Matura ustna'05 - p. rozszerz.

Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 462
genaration gap TO KONFLIKT POKOLEŃ NP MIĘDZY RODZICAMI A DZIECKIEM
bone marrow transplantation - jako operacja
bone marrow transplant - jako przeszczepiony szpik
jest to swojego rodzaju roznica pokolen..typu mam dziecko...moze byc rowniez gap year a to znaczy roczna przerwa w nauce odpowiednik polskiego urlpou dziekansiego:))
hej! gratuluje wszystkim dobrych wyników i pozdrawiam! Ja mam dopiero we wtorek z angla
mam jeszcze do was prośbe: czy moglibyście napisać te skomplikowane kostrukcje gramatyczne których trzeba używać żeby dostać jak najwięcej punktów? Proszę was o to! Thornbird pisał o nich w swoim poście. Możecie też wysłać na meila: [email]
Z góry dzięki!
Ludzie! nie do wiary! czytajcie te tematy co na forum i opracujcie sobie bo są takie same w całej Polsce, tylko w zestawach pomieszane... masakra... współczuję tym, co odpowiadali w poniedziałek- ale to się nazywa niesprawiedliwość...
ja miałam zestaw 32, jestem ze śląskiego.
obrazki były o muzyce, 4 obrazki, 1 tabelka o popularności muzyki, 2 headliny... pytania do tego: porównać wyniki z tabelki z gustami kolegów, czy muzyka w twoim życiu jest ważna
rozprawka: 1 temat to coś o emigracjach ludności- lusy i minusy, 2 na temat junk food, czy państwo powinno opodatkować, zabronić reklamowania itp. mówłam na pierwszy temat,

ogólne rady: używać wyrażeń charakterystycznych dla rozprawki: at first, on the one hand.... to sum up, consequently, itp (baaardzo ważne!!!), zapisać najwazniejsze rzeczy na kartce- bez obaw, można czytać itp..., ogólnie wiara w siebie i do przodu!
pozdrawiam i wciąż nie wierzę że mi isę udało....

m.
jeśli chodzi o struktury gramatyczne to chyba najlepije zamiast tego używać właśnie takich wyrażeń jak podałam (jakich isę używa w rozprawce), a ogólnie to chyba proste zdania + wyszukane słownictwo czasami..... bo to trzeba sie dogadać a nie świecić jakimiś wyszukanymi strukturami, ja przynajmneij wychoidzę z takigo założenia! pozdro a jakby coś to pisać [email]
może nie urlopu dziekańskiego, bo ten bierze się w trakcie studiów, a gap year jest przed rozpoczęciem.
to, o czym myslalas to tzw. flash mob ;)
chyba nie trzeba uzywac jakichs bardzo mocno skomplikowanych struktur gramatycznych. wazne jest jednak, zeby cala Twoja wypowiedz miala rece i nogi. tj. wstep, rozwiniecie i jakies samodzielne podsumowanie, najlepiej Twoja wlasna opinie, czy cos. przy stymulusie dobrze jest zaczac od tego do czego nawiazuja obrazki ktore widzisz, tzn z jakim sie wiaza tematem. i to chyba tyle. naprawde skompikowane struktury gramatyczne sa niepotrzebne. wazniejsza jest chyba po prostu poprawnosc gramatyczna i zroznicowane slownictwo. i tyle. nawet nie trzeba znac niewiadomo jakich idiomow czy phrasal verbs. oczywiscie wszystko moze zalezec od komisji, ale moja byla wyjatkowo mila i dala mi 20 ;)
pozdrawiam i polecam sie jak najmniej stresowac. :)
temat nr 43 (śląskie) moj wynik 100% :D:D:D:D
obrazki: MC donalds, elegancka restauracja, jakis fast food, ogrodki na rynku:), "grill menu" z Irish PUB, naglowki (chyba "hary's" drive-in) i ( cos w tym, stylu : "you are what you eat " tylko inaczej sformuaowany :p ale takie zanczenie mial no i pytanka : wymien rodzaje restauracji, opisz poziom obslugi w kazdym z nich i.... trzeceij kropki nei pamietam, a ZAD2 to 1 nie pamietam cos w stylu czy kobiety sa dyskryminowane w swiecie mezczyzn.. jakeis takie, a drugi to Extream sports- fascination and a chalange (jakos tak :p) or just fashion, - your opinion
pozdro i uczcie sie ;););)
zestaw nr 16
obrazki dot. kontaktow miedzyludzkich: 1) rozmowa twarza w twarz 2) dziewczyna rozmawiajaca przez tel. kom. 3) mezczyzna przy komputerze z chmurka "im on-line" ;p pytania to: wymien inne sposoby komunikacji, jaki jest najbardziej popularny wiecej nie pamietam. a tematy: rozny stosunek do wydawania pieniedzy ludzi biednych i bogatych, i czego dzieci moga nauczyc doroslych.. czy jakos tak.
Wynik - 19 calowe felgi :)

1)leczenie chorób
2)
a)kobiety w polityce
b)przemoc w tv

Pozdro dla tych przed :P
Czy moglby ktos opisac przebieg egzaminu. Czy mam im powiedziec ze mam zamiar teraz opowiadac na topici i ze skonczylem z materialem stymulujacym.jak to wogole wszystko wyglada????
examin wyglada tak: wchodzisz do sali o wyznaczonej godzinie np. o 13.00. mowisz g'morning/afternoon. przewodniczaca komisji prowdzi cie do lawki gdzie lezy pare zestawow zakrytych, ty losujesz jeden i im pokazujesz. nastepnie bierzesz tenze zestaw (kartke na ktorej sa obrazki i pytania); usadza cie gdzies obok w lawce gdzie leza puste kartki na ktorych mozesz robic notatki - zapisujesz se najlepiej kluczowe slowa, nie cale zdania itd. - , przewodniczaca mowi ci, ze masz ok. 15minut na przygotowanie sie. zegar najczecsciej wisi przed toba na scianie, wiec sie nie martw. :P w tym czasie najczesciej poprzednia osoba zdaje, odpowiada, a ty sie przygotowujesz. nastepnie gdy ta poprzednia osoba konczy i opuszcza sale, ty jestes proszony (np. o tej 13.15)aby zasiasc przed komisja z arkuszem maturalnym i kartka z notatkami ktore se wczesniej zrobiles. examinator mowi cos w klimacie "so, could you please present the material shown at the paper" i wtedy gadasz co widzisz na obrazkach, jaki one wszystkie problem przedstaiwaja, jai tym asz do tego stosunek, jak to interpretujesz etc., wtedy ci komisja kilka pytan zadaje dot. tego tematu. odpowiadasz itd itp i wowczas examinator mowi, " lets move to the 2nd task now. which topic do you choose?" i chrzanisz" ive chosen the first topic" i zaczynasz gadac ok 2 minut (najlepiej 3 ale 2 wystarcza) ze wstepem ladnym jakims np" when it comes to the issue of(...), several aspects are to be taken into concideration. first of all, blablabla " i na koncu we wstepie jakos swoja opinie itd, i jak skonczysz to tak samo jak pprzy pierwszym zadaniu zadaja ci pytania, ty odpowiedasz , a na koncu examinator ci mowi thank you itd, wychodzisz z sali i po problemie, kurde heheh chyba dokladniej sie nie dalo :P Ale mowie ci jest looz ja dzisiaj mialam i dostalam 100% to jest latwiejsze niz fce aahahahhahahahah ppovodzenia wszystkim :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*::*:*:*:*:*::*:*:*:*:*
Jestem po :), Nie wierze , ale dostałam maxa !!! . Mialam zestaw 17
STYMULUJĄCY :
dotyczy - wpywu zanieczyszczenia na srodowisko
- kroki jakie można podjąć
1 obrazek to kobieta sziedzaca gdzies i czytajac chyab gazete , ale na twarzy ma maske ( protection mask)
2 obrazek to jakby jakis plakat: komin (chimney stack) z niego leci dym do atmosfery , i to wsyztsko jest na jakiejs polanie. napis z boku (chyab do tego) ze jest jednak nadzieja
3. Headline : The worst thing : AMAZON ASSAULT.
PYTANIA : 1. ogolnie co to przedstawia
2. co wg Ciebie oznacza : AMAZON ASSAULT (twoim zdaniem)
3. jak mozna zapobiegac
4. cos tam o zaieczyszczeniu w przyszlosci ( ja gadalm o alternative resources)
5. nie pamietam :p

Prezentacja :
1. Przyczyny bezrobocia
2. Positive and negative sides of plastic surgery

POWODZENIA
Dolny Śląsk - Zestaw 36:

1. Shopping (new ways of shopping, On-line shopping, shopacolics)

Speech - 1.wpływ edukacji na karierę, i jak ceni się młodych, wykształconych ludzi w Polsce
2. nie pamiętam(nie czytałem ;)

Inne zestawy

- dragi,
- turyści przyjeżdżający do Polski
- dieta
- zanieczyszczenie środowiska
- zagrożenie życia zwierząt
- ONZ
- typy rodzin
- typy domów i wystrój wnętrz
- gry komputerowe i TV - czy należy ocenzurować

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

P.S. Mój wynik to 95% :)
dzis mam to w końcu za sobą.... natrzaskałam na 80% ale biorac pod uwage głupoty jakie gadałam to włos się jeży na głowie i dobrze że tyle mi dali =D

w m.stymulującym miałam jakieś bajery o podejmowaniu pracy przez młodych ludzi => jakieś dwie klientki siedziały i bawiły niemowlaki, inne małolaty pucowały autko, koleś z pizza w reku, wykres jak wzrasta liczba dzieciaków podejmujących prace (od 1997 do 2003 bodajże dziesięciokrotnie!!!), i jakieś napisy w stylu true value of money, independence itp. pytania uleciały

pierwszy topic było jakiś stepach (znaczy krokach:) kosmonautów, coś o księżycu i odkrywaniu kosmosu ale się specjalnie nie wgłębiałam
drugi to było coś w stylu że świat jest jak książka bo jak nie podróżujesz to tak jakbyś przeczytał jedną stronę i na tym skończył =/ czy się z tym zgadzasz, jaki wpływ mają podróze na osobowość człowieka (!)

pozdro ludziska
dla tych co nie zdawali to powodzenia, a dla reszty to samo, tyle że na pisemne:) i zapału do nauki wam życze (sobie też =D)
adieu =^_^=
sluchajcie podobno jest jakis masakrystyczny zestaw ktorego nie idzie zrozumiec, jestem z pomorskiego i u nas jest to numer 40, cos o bitwie pod grunwaldem i czterech pancernych. A tematy sa o Onz, chyba o bezpieczenstwie i wojnie. jezeli ktos mial ten zestaw i zna dokladnie tematy to niech poda, blagam:)
hehe, mam już maturke ustna za soba!!!!!!!!!! jestem taka happy!! Tymbardziej, że dostałam 20 pkt, hehe 100%!! (poziom rozszerzony)
Miałam:
zad.1. sport - były zdjęcia różnych sportów:jazda na nartach, rower, trekking, koszykówka..........i pytania do tego

zad.2. a) małżeństwo wychodzi z mody, czemu tak jest i czy się z tym zgadzasz
b) nie pamiętam
..ja 2 godziny temu rozszerzona i mam 19/20 :P ..jestem zadowowlona, ze dostalam tyle pkt., ale troche wqrzona na siebie, ze zdenerwowalam sie i przez to zrobilam kilka b. glupich bledow...no i oczywiscie trafilam w najgorszy dla mnie temat, czyli kulture USA.
Nie pamietam numeru zestawu ale material stymulujacy dotyczyl wlasnie kultury USA i jej wplywu na Polakow. Byla tam jakas fotka ze Statula Wolnosci, jakas z niezidentyfikowanym prezydentem:P, jakis ktorki tekst o tym, ze w USA jest wiele narodowosci, cos o McDonaldzie itp.
W drugiej czesci wybralam temat o internecie i czy dzieki nioemu skryci ludzie moga sie lepiej poznac... Drugiego tematu nie pamietam..ehh ale ciesze sie, ze mam juz jeden exam za soba :)
aaaaa i sorry za moje bledy we wczesniejszym wpisie- jeszcze jestem zestresowana:P
Już po maturze :) W zad. 1 miałem trzy zdjęcia z różnymi rodzajami wnętrz. Jedno przedstawiało pokój nowocześnie umeblowany, drugi pokój był tradycyjny, a trzecie zdjęcie przedstawiało biurko z komputerem. Były jeszcze tytuły artykułów: czy nasz pokój może mówic o naszej osobowości. Ogólnie trzeba było się zastanowić w jakim pomieszczeniu najlepiej bym się czuł, jak bym urządził swoje mieszkanie, itp...
Tematy w zad.2:
- czy telefony komórkowe zmieniły nasz świat?
- czy powinno dawać się pieniądze żebrakom?

Jak by kogos interesowało to dostałem 100% :P
Ja mam maturę ustną z angielskiego za sobą. Tuż przed wejściem zwątpiłam czy stać mnie na poziom rozszerzony, ale udało się ! I to jak ! Dostałam 95%!!!! Zadanie pierwsze dotyczyło problemów rodzinnych, sposobów ich rozwiązywania, przyczyn rozwodów. Zadanie 2 to odpowiadałam na temat :" Football makes millions people in the world happy every day " . Does any sport made you happy? ( watching or playing) . Nie ma się czego bać. Mam większego syracha przed polskim !
Czesc Wam wszystkim macie rewelacja wyniki oby wszyscy mieli takie choc to niemozliwe hehe. Ja mam wszystko jeszcze przed soba i strasznie się boję.Pomogliscie mi bardzo wiem przynajmniej jakie są tematy choc przeraża mnie taka ilosc a niektóre sa kosmiczne. Dzieki wszystkim
dzieki wszystkim za tematy!! u mnie w szkole powtorzyly sie te tematy ale bylo kilka nowych np. Feminizm, ONZ, Unia Europejska, i jakis konflikt w sztuce :D pozdrawiam i zycze powodzenia...
P.S. zapomnialem dodac, ze u nas bylo widac jaki zestaw sie losuje, a najlatwiejsze to 39, 12, 36, hehe jak toto lotek :P pozdro...
Witam wszystkich!!Ten pomysł z wpisywaniem tematow jest rewelka bo zawsze mozna przynajmniej cos podobnego trafic. Dlatego tez chcialabym zapytac czy ktos z obecnych tu forumowiczow zdaje moze ustny rosyjski na poziomie rozszerzonym??Jesli tak to bardzo prosze,wpisujcie tez tematy z rosyjskiego,ewentualnie moga byc tez namiary na jakies stronki lub fora gdzie mozna sie czegos dowiedziec.Ja zdaje 27.04 i strasznie sie boje dlatego bylabym bardzo wdzieczna za podzielenie sie jakakolwiek wiedza dot. maturki z rosyjskiego. Thanks in advance wszystkim ktorzy odpowiedza na tego posta.Mozecie tez pisac na mojego [email]
maturka rozszerzona jest spoko. wczoraj zdalem na95%. Obrazki mialem na temat wypadków samochodowych, jakie są przyczyny, jakie powinny być kary. Drugie zadanko:
temat1: żeby żyć zdrowo ludzie powinni jesc to czego nie chca, robić to czego nie lubią itp. czy się z tym zgadzasz? Uzasadnij
temat2:zmiany klimatyczne to najwiekszy problem21 wieku. jakie są skutki itp.
wybralem ten drugi i było spoko
Nie denerwujcie sie maturzysci. to nie jest wcale takie trudne
acha i powodzenia wszystkim zdajacym
mam pytanie.. gdy podchodze do komisji i mam rozpozcac moj egzamin (juz jestem po tych 15min ktore mialem na przygotowanie sie) to zaczynam omawiac i opisywac obrazki co na nich jest czy czekam na pierwszy pytanie typu np."What this material presents" albo "what problems are shown in material" etc. i dopiero wtedy moge zaczac opisywac orbazki.....?????
mam pytanie.. gdy podchodze do komisji i mam rozpozcac moj egzamin (juz jestem po tych 15min ktore mialem na przygotowanie sie) to zaczynam omawiac i opisywac obrazki co na nich jest czy czekam na pierwszy pytanie typu np."What this material presents" albo "what problems are shown in material" etc. i dopiero wtedy moge zaczac opisywac orbazki.....?????
Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 462

« 

Praca za granicą