Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
931-960 z 1614
to gratulacje!! ; )) to teraz tylko powodzenia na maturce, boże to już jutro ;o
Ja już na szczęście rok po maturze jestem :)
aaj, to zazdroszczę ; )
Dostałem list od BAA :D
w sensie że e-maila ;p
też dziś dostałam!
Teraz tylko czekam na jakąś wiadomość w sprawie mieszkania...
Dobra misiaczki, a na jakich stronach szukacie mieszkania? Tylko boligportal?
@idala - tylko tam, muszę chyba założyć facebook'a i zobaczyć, czy na stronie uczelni lub tego InterCultureClub nie mają jakiś ogłoszeń dotyczących mieszkań.
A ktoś z Multimedia design coś dostał? ;p
Dobra, dostałam się warunkowo uuuf xd
Hej, stworzyłam grupę dla ludzi, którzy wybierają się na przełomie sierpnia/września na studia do Aarhus'a. https://www.facebook.com/groups/5[tel]/
edytowany przez Magdalena552: 07 maj 2013
ja też się dostałam!!
Nie wierzę, że zakładam facebook'a.
Jakby co dodajcie mnie łaskawie do grupy - Es Fawkes :)
Możecie mi powiedzieć dlaczego akurat Dania? ;p
Z tego co wyczytałem to plus że darmowe studnia ale musi być coś jeszcze. ;)
Jakby ktoś mógł niech napisze na [gg]
Dostałam się na Copenhagen Business Academy i chcę przyjechać do Kopenhagi na początku czerwca, aby szukać pracy i mieszkania. Czy ktoś ma podobne plany? Chętnie poznam znajomych z roku :D. Pozdrawiam! :)
Cytat: ada_redhair
Dostałam się na Copenhagen Business Academy i chcę przyjechać do Kopenhagi na początku czerwca, aby szukać pracy i mieszkania. Czy ktoś ma podobne plany? Chętnie poznam znajomych z roku :D. Pozdrawiam! :)

Super pomysł. Tylko nie zapominaj, że jeszcze nie masz numeru CPR, a bez niego nie dostaniesz żadnej pracy.
Gratulacje ;) ja tez na CPH, na turystyke. Lepszym pomysłem było by pojechać na kick-start w ostatnich 3tyg lipca, choć to tylko moje zdanie, niby czym szybciej tym lepiej.
A swoją drogą - udało już się komuś znaleźć jakieś mieszkanie w Kopenhadze?
Albo w Horsens? :))
ja też się dostalam do BAA na MultimediaDesign ;)
ciekawa jestem kiedy jakas odp bedzie w sprawie mieszkan w akademiku.
Ja planowałam pojechać na kick-start, ogarnąć mieszkanie i pracę i już zostać do września (Copenhagen Bussines Academy), ale nie wiem jak z tym numerem CPR? Na jakiej zasadzie go przyznają i czy można go dostać przed rozpoczęciem studiów?
Cytat: olcia1206
Ja planowałam pojechać na kick-start, ogarnąć mieszkanie i pracę i już zostać do września (Copenhagen Bussines Academy), ale nie wiem jak z tym numerem CPR? Na jakiej zasadzie go przyznają i czy można go dostać przed rozpoczęciem studiów?

najlepiej bedzie jak napiszesz w tej sprawie bezposrednio do BAA - mysle, ze wczesniej sie da to ogarnac, ale pewnie w nieco bardziej indywidualny sposob ;p
O numer CPR możesz się ubiegać dopiero jak będziesz w Danii - z Pl nie może składać na niego papierów. Musisz udać się do urzędu w Danii i tam wszystko załatwisz. Termin oczekiwania na taki numer to raczej od 2 tyg w górę :)
Żeby móc się w ogóle ubiegać o CPR musisz mieć stałe miejsce zamieszkania w Danii, nie mówię tu o meldunku ale musisz mieć jakiś adres korespondencyjny.
Dobra wiadomość dla większości użytkowników tego forum !!!
Nie wiem jeszcze jak wygląda to w praktyce. Zapowiada się na to, że każdy obywatel z UE studiujący w pełnym wymiarze czasowym na uczelni wyższej w Danii i pracujący minimum 12 godzin tygodniowo może ubiegać się o stypendium SU, które wynosi niecałe 6000 koron przed opodatkowaniem.

Warto przeczytać:
http://universitypost.dk/article/su-grant-can-you-get-it?utm_source=Uniavisen+EN&utm_medium=newsletter&utm_campaign=SU+grant%3A+Can+you+get+it%3F+%2F+Burlesque%2C+the+pics+%2F+New+China-centre+opened
edytowany przez gmo: 25 maj 2013
O ile nie ma w tym żadnego ukrytego haczyka, to rzeczywiście świetna wiadomość.

Czy ktoś ze studiujących zainteresował się bliżej tematem i zaczął ubiegać się o stypendium SU??
witam, czy ktoś z wybierających się na TEKO zajmował się już tematyką zakwaterowania?
Ja szykuję się na TEKO ale nic nie robiłam z zakwaterowaniem, nie mam pojęcia jak się za to zabrać:c
W instrukcji na eduabroad pisali żeby się tym szybko zająć, ale jak widać nie jestem jedyny. W sumie to teraz nawet myślę, że napewno się wstrzymam do ostatecznych wyników. W poniedziałek dopiero miałem rozmowę i kobieta powiedziała mi, że teraz będą oceniać moje zadanie wstępne, a odpowiedz powinną być za 2-3 tygodnie. Widziałaś, żeby jeszcze ktoś pisał tu coś o planach związanych z TEKO?
Hmmm... ja miałam rozmowę już jakiś czas temu i wtedy ta kobieta mi powiedziała, żebym czekała na wyniki na koniec maja. Ostatnio jednak dostałam maila z Kielc, że dopiero skończyła się rekrutacja a wyniki będą czerwiec/lipiec i na pewno nie wcześniej. Pytałam o co chodzi, ale powiedzieli, że taka jest inf z Teko i tyle.
Hej! Ja rowniez składałam papiery do Teko. Z tego co wiem to Teko ma wysyłać informacje o przyjeciu od 17 czerwca. A wy na jakie kierunki do Teko? :>
Temat przeniesiony do archwium.
931-960 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004