Matura ustna'05 - p. rozszerz.

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 462
Podaje adres innego forum, dziś założonego. Przepraszam za to, ale mam nadzieję, że znajdzie się w końcu takie uprządkowane, mające w miarę dokładne opisy zestawów. Bardzo proszę o wpisywanie się tam. To zajmie tylko kilka minut, a wielu osobom naprawdę pomożę. Ja sieję ostrą propagandę (to jej część) i mam nadzieję, że to wypali.
Adres: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=28863
MAM do was pytanko czy moze wiecie gdzie mozna znalezc podobne pytania tylko na poziomie podstawowym . Bardzo prosze o pomoc!!
świeta prawda - ja dzis siedzialam caaaaaaaly dzien na ustnych znajomych i mam serdecznie dosc , nie wiem jak pojdzie w piatek ale narazie mam piekny metlik w lepetynce w zwiazq z ta maturka oby mi siem trafil halthy lifestyle:D powodzenka ludziki niech moc bedzie z Wami:P
http://www.sciaga.pl/forum/list.html?3 tu jest forum i ludzie mowia co mieli na maturach ustnych
ja pisalam wczoraj(18.04)
temat do dyskusji byl raczej nieprzyjemny bo nigdy sie na takowy nie natknelam:HOMELESSNESS, no ale jakos z tego wybrnelam. material stym. mialam o nowoczesnej technologii - telefonia komorkowa i internet, BANAL!!!
ogolnie bylo fajnie
zdalam na satysfakcjonujacy mnie wynik - (19/20) - 95% :)))
zycze powodzenia
NIE JEST ZLE:)!!!
Hej, właśnie wróciłam z ustnego...19/20
Nie wiem jak to zrobiłam, bo miałam beznadziejny temat (nawet go nie przerobiłam):
Zad1 materiał stymulujący:
-powody dla których ludzie prowadzą różne badania i podróżują w kosmos
-korzyści i ryzyka takich podróży
obrazki: pierwszy człowiek na książycu, Mars, E.T., jakieś urządzenia do badania kosmosu, kometa, statki kosmiczne, człowiek robiący jakieś doświadczenia, napis sugerujący, że takie badania sa drogie
Zad2
1. Studia za granicą - korzyści z tego płynące itd
2. Coś o modzie, czy moda ma wpływ na to jak się umierasz itd - dokładnie nie wiem, bo się nie wczytywałam.
zapomniałabym - zestaw nr 13. (nie okazał się znów taki pechowy :)
Moja maturka wyglądała tak:
mialam 4 obrazki: para na kajaku, gosc na rowerze, mecz kosza, spacerek w górach i narciarstwo i jakies headliny w stylu "czy wystarczy codziennie chodzic zeby byc sprawnym?".
Natomiast speach byl o tym, czy to prawda ze małzenstwo wychodzi z mody - justify" a drugi był o narkotykach, ze rodzice sie niepokoją i czy nei powinno sie wprowadzic jakichs kar za narkotyki... eeeh o 14:00 wyniki :P
powodzenia innym życzę ja - żż
ej normalnie wrocilam.. rece mi sie cale trzesa.. zaraz Wam napisze co mialam tylko troche ochlone.. specjalnie dla tych co pisza pozniej spisalam jeszze kilka tematow i obrazkow od kolezanek zeby bylo dokladniej...
ej faktycznie tematy sie powtarzaja :))) zaraz Wam napisze moje :)

ja mialam tak
I. bezpieczenstwo w moim miescie i sposoby zabezpieczania sie przed przemoca
Obrazki: 1. Kobieta stojaca na ulicy i napis "street safe" no i cos o Harassment.. czy jak to sie tam pisze :) czyli cos zwiazanego z molestowaniem seksualnym :)
2. Kobieta ktorej kradna kobiete
Headline nr 1. cos o tym co zrobic zeby nie byc obrabowanym? jakos tak.. how to avoid mugging? kurcze nie wiem z tego wrazenia to nie pamietam za bardzo
2 headline : "Co zrobic zeby byc bezpiecznym? powinnismy myslec jak gliniarze"

tematy do wyboru
1. cos o reklamie ale nie zrozumialam o to nawet nei wyrbalam :D
2. Kiedy jest najlepszy okres do wyprowadzenia sie z domu? i co trzyma ludzi przy rodzicach dlaczego chca zostac w domu :)

Inne tematy jaki mieli

1. babka siedzaca przed kompem, 2 gosci rozmawia przez telefon, headline "rise of thump kids", gosciu siedzacy na skalach i trzymajacy laptopa i telefon, diagram o uzywaniu iinternetu przez ludzi
2. Bezdomność, czemu w wioskach jest wiecej ludzi niz w miastach?
3. nie pamieta :D

1. studdiowanie (diagram jakis, dziewczyna z pytajnikiem)
2. Probllemy ze znalezieniem mieszkania przez mlodych ludzi
3. Shopping

1. Obrazki na temat biedy... kawalek chleba przedzielonego na pol, afrykanskie dziecko :)
2. Space exploration
3. Music-- jak ksztaltuje i wplywa na spoleczenstwo

1. Unia europejska (zgromadzenie ludzi, diagramy dwa jakies, i flagi panstw)
2. Zwierzeta Zagrozone gatunki
3. Dziennikarze naruszaja prywatnosc :D czy cos takiego

1. Strzykawka, palacego papierosy goscia, grubego znadwaga, procent ludzi z nadwaga (wykres) i ktos przy butelkach z alkoholem
2. How mobile technology influencing people behaviour and changing societies? cos takiego
3. Sporty- najbardziej popularne i dlaczego

1. Obrazki o shoppingu (kolejka w sklepie, stronka internetowa i zakupy internetowe, wnetrze supermarketu )
2. Education is a kye to successful life...
3. nie pamieta :D

sorry za bledy ale dochodze do siebie.. troche sie zdenerwowalam.. ehhhhh ale bylo dobrze :) komisje mialam super :D smiala sie i w ogole :D bylo dobrze :) aczkolwiek tylu rzeczy nie powiedzialam,... nie pozwolili mowic wszystkiego co sie chcialo i przerywali :((
JA JUZ JESTEM PO!!!!!!!!!!!!! ALE SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :DDDDDDDDDD juz moge wyrzucic ta sterte zeszytow z tematami, te slowka i wszystko i swobodnie ogladac filmy bez skupiania sie na kazdym slowku, spokojnie sobie rozmawiac bez myslenia jak to powiedziec najladniej :) no to tteraz polski,.. ehh :) ale z tym mam nadzieje bedzie lepiej..tzn mniej stresu :)
"mamy tyle lat na ile wyglądamy"kolejny
czy 85% z matury rozszerzonej z angielskiego to zły wynik??? tylko szczerze prosze
o mater,ja marze o takim wyniku....
Witam wszystkich oto moje dzisiejsze zadania maturalne
1. Na obrazku pierwszym sytuacja z komiksu trzech gangsterow i sprzedawca ganksterzy mowia Myslisz ze nie wygladamy na lowcow jeleni cala scenka ma miejsce w sklepie z bronia drugi obrazek to dwaj policjanci trzymajacy teroryste i jeszcze krotki artykol o tym ze idea jest bardziej zabujcza od broni telewizja lansuje brutalnosc itp. trzeba bylo powiedziec jak media wplywaja na agresje jak rosnie agresja w naszym spoleczenstwie
2. Temat pierwszy - czy uwazasz ze sport stal sie biznesem zwiazanym z narkotykami i pieniedzmi i czy stracil swojego ducha olimpijskosci
drugi temat - nie wiem dokladnie ale o krajach anglojezycznych
calosc to byl zestaw 3.
powodzenia zycze wszystkim ja dostalem 80% wam tez sie uda pozdrawiam
ale wam dobrze niektórzy juz maja za soba ja zdaje jutro ang i sie troche stresuje..
DAJCIE jeszcze jakies tematy na rozszerzony ANGIELSKI może akurat cos sie trafi.HELP!!
ja mialem dzisiaj:
Ogolnie 1 zadanie to cudowne generation gap... tylko nie bardzo wiem co obrazki typu .. tatus wiazacy dziecku sznurowadło.. synek myjacy naczynia i dziewczyna krzyczaca He never spokes to me.. :P ma z tym wspolnego ale jakos wybrnalem..
2. to Comupers rule the wordl.. jsutify.. czy cos tam;p
albo A bad workman blames his tools...
score 90%;]
Ale Wam fajnie! My mature mamy jutro i same nie wierzymy, ze zdamy. Wiecie, pustka w glowie i te sprawy. Tematy niby proste, ale czasami po polsku ciezko cokolwiek powiedziec. Jak Wam sie to udaje? Wyniki wahaja sie od 80 do 90%. My sie modlimy chociaz o 70%... Ach, co ten system z nami zrobil...
80% supeerrr!!!! ja mam jutro i im wiecej czytam wasze tematy tym bardziej mama dośc i czyję, żę nic nie umiem. Ale będzie dobrze:D
no dobra to ja sie pochwale :) score 100% :) ale to chyba przez te proverbsy i cytaty... walilam nimi na sile :) typu"Live every day as if it were your last because one of these days it will be" no i poczatek tez niezly :) u mnie skala procentowa od 55% do 100% :) Powodzenia Wam zycze rowniez :)
http://www.ufd.pl/temat16209/
tu jest sporo tematów
- unemployment
- dyskusja: czy mlodzi ludzie wola robic cos co wymaga od nich kreatywnego myslenia czy bardziej jakies ktore wymagaja wysilku fizycznego
- czy stan kas chorych sie polepsza Twoim zdaniem, prognozy i opinie
Tak Aska a ja jestem Scooby Doo
hej!Mialam dzisiaj i podaje tematy- material do prezentacji: pięć obrazków-graffiti, piosenkarz, rzeźba w galerii, balet i jakis nowoczesny obraz. Do tego tabelka - gdzie ludzie najczesciej chodza w wolnym czasie,njamniej opera, najwiecej kino. No a tematy do prezentacji: 1.Wpływ stylu zycia na zdrowie. 2. który z wynalazków XXwieku uwazasz za najwazniejsze.Powodzenia wszystkim zdajacym!
witam.ja również dziś miłem maturke. mój zestaw miał numer 19. na obrazkach miałem kobietę która coś filmowała, ludzi fotografujących żyrafę z ciężarówki, wieżę Eifela, jakąś parę spracerującą po górach i człowieka na bezludnej wyspie. miałem do opisania sposoby podróżowania, dlaczego ludzie podróżują, jakiego doświadczenia nabierają i wymienić czym można podróżować. Drugie zadanie: temat pierwszy był o tym dlaczego młodzi ludzie w polsce nie ufają politykom, a drugi o tym co ludzie powinni robić by byli zdrowsi. pozdrawiam i życze wszystkim powodzenia. ps. jestem z śląskiego
http://www.ufd.pl/temat16209/ nie wiem, czy ten link tu już jest, ale zachęcam do przeglądnięcia... znajdziecie tam też opracowania niektórych tematów.... Powodzonka !! jak zdaję jutro brr...
ehhhhh no i jestem po ... :D w koncu :) wiec:
- grafitti- wandalizm czy sztuka
- doping, jak wplywa na sportowcow i takie tam
Ja uzyskalam 80% :) zycze powodzenia :*
Ludzie spokój, tego wam życzę.

Mnie nerwy zjadły jak cholera, jednak pomimo tego zacinia się i lekko jąkania, uzyskałem 80% nie jest rewelacja, ale też nie najgorzej

Więc nie matrwcie się :)
:)
Ja uwazam, ze 80% to jest swietny wynik!:) Pamietajcie ze to jest wynik na rozszerzonej! Trezba patrzec na te 80%, ktore sie dostalo a nie na te marne 20 ktorych zabraklo:)
a ja jutro:)
powodzenia kochani:)!
z krakowskiej OKE zestaw 6:
stymulujący: rola czytania w życiu najmłodszych. zdjęcia: dziewczynka czytająca Pottera, Babcia czytająca dzieciom.nagłówki z gazet, bez tabel i wykresów. banał.
tematy taaa.
1. Jesteśmy zależni od samochodów, czy to ma wpływ na wieś? justify :]
2. Wzrasta liczba drobnych przestępstw. Jakie środki powinien powziąć rząd żeby ukrócić działalność drobnych przestępców?
wybrałam pierwszy, nie pamiętam co powiedziałam i nie wiem co na ten temat można w ogóle przez 2minuty mówić :P
no ale zdałam.
życzę wszystkim powodzenia - nie martwcie się, to naprawdę jest proste:] abiturientom gratuluję:]
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 462

« 

Praca za granicą