Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 1614
Hej :)
Jestem studentką 3 semestru multimedia design and communication na Aarhus tekniske Skole. Co do tego, czy nadają się dla umysłu humanistycznego.. na pewno zdecydowanie bardziej niz studia w Polsce. W zasadzie nie masz tu nic związanego bezpośrednio z matematyką czy innymi ścisłymi przedmiotami. Jezeli Cie to tylko interesuje, to zadnych problemow miec nie powinnas.
Moj kierunek opiera sie na 4 elementach : Wizualizacji, kodowaniu, marketingu i komunikacji. Co pewien czas mamy projekty, poczatkowo sa to dosc latwe rzeczy jak zrobienie plakatu w photoshop'ie, pozniej zaczyna sie praca z prawdziwymi klientami. Polega to na tym ze masz znalezc jakas firme i zrobic dla niej np strone internetowa.
Studia zawierają dużo wiecej praktyki niz te w Polsce, aczkolwiek teoria oczywiscie tez wchodzi w gre ;)

Nie wiem w jaki sposob szukasz informacji na temat studiow w Danii, ja aplikowalam przez www.eduabroad.pl Mozesz znalezc tam wiele przydatnych rzeczy, a takze kontakt do biura.. Sprobuj skontaktowac sie z nimi, na pewno chetnie Ci pomoga, a nawet podadza jakies namiary do osob, ktore juz tu wyslali.

Pozdrawiam :)
Hej :)
Jestem studentką 3 semestru multimedia design and communication na Aarhus tekniske Skole. Co do tego, czy nadają się dla umysłu humanistycznego.. na pewno zdecydowanie bardziej niz studia w Polsce. W zasadzie nie masz tu nic związanego bezpośrednio z matematyką czy innymi ścisłymi przedmiotami. Jezeli Cie to tylko interesuje, to zadnych problemow miec nie powinnas.
Moj kierunek opiera sie na 4 elementach : Wizualizacji, kodowaniu, marketingu i komunikacji. Co pewien czas mamy projekty, poczatkowo sa to dosc latwe rzeczy jak zrobienie plakatu w photoshop'ie, pozniej zaczyna sie praca z prawdziwymi klientami. Polega to na tym ze masz znalezc jakas firme i zrobic dla niej np strone internetowa.
Studia zawierają dużo wiecej praktyki niz te w Polsce, aczkolwiek teoria oczywiscie tez wchodzi w gre ;)

Nie wiem w jaki sposob szukasz informacji na temat studiow w Danii, ja aplikowalam przez www.eduabroad.pl Mozesz znalezc tam wiele przydatnych rzeczy, a takze kontakt do biura.. Sprobuj skontaktowac sie z nimi, na pewno chetnie Ci pomoga, a nawet podadza jakies namiary do osob, ktore juz tu wyslali.

Pozdrawiam :)
Hej Kasia, tu Marek 1 semestr z ATS. orientujesz sie gdzie szukac pracy w Aarhus lub okolicy?
Pozdrawiam
Ludzie!! w Danii nie ma pracy dla osob nie mowiacych po dunsku!
Hej!
Z tym ze nie ma pracy dla ludzi nie mowiacych po dunsku sie nie zgodze..
Oczywiscie, nie znajac dunskiego nie mozesz liczyc na niewiadomo jak dobra prace, ale jakas znalezc mozesz na pewno. Ja prace mam praktycznie od samego poczatku, a wtedy jeszcze po dunsku nawet slowa nie moglam z siebie wykrztusic. Gdzie szukac..? Ciezko powiedziec.. Restauracje, firmy sprzatajace, agencje pracy takie jak np match mind..
Witam, właśnie aplikowałam na uczelnie w aarhus. Mam nadzieję że się tam dostanę, chcę zacząć semest w okresie letnim (od lutego). Chętnie nawiąże znajomości z osobami, które również się tam wybierają:)

moje [gg]
email: [email]
Kasienko, nie wiem do jakiego okresu szukania pracy se odwolujesz, ale wierz mi, ze teraz cleaningu w agencjach pracy pytaja sie o znajomosc dunskiego, alo mowia zeby zapytac za 2 miesiace. Wczoraj pojechalem do Horsens i ta sama sytuacja sie potwirdzila. O lepszej pracy nawet nie myslalem, majac na uwadze brak dunskiego. Pytalem tez sklpeach typu Lidl, netto, pierwsze pytanie czy znam dunski.....
W sklepach oczywiscie.. wymagaja znajomosci dunskiego, bo byloby to dla nich zbyt trudne, zeby rozmawiac po angielsku.. ;] Hmm... to nie wiem w jakich firmach sprzatajacych szukasz.. :P Ja pracuje dla dwoch i w zadnej nie pytali mnie o znajomosc dunskiego :P "nie wiem do jakiego okresu szukania pracy se odwolujesz" - Ja nie powiedzialam, ze jest teraz latwo znalezc prace, a ze jest to mozliwe bez znajomosci dunskiego.
Kolega mowil ze nie ma pracy..? Czterech kolegow, NIE mowiacych po dunsku wlasnie znalazlo prace.. 2 z nich dosc szybko.. bo 2 dni po przyjezdzie do Aarhus..
Hej Kasienko! Znalazlem prace, ale musialem sie przeprowadzic do Kopenhagi. Szukanie na wlasna reke troche mi to zajelo. Odkrecam co napisalem wczesniej. Ludzie przyjezdzajcie, tu jest pelno pracy:)
Witam,

mieszkam w Roskilde pod Kopenhaga i mam do odsprzedania meble(łóżko, materac, biurko, 3 krzesła, lampę, szafę itp.) oraz zestaw książek na 1 rok do Roskilde Business College. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę pisac na [email] lub dzwonic na duński numer 527 56698.

Pozdrawiam

Seb
Witam wszystkich:). Słuchajcie, mam pytanie - czy na studia w Danii istnieją jakiekolwiek ograniczenia wiekowe? Czy studiują z Wami ludzie po 30-tce?:)
hej, ja mam 32. w grrupie mialem bulgara 35, i kanadyjczyjka 34. reszta duzo mlodsza. Nie pekaj, takie dinozaury w szkolach sa czyms normalnym w krajach cywilizowanych.pozdr
Hej, w tym roku składam papiery na uczelnie w danii na Marketing Management Roskilde Business College lub Marketing and Management Communication BUSINESS ACADEMY COPENHAGEN I zastanawiam się czy szukać akademików czy jednak wynająć mieszkanko. Planuje jeździć własnym autkiem tam, bo slyszalam ze transport jest drogi. Kto ma podobne plany ???
namiary [email]
Witajcie,

z tego co slyszalam to Business ACADEMY COPENHAGEN to wielka lipa, raczej nie nauczysz sie niczego ciekawego, czesto odwoluja zajecia i kadra ponoc nie malo wykwalifikowana... Z koleji o Roskilde Business College slyszalam raczej pozytywne opinie. Szkola podobno wyzsza kade menadzerska...
Jesli chodzi o miszkanie to jesli masz autko to wynajmij sobie cos poza Kopenhaga bo jesli bedziesz mieszkac blisko centrum to zaplacisz majatek za parkinig. Najlepiej logowac sie przez strony internetowe bo prywatnie mozna naciac sie na oszusto ktorzy zabiora ci depozyt i za 1 misac szynszu. Dobrze miec kogo znajomego na miejscu.
Witam,

czy zaglądają tu jakieś osoby zamierzające aplikowac w tym roku na VIA do Horsens?
Ja startuję na Civil Engineering i miło by było porozmawiać z kimś o podobnym ukierunkowaniu
pozdrawiam, Bartek
Cześć, mam pytanie. Czy może ktoś z Was wybiera się na Uniwersytet Południowej Danii, albo może ktoś już tam studiuje lub studiował? byłabym wdzięczna za wszelkie informacje :)
Witam,
Z tego co się dowiedziałem, studiowanie w Danii to naprawdę świetna sprawa ;) z tego względu, że wybieram się na studia do Aarhus, czy mogę prosić o kontakt z osoba, która właśnie tam studiuje ? Chciałbym zadać kilka pytań które mnie dręczą ;)
Zostawiam mój email : [email]
Witam,
Właśnie dostałem sie na ATC a dokładnie Architectural Technology and Construction Management. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tej szkoły i kierunku bo zastanawiam się czy nie poczekać pół roku i wybrać inną uczelnie. Serdeczne dzięki za porady.
[email]
hej ;) czytalam na forum, ze dostalas sie do TEKO, jak tam jest? pozdrawiam serdecznie
hej ;) czytalam na forum, ze dostalas sie do TEKO jak tam jest? pozdrawiam
Czesc,

No ja zastanawiam sie nad uczelnia w Aarhus, w tym roku robie mature.

Studia Dania to dobrze sie zapowiada.
Poczytalem sporo tutaj dobrego i jeszcze to biuro eduabroad www.studiazagranica.pl tez ma duzo info na stronie.

Widze ze inni tez skladali tam papiery, wiec chyba tez sie zdecyduje.
Ktos z tegorocznych maturzystow tez?
ja skladam tam papiery:D na kierunek Marketing Management:D
A skąd jeteś masz jakieś pieniądze na wyjazd? Jaką zdajesz mature? odp na forum lub na [gg]
bboogie : Ja się poważnie zastanawiam nad tą uczelnią, tylko że myślę o kierunku Information Technology Engineering. Jestem dopiero w 2 LO, ale dość intensywnie szukam wszelkich informacji i kontaktów. Zastanawia mnie trochę fakt, że VIA University College nie występuje w żadnych rankingach uczelni i właściwie ciężko stwierdzić jaki tam jest poziom nauki... Wie ktoś coś na ten temat??
Pozdrawiam:)
Mam pytanie do osob ktore studiuja w Dani, chcialbym tam studiowac i pracowac tam, slyszlam ze mozna to polaczyc i samemu sie utrzymac? Czy jest tak mozliwosc zeby przyjechal do mnie tam moj chlopak i znalazl prace na caly czas(jakies remonty moze) nie np. wieczorami czy jest to dosc trudne? prosze o odp,dziekuje:) pozdawiam
mam pytanie bo nieweim czy lepsza jes atmosfera w aarhus czy w kopenhadze na uczelii? jak ktos byl to moze mi powiedziec? moze byli ludzie niezadowoleni z jednej z tych uczelni??interesuje mnie kierunek marketing... i ogolnie atmosfera akademik inni ludzie wykladowcy styl nakui??prosze o odp
O uczelni w Kopenhadze pisano wyzej. Ja chcialem tez w stolicy studiowac, ale po poczytaniu roznych ludzi, w sumie zdecydowalem sie jednak na Aarhus. Ludzie raczej zachwalaja miasto.
W ogole znalezienie wiekszosci uczelni z Danii w rankingach jest ciezko. Pytalem roznych ludzi na forach, co studiuja, skonczyli i uslyszalem ze rankingi to nie wszystko. Dania jest mala(!) uczelnie tez mniejsze, wiec nie ma co sie dzziwic, ze nie ma ich tak jaK Oxford

Pozwolenie na prace studenci dostaja na miejscu bez problemy, a nie studenci, to nie wiem
rambo skad jestes? miasto? podaj gg to sie pogada bo tu trzeba czekac dzien na odpowiedz:) co zdajesz na maturce?moje [gg]
bboogie: studiuję na VIA University College w Horsens na kierunku BA International Sales & Marketing Management, właśnie skończyłam 1 semestr. mój brat był również na erasmusie na VIA cały rok właśnie na Civil Engineering. z pytaniami pisz na [gg] ;)
Hej Rambo, a wiesz jak wygląda sytuacja ze znalezieniem pracy w Arhus?? myślę o tej uczelni,ale niestety będę musiał sam się utrzymać a bez pracy to będzie niemożliwe;/
Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004