Matura ustna'05 - p. rozszerz.

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 462
wchodzilam na to forum wczoraj i przedwczoraj i..
dzis mam to juz za soba:)
Tematy mialam najlepsze z mozliwych-wymarzone wprost:)!
Wybralam "niektorzy sšdzš ze przez lotnictwo Swiat stal sie mniejszy. Wymien wady i zalety tego sposobu podrozowania"
Potem zapytano mnie: czy lecialam samolotem i jakie byly moje wrazenia, czy jakies trudnosc(powiedzialam ze nie moglam znalezc toalety), wogole staralam sei czasem cos smiesznego powiedziec i bez przerwy mzoe nawet przesadnie usmiechalam sie do komisji. Ost dni zamiast sie douczac bezsensu to skupialam sie przedewszystkim na tym by zachowac spokoj i sie nie zestrsoewac. I to sie okazala najlepsza metoda! Ani przez moment kiedy tam siedzialam nie pomyslalam :to jest ten wielki straszny moment -matura ah! Naprawde da sie nad tym zapanowac- bac sie to najgorsze co mozecie zrobic! Trzeba poprostu wylaczyc radio telewizje, nie ulegac ogolnej panice!!!

naprawde trzeba wejsc z usmiechem i myslec pozytywnie!!!! i nie pisze tego od tak sobie! zdalam na 85% a naprawde nie ocenialam moich mozliwosci za wysoko, nie uczylam sie tez za duzo. po prostu trzeba uwierzyc w siebie:)
POWODZENIA!!!
[gg]
jak jeszcze kogos interesuja tematy z ustnej to:
materiał stymulujacy o space exploration
temat 1: czy pobyt w więzieniu uczy więźnia zycia w społeczeństwie czy nie? jakimi metodami mozna ich tego zycia w społ. nauczyc
temat 2: oda i odchudzania się; jakie są powody, że ludzie sa tym tak bardzo zainteresowani i sie tak bardzo w to angazują; jakie z tego wynikają problemy
powodzenia reszcie ;)
ludzie jestem z oke krakow u mnie było cos o transplantacjach i przeszczepie szpiku kostnego!!!!
Ja wlasnie jestem po, tematy wyzej wymienione bylu, ale rzuce te co pamietam:
Mialam obrazek, mlodzi ludzi , praca dorywcza.
a pozniej dwa tematy: jeden to rozwoj kosmosu, fdrugi wplyw podrozy na ludzi.
Z tego co pamietam to bylo mniej wiecej tak:
unia europejska
przeszczepy
odchudzanie
przestepczosc
dlaczego turysci przyjezdzaja do polski
Ogolnie to wszystkie tematu z wyzszych postow sa na maturze, zatem powodzenia tym co zdaja. Oczywiscie chodzi o tematy z rozszerzonego. :)
mialem temat ze stymulujacego o mlodzierzy bioracej prace dorywczne na wakacjach. a te dwa tematy to "Zycie jest jak ksiazka - uzasadnij" i "Ten maly krok czlowieka jest gigantycznym krokiem dla ludzkosci - jak rozumiesz te slowa, czy eksploracja kosmosu jest koniecznoscia, czy luksusem, uzasadnij"
Wybralem ten drugi, opolskie, 20/20 :D
mialem temat ze stymulujacego o mlodzierzy bioracej prace dorywczne na wakacjach. a te dwa tematy to "Zycie jest jak ksiazka - uzasadnij" i "Ten maly krok czlowieka jest gigantycznym krokiem dla ludzkosci - jak rozumiesz te slowa, czy eksploracja kosmosu jest koniecznoscia, czy luksusem, uzasadnij"
Wybralem ten drugi, opolskie, 20/20 :D
no właśnie, bardzo ciekawe, bo u mnie też było 50 zestawów;]
zdawałam wczoraj:)

materiał stymulujący o miłości i wyborze idealnego partnera i jak to można zrobić: przez internet, znajomych, w kawiarni

tematy:
1. jak zmieniły się nawyki żywieniowe polsków w ciągu ostatnich 50 lat?
2. jak rozumiesz powiedzenie:"oko za oko, ząb za ząb"? Czy zgadzasz się z tą ideą prawa?

wybrałam drugi:)

wszystkim Wam powodzenia!
"nic sie nie uczylem, ze stresu wszystkich slowek zapomnialem.. ale i tak jest 20/20" .. pffffff zalosne !!!!!!!!!!
Tak, pan prezesik nie umie pisać po polsku, i niby uzyskał 100% pkt z języka obcego :|

MłodzieŻ, pacanie
Błagam napiszcie mi co mogę powiedzieć o wpływie muzyki na człowieka, dlaczego jej słuchaja itd? i rola starszych ludzi w społeczeństwie jaki mamy do nich stosunek pliz, najleoiej po angielsku, jutro mam mature o 11:45 !!!
nom to ja wcoraj zdawalam :] 100% :D :D :D
wiec tak:
material stymulujacy: wsciekly facet, zdziwione dziecko, dwie nastolatki robia zakupy i sie swietnie bawia i gosc siedzi na krzesle i nad czym rozmysla, do tego jakas tabelka i list i krótki slogan, temat :wyraznie i rozpozanwainie emocji :D
do prezentacji oczywiscie 2 tematy:
1 ludzie emigruja z miast na wies, jakie sa tego przyczyny i jakie skutki
2 cos o stresie...yyy...ze trudno sobie radzic i jakie sa sposoby radzeia sobie,
POWODZENIA!
generation gap.... bleh :/
Sluchajcie, ja mialam obrazki o wygladzie. Pytania dotyczyly wplywu wygladu na zycie i w ogole takie tam. Juz nie pamietam. Temat wybralam "a global village" i bytali o globalizacje. Troche sie pogubilam i tak wyszlo 80%. Drugi temat cos o internecie. Trzymajcie sie.
Ja zdałem na 50%... Oto 10 zestaw z województwa DOLNOŚLĄSKIEGO:
zad. 1: Obrazki o symbolach Anglii: flaga angielska, herbata, królowa Elżbieta, Big Ben i rysynek z gościem w garniturze (sir?): opisz typowego Anglika, co byś zwiedził gdybyś pojechał do Anglii
zad. 2: temat 1 - Inżynieria genetyczna - wady i zalety
temat 2 - Powiadają, że dzieci powinny jak najwcześniej zacząć szkołę. Czy się z tym zgadzasz?
PoZdRaWiAm.
ja mialam obrazki o ksiazkach, dlaczego mlodzi ludzie czytaja i co...
A wypowiedzi :
1) internet nigdy nie zastapi prawdziwego konktaktu z czlowiekiem. czy sie z tym zgadzasz.
2) cos o katastrofach naturalnych.
ja miałam 75% sporty extremalne, których się w ogóle nie uczyłam i strzelałam ich nazwy, 2. formy spędzania wolnego czasu, 'active' 'passive'
ja mialam takie tematy:
1. Zdrowy styl zycia i czynniki ryzyka
2. What are the reasons for growing vioence in Polish cities?
90 % :) powodzenia wszystkim!
moj material stymulujacy byl o healthy food, diety otylosc, pytali o to jak ja dbam o swoje zdrowie a tematy mialam generation gap ale niewiem dokladnie co bo tego nie wybralam a drugi to advertisment- glowne zrodlo informacji, czy manipulacja a zastaw numer 149
PODKARPACKIE
hej ja mialem:
1. Jezyk angielski - znaczenie na swiecie
- czy jest nam potrzebny... w zestawie mialem same naglowki, głowny : Passport to the future, i musialem powiedziec co przez to rozumie a no i tych takich naglowkow mialem chyba z 5 + zdjecie paszportowe takiej babki, na innym byla walizka turystyczna z naklejkami i tyle.

2. pierwszy temat : celebrites ... ze nie zawsze jestesmy szczesliwi swietujac
drugi temat : sport jest biznesem - drugs & money sie licza a nie Olympijski duch... no zjebane powiem wam szczerze na poczatku to sie zalamalem ale zdalem naszczescie .. lekko nie bylo aha moja rada piszcie na kartce to co macie mowic bo ja nie pisalem i duzo zapomnielm powdziec..
tee kolego... a tam w tym 1. temacie to nie chodzilo czasem o slawne osoby i to,ze nie zawsze sa one szczesliwe ,a nie o swieta?:p
OKE Poznań 3 rysunki z różnymi pokojami: 1 przejrzyście urządzony, nowoczesny, 2-staroświecki, stylowe meble 3- sprawia wrazenie żle urządzonego z komputerem, 2 nagłówki: czy lepiej samemu zaprojektować pokój, czy korezystać z usług deko9ratora wnętrz, 2- nie pamiętam, miałam powiedzieć o sposobach urządzania wnętrz, jak nasz charakter wpływa na wnętrza, (ostatniego nie pamietam), pytali gdzie chciałabym mieszkać (w jakim pokoju). prezentacja: some people say that it's foolish to give money to the beggars. do you agree? następny: nie można żyć bez komórki (coś w tym stylu). dostałam 20pkt!! hura. bałam się tego, ale nie było czym. To było nawet łatwiejsze niż FCE. Zucze wszystkim powodzenia. na pewno zdacie dobrze. uwieżcie w siebie. Dobra rada: starajcie się używać jak najwięcej skomplikowanych struktur gramatycznych i słownictwa,np. her friends are drown from the sophisticated milieu. to robi wrażenie.
Hej ma ktos moze zwroty wyrazajace opinie w rozprawce tylko takie z polotem nie typu i think that albo i'm convinced.
jezeli macie takowe to wielka prosba rzuccie pare na maila [email] albo dopiszcie do forum.Z gory dzieks
z tego calego zabiegania i stresu porombal mi sie mail moj mail to [email] Jeszcze raz z gory dzieki
PODKARPACIE!!!!!
witam:-) ja mialam dzis najwspanialszy z tematow jaki tylko mozna sobie wyobrazic:-) wiem ze juz jest opisany ale ja pamietam kilka zadawanych pytan:-) zestaw nr 26
1. zdjecia starszych osob, w ogrodzie, starszy facet z kobieta, obok serduszko, dziadek z wnuczkiem i dymek"When I was young...", jakies cwiczenia w grupach osob i starsze osoby w szpitalu. no i oczywiscie naglowek z powiedzeniem: "When you need advice ask the old man" czy jakos tak... polecenie: opowiedz o radosciach i smutkach ludzi straszych i tym jak sa oni traktowani przez mlodziez.
pytania do tego mialam:( z tego co pamietam)
1. jak mlodzi ludzie traktuja starsze osoby
2. co facet na rysuneczku z wnuczkiem i dymkiem"When I was young..." moze mowic do swojego wnuczka...
3. jak mlodziez moze pomagac starszym ludziom


pierwszy temat byl o pracoholizmie.co jak dlaczego. natomiast drugi byl o junk food. Zle czy dobre dla twojego zdrowia.
Czy uwazasz ze panstwo powinno zabronic i wprowadzic limity w sprzedazy,
opodadtkowac jedzeminie.
kilka pytanek pamietam
1. jaki wplyw ma junk food na wyglad czlowieka.
2.czy zgadzasz sie ze stwierdzeniem ze reklamowanie junk food mydli ludziom oczy i sprawia ze to jedzenie wydaje sie atrakcyjne i pozywne
3.jakie sa szkodliwe efekty jedzenia junk food
4. dlaczego wybralam ten temat.
to by bylo na tyle. wiecej nie pamietam. POWODZENIA:-)
no to tak. dlugo na wyniki trzeba bylo czekac, wiec wrocilam wykonczona, ale chyba sie oplacalo ;]
wojewodztwo dolnoslaskie, zestaw 33. stymulus o internecie, nowych technologiach i komunikacji. pytania glownie dotyczycly tych rysunkow, zreszta juz nie do konca pamietam. potem z dwoch tematow wybralam pierwszy : dlaczego ludzie wymyslaja coraz to nowsze diety. drugi byl bodajze o bezdomnosci, ale nawet nie doczytalam do konca, bo wydal mi sie za dlugi i za trudny ;)
pytania jakie dostalam do tego tematu to miedzy innymi (nie pamietam wszystkich): czemu to akurat kobiety glownie sie odchudzaja, a co z facetami; i czy uwazasz ze w dzisiejszych czasach marylin monroe moglaby sie podobac. aha i jeszcze np. dlaczgo przez jakiestam okresy czasu wizerunek kobiety sie zmienial, tzn ta moda na wyglad ich czy cus. no. to tyle. zycze powodzenia i duzo szczescia w losowaniu tematow, bo to naprawde dosc istotne jest. (:
Mam nadzieje że te tamaty to z mazowieckiego... Jutro odpowiadam. Ech... bedzie dobrze... bedzie dobrze... to jest właśnie okłamywanie samego siebie :D. Dziekuje za tematy jutro podziele sie swoimi informacjami...
czy ktoz mi moze npisac jak jest po ang "przeszczep szpiku kostnego"????? ja mam jutro a uczyc zaczelam sie wczoraj... =D ale licze na swoja inwencje tworcza przerabiam te temaciki pisane tutaj jak trafi mi sie cos co przerobilma to bede wniebowzieta
Co to jest to "generation gap"??
Hej ja dzisiaj zdawałam na rozszerzonej i mam 75%.I sie ciesze,wiem moglo byc lepej ale stres mnie zjadl:)A wy kujony sie nie cieszycie no z 80-85% heheh żałosne.
Dla ludzi normalnychpodaje moje tematy:
z rysunków miałam jak zdrowo się odżywiać,miałam rysunki kiełbasy i telewizora(jak mednia wpływają na promocje zdrowia?)faceta z flaszką alkoholu,koszyk pełen owoców i babkę co ćwiczy.Były nahłówki z gazet coś o walczeniu o swoje zdrowie i że trzeba sie napocić żeby miec lepsze,dłuższe życie.
Z tematów miałam CZY INTERNET MOŻE ZASTĄPIĆ BEZPOŚREDNIE KONTAKTY MIĘDZYLUDZKIE! POWODZENIA!!
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 462

« 

Praca za granicą