsze oceny, czlowiek jeszcze cos robil na lekcjach:P) i jestem jak najbardziej za integracja! :)
Hej,
Czy ktos z Was planuje studia Multimedia Design and Communication w University College of Northern Denmark (UNC) albo jakikolwiek kierunke tam? Szukacie zakwaterowania? Moze wspolnie cos ogarnac?
Ja juz jestem po rozmowie. Dzisiaj dostalam pozytywna odpowiedz!! jeszcze tylko świadectwo i matura. :)
i jak było? trudne czy raczej dostępne?:D
bardzo dostępne :) pytania głownie motywacyj; czemu tam, twoje zainteresowania, coś o przeszłości itp. Pani, ktora porowadzi rozmowe jest bardzo mila, rozmowa ok 20 min :) Powodzenia!
a jak teścik?:D dużo osób chętnych? jaka zdawalność?:D
Jak wyglądał test? Pytań na jakiej zasadzie można się spodziewać?:)
Cytat: skoczpofr
Cytat: oneill366
Dostał już ktoś termin rozmowy kwalifikacyjnej do CPH North (Kopenhaga) lub UCN (Aalborg)?
Ma ona się odbyć przez skype'a.. odbywał ktoś już taką rozmowę i może podzielić się doświadczeniami :D?

a ty dostałas/es takiego maila? ja slyszalalam ze rozmowa ma sie odbyc przez tel ze napierw sie umawiaja na konkretna date i dzwonia

Sorry, że tak późno zajrzałem. Do UCN na rozmowę jestem umówiony we wtorek o godz. 12:50 (przez skype). Ozzzi trochę mnie zmartwiłeś tym telefonem z CHP w każdej chwili... wiedziałem, że mogą dzwonić i się umawiać, ale nie że od tak rozmowa. To są pewne informacje?

Btw. Monika jeśli we wtorek mi się uda, chętnie bym podjął temat zakwaterowania :D
Jeśli chodzi o test z angola w eduabroad to nie był zły. Jak dobrze pamiętam były 44 pytania zamknięte typu ABCD z gramatyki i 6 pytań ABCD do czytania tekstu ze zrozumieniem (krótki tekst o YETI :D). Odniosłem wrażenie, że było względnie dużo czasu zaprzeszłego, ale mogę się mylić.. ;)
rozmowa do CPH north ja mam w czwatek. napisali do mnie z data i godzina o ktorej mam byc dostepna na skypie
W piatek miałam rozmowę przez skype z panią z Teko. I mówię wam- nie ma się czym stresować. Mój angielski nie jest jakiś rewelacyjny, stresowałam się, ale podejście tej kobiety było wspaniałe. Takie niepolskie:) Zamiast mnie udupić pomagała mi i była cały czas uśmiechnięta:) ogólnie całkiem o.k.)) teraz czekam tylko na ostateczną odp
A jak jest z oceniami w Aarhus. Trzymają się sztywno wytycznych? Bo chciałam iść na Computer Science, ale raczej wątpie, że zdobędę tą 4 z matematyki na koniec roku. ^^
Hej hej, czy miał ktoś już rozmowę z przedstawicielami CPH North? I jeszcze pytanie do tych, którzy chcą właśnie tam studiować- czy szukacie mieszkania do wynajęcia? Ja szukam i wolałabym nie robić tego w pojedynkę, bo w końcu lepiej wynająć mieszkanie w kilka osób:)
Cytat: oneill366
Czy są tu przyszli studenci CPH North?
Jedzie ktoś do Kopenhagi w lipcu lub sierpniu?
Znacie jakieś strony które pomagają studentom ze znalezieniem tam zakwaterowania?
Btw chętnie wynajmę z kimś mieszkanie :D [gg] ;)

Hej, wybieram się do CPH North (chociaż jeszcze nie miałam rozmowy), planuję wyjechać tam właśnie na początku lipca, żeby jakąś pracę wakacyjną złapać. I również szukam mieszkania:)
juz po rozmowie z cph :) bardzo przyjemna babka, odpowiedz czy sei dostalo ma byc w ciagu 3 tyg
Hej. Dostałem dzisiaj pismo w którym zostało napisane, że przyjeli mnie warunkowo do UCN North. Dostał ktoś coś podobnego? Też musicie wpłacić 100 euro w ciągu 14 dni?
Hej. Wybrałam się na Via university w Horsens, już dostałam pozytywna odpowiedź, czy ktoś jeszcze się tam wybiera ?
buqmenot11 - z tego co wiem to nie trzeba nic płacić za studia w Danii, te 100 euro to jakies wpisowe ? U mnie nic takiego nie chcieli.

Pozdrawiam :)
Cytat: bugmenot11
Hej. Dostałem dzisiaj pismo w którym zostało napisane, że przyjeli mnie warunkowo do UCN North. Dostał ktoś coś podobnego? Też musicie wpłacić 100 euro w ciągu 14 dni?

Ta opłata jest to swego rodzaju zabezpieczenie. Jak wpłacisz im tą kwotę to jest to dla nich sygnał, że na 100% podejmujesz u nich studia. Też składałem papiery do UCN na Multimedia Design and Communication, ale jeszcze nie mam żadnej odpowiedzi. Na jaki kierunek aplikujesz? Co właściciwie znaczy, że dostałes się warunkowo? Czy jak im wpłacisz to 100 euro to jesteś w pełni przyjęty?
Dziwne, ja nic nie musze płacić :)
Cytat: shannen93
Dziwne, ja nic nie musze płacić :)

Widzę, że wszyscy się rozkręcili i testy, rozmowy, powodzenia wszystkim!

Wracając do pytania - bo za studia w Danii się nie płaci (jeżeli jest się studentem z UE) CZESNEGO.

Ale uczelnie na początku studiów mogą pobierać opłaty - np. na materiały edukacyjne jakie dają pierwszorocznym studentem w pakiecie (żeby nie musieli tym zawracać sobie głowy, bo na początku studiów lepiej zająć się innymi sprawami - takie ułatwienie) albo za członkowstwo w społeczności międzynarodowej na uczelni (taki klub i wtedy ma się członkostwo, różne zniżki, jakiś tydzień integracyjny na początku studiów, itd.).

Także opłata na początku studiów zależy od uczelni. Niektóre mogą mieć, inne nie muszą. Ot takie reguły indywidualne dla uczelni. Nie się się co ekscytować, że ktoś ma to , a ktoś nie ma. Jak ktoś ma taki warunek przyjęcia, to trzeba zapłacić i tyle, a później korzystać z tego co sie za to ma :P
MoniaPik - A ty też studiujesz w Danii ? Jeżeli tak, to opisz coś troche jak to wygląda i gdzie studiujesz ? :)
Dziś otrzymałem pozytywną odpowiedź z UCN. Proszą o dokonanie wpłaty na książki i ich International Student Fee (student card, free introduction days, and other services) w ciągu 14 dni. Wie ktoś czy trzeba się stricto trzymać tego terminu czy dopuszczalna jest zwłoka? Napisałem maila w tej sprawie, ale może ktoś tutaj już wie.
edytowany przez oneill366: 01 maj 2012
Cytat: oneill366
Dziś otrzymałem pozytywną odpowiedź z UCN. Proszą o dokonanie wpłaty na książki i ich International Student Fee (student card, free introduction days, and other services) w ciągu 14 dni. Wie ktoś czy trzeba się stricto trzymać tego terminu czy dopuszczalna jest zwłoka? Napisałem maila w tej sprawie, ale może ktoś tutaj już wie.

Oneill na jaki kierunek aplikowałeś? Też składałem dokumenty do UCN na Multimedia Design and Communication ale do tej pory nie mam żadnej informacji z tej uczelni, nawet odnośnie terminu rozmowy :/
Otoja - Service, Hospitality and Tourism Management. Łap PM ;p
czy ktos wybiera cie na cph na marketing management i juz sie dowiedzial ze sie dostal? :)
CPH nadal rozsyła zaproszenia na interview czy mogę się już uznać za olanego ;p?
Temat przeniesiony do archwium.
391-420 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004