Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
961-990 z 1614
Ja Purchasing Management:)
Branding and Marketing Management
Hej! Mam małe pytanko :)
Planuję studia w Danii, na jednej ze stron przeczytałam,że uczelnia od jednej dziewczyny wymagała min. średnią 4,0. Czy tyczy się do każdej uczelni? Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam, Mart
Nie, nie każda uczelnia tego wymaga. Średniej raczej nie wymagają a tylko oceny z konkretnych przedmiotów a już najbardziej (przynajmniej tak mi się wydaje) oceniają list motywacyjny
hej ;) Ludzie nie wiecie jak to wygląda z akademikami?? macie może już jakieś info w tej sprawie?
bo u mnie głucho... :/
Cześć! Jestem jeszcze w 2 liceum i już od roku obserwuję ten wątek. Dużo osób zazwyczaj potwierdza fakt, że się dostało. Jakie mieliście oceny, średnie ze świadectwa z 2 klasy? Czy naprawdę list motywacyjny to ten przeważający czynnik i nie muszę się zbyt martwić wynikami?
Przeczytałam, że potrzebny jest poziom C z matmy na Design, Technology and Business (Graphics) na UCN. Chodzi tu tylko o ilość godzin z całego czasu liceum, prawda? Przynajmniej tak jest napisane na stronie uczelni.
Dostałam się do TEKO, też macie już odpowiedź? Nie mam pojęcia co teraz robić: zakwaterowanie czy kupować auto, czy nie...? Co najpierw robicie?
Ja tez sie dostałam do teko! na Branding and marketing managment :) Poki co jestem pod wrazeniem i pewnie dopiero w weekend zaczne myslec co najpierw robic ;p
Witam wszystkich,
Moglibyście napisac mi na jakim poziomie był test z angielskiego i jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna? Planuję rekrutowac na semestr letni ( w październiku ) na BAA na Multimedia. Czy test przypominał bardziej rozszerzoną maturę, czy też był bliżej egz advancved?
Pozdrawiam i gratuluję wszystkim, którzy się dostali; )
nerwy_miast
Daj spokój z tym testem to trochę gramatyki typu wstawianie a/an, trochę na logikę i kilka testów na zrozumienie tekstu;)
A co do rozmowy to też na luzie i bez spiny. Pytania takie podstawowe czyli czemu Dania, Aarhus, czemu ten kierunek, czy sobie poradzisz tam, czy masz juz kasę. A panie z uczelni (nauczycielki) super miłe i przyjazne! Nie ma się czym stresować. Ja sie stresowalam przed wejściem a jak weszlam to juz poszlo z górki :)
Hej ludzie i ludziska. Z tym SU to prawda, moi znajomi już podostawali pozytywne odpowiedzi na aplikacje (chociaż ja np czekam już prawie 4 miesiące...), grunt by znaleźć tą pracę ;)
Studiuję w CPH Business w Kopie, więc gdyby Ci co się dostali mieli jakieś pytania w stylu jak dojechać, jaki bilet, co to są te zony to piszcie, chętnie pomogę kop-starterom :P
edytowany przez oneill366: 03 lip 2013
Czy ktoś z ubiegających się o przyjęcie na studia w Danii dostał już ostateczną odpowiedź po przesłaniu świadectwa maturalnego ?
O właśnie też mnie to ciekawi. Ja od razu wszystko przesłałam i czekam na odpowiedź. Bez tego nie dostanie się EKUZ...
na VIA wysylaja dopiero po 30 lipca podono :)
Czy nadal trzeba pracować w Danii przez 2 lata przed rozpoczeciem studiów żeby dostać stypendium czy może coś się już zmieniło w przepisach? Macie może aktualne informacje na ten temat?
Cytat: charkotka
Czy nadal trzeba pracować w Danii przez 2 lata przed rozpoczeciem studiów żeby dostać stypendium czy może coś się już zmieniło w przepisach? Macie może aktualne informacje na ten temat?

Jest nowe prawo, które upoważnia Cię do ubiegania się o stypendium , gdy pracujesz 10-12 godzin tygodniowo :) nawet po miesiacu bycia w Danii :) Jak to rozpatruja, komu przydzielają to nie wiem, znam pare osob, ktore jest w Danii od roku, składało papiero o SU w kwietniu i teraz ostatnio im przyznano :)
cześć wszystkim. Jakie są szanse podjęcia pracy z biegłym angielskim ale zerowym duńskim?
Cytat: shannen93
Jest nowe prawo, które upoważnia Cię do ubiegania się o stypendium , gdy pracujesz 10-12 godzin tygodniowo :) nawet po miesiacu bycia w Danii :) Jak to rozpatruja, komu przydzielają to nie wiem, znam pare osob, ktore jest w Danii od roku, składało papiero o SU w kwietniu i teraz ostatnio im przyznano :)

Dzięki za informację. Wiesz może, czy należy ubiegac się o SU przez biuro np. eduabroad czy też bezpośrednio przez uczelnię. Ciekawe co piszesz, bo jeszcze gdzieś miesiąc temu pytałam w tym biurze to odpowiedzieli, że na razie przepisy sie nie zmieniły i stypendium przysługuje tylko tym studentom z Unii, którzy przebywają w Danii od 5 lat badź pracują od 2 lat zanim rozpoczną studia. Może oni nie są też dobrze poinformowani albo w trakcie miesiąca nowe przepisy weszły w życie....
czesc wszystkim !
planuje zlozyc aplikacje na Copenhagen Business School lub UCN w Aalborg'u na service, hospitality& tourism. czy ktos orientuje sie ktora szkola jest lepsza na tym kierunku ?
po drugie, czy ktos z Was wie, czy w Danii sa odpowiedniki polskich szkół muzycznych II stopnia ? poniewaz, gdybym wyjechala, mialabym do skonczenia jeszcze 1 rok szkoly muzycznej, ktorą chcialabym kontynuowac w Danii, ale nie wiem czy to mozliwe? slyszlama cos o szkołach MGK ktore zajmuja sie nauka muzyki na terenie Danii, ale czy tez w jezyku angielskim ?
pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz,
Elwira :)
Czy oceny ze świadectwa końcowego liceum są bardzo ważne? Czy wystarczy dobrze zdana matura?
Jedno i drugie , ew. dobrze zdana matura może uratować twoje słabe oceny.
Dobrze zdana to ile dla nich? Nie rozróżniają podstawy i rozszerzenia podobno. Na chwilę obecną mam angielski 100% i matematykę 95% a na świadectwie same 2
Wielu z was wyjeżdża do Danii samodzielnie? Mam na myśli to, że bez znajomych i nie mając tam żadnej rodziny?
Ja tak wyjechałam:)
Czy jest tu ktoś z Value Chain Management na VIA (horsens/aarhus), kto posiada podręczniki na pierwszy semestr w pdf i zechciałby się nimi podzielić? :)
Cytat: charkotka
Cytat: shannen93
Jest nowe prawo, które upoważnia Cię do ubiegania się o stypendium , gdy pracujesz 10-12 godzin tygodniowo :) nawet po miesiacu bycia w Danii :) Jak to rozpatruja, komu przydzielają to nie wiem, znam pare osob, ktore jest w Danii od roku, składało papiero o SU w kwietniu i teraz ostatnio im przyznano :)

Dzięki za informację. Wiesz może, czy należy ubiegac się o SU przez biuro np. eduabroad czy też bezpośrednio przez uczelnię. Ciekawe co piszesz, bo jeszcze gdzieś miesiąc temu pytałam w tym biurze to odpowiedzieli, że na razie przepisy sie nie zmieniły i stypendium przysługuje tylko tym studentom z Unii, którzy przebywają w Danii od 5 lat badź pracują od 2 lat zanim rozpoczną studia. Może oni nie są też dobrze poinformowani albo w trakcie miesiąca nowe przepisy weszły w życie....


http://www.su.dk/English/Sider/eulaw_workedindk.aspx tu możesz sobie poczytac :)
witam jestem w klasie pierwszej LO ;) od roku zastanawiam sie nad studiami w Danii , dokładniej university of southern danmark . znacie jakies opinie na jego temat ? I jakie sa realne koszty studiow ? Czytałem gdzies ze trzeba nawet ponad 4000 zl ? Jak jest z praca łatwo ją dostac ?
edytowany przez tonypl33: 17 wrz 2013
Czym się różnią studia zaczynające się w semestrze zimowym a letnim? Gdzie znajdę informacje jakie to kierunki (interesuje mnie Business Academy of Aarhus)?Mogę sobie wybrać od którego chce zaczynać? Niech ktoś mi to wytłumaczy. :)
Hej, kto z was aplikuje na semestr rozpoczynający się w lutym ?
Temat przeniesiony do archwium.
961-990 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004