szukam chetnych do wyjazdu do anglii

Temat przeniesiony do archwium.
1021-1050 z 3652
Witam. Mam 20lat. Od dłuższego czasu już interesuje się wyjazdem do anglii. Boję się bo jest to mój pierwszy wyjazd i nie mam pojęcia co ile kosztuje ile można zarobić jak się żyje wgl tam, może gorzej niż w polsce, no nie wiem. Proszę o jakąś pomoc. Interesuje mnie dłuższy wyjazd.

Pozdrawiam
Cytat: muffonka
Jestem otwarta na wszelka pomoc, bo w sumie przyznam, ze serio nic nie wiem :D a Wy tacy ogarnieci jestescie.. :) Chcę namiary, jak najbardziej! :)

namiary moge ci podac ale na jaka prace ? Kwiatki, kanapki, prodkucja w firmie ?
edytowany przez senti87: 27 maj 2014
Wariat przeczytaj sobie moje poprzednie posty bedziesz mial rozeznanie co i jak w tym teamcie posty oczywiscie :)
Powiem tak jest Praca u mnie dla mezczyzn ale od teraz czyli jestes w stanie przyleciec w ciagu kilku dni to moge ci podac namiar jakby ktos chcial .. w innym przypadku przeczytac moje poprzednie posty i niezawracac dupy :P Chyba ze jestes ladna blandynka o duzych niebieskie oczach <hahaha>
edytowany przez senti87: 28 maj 2014
Zapomnialem dodac praca jest na Uboju... Tylko nie myslec sobie ze bedziecie zabijac zwierzeta chodzi o czyszczenie miesa obrobka miesa itp itd.
Może być wszystko w zasadzie z tego, co wymieniłeś. Mięso, krew i praca w zakładzie pogrzebowym też mi nie straszne.. :D niebieskie oczy mam ale no rudowłosa niestety :D.. w cztery oosby bysmy mogli od 28.06-01 lipca przyjechac
Niestety na Uboju kobiet nie ma ... :) Muffonka do tego czasu beda nowe oferty pracy. Ludzie tutaj przyjezdzaja juz na poczatku czerwa byle dorobic na wakacjach. Wiec im pozniej tym gorzej ... Moge ci podac nr ale co z tego jak tej pracy juz na 90% nie bedzie jak bedziecie tutaj leciec.
edytowany przez senti87: 28 maj 2014
Spróbować zawsze można.. :) no niestety wczesniej nie moge, bo egzaminy mam :/
Witam serdecznie. / Chciałbym wyjechać do Anglii do pracy. Mam na imie Mateusz i mam 20 lat. podejmę się pracy w fabryce, magazynie lub innych pracach. Mieszkam w województwie podkarpackim.Wyjazd do Wielkiej Brytanii wiąże się z ogromną odpowiedzialnością dlatego też szukam chętnej osoby ,osób na wyjazd ( zawsze w grupie łatwiej).Chętne osoby oproszę o kontakt @ : [email]
Jadę! Konkretnie wylatuję 07.06.2014:) lecę do Londynu, później kierunek Banbury, gdzie mam już pokój. Wie ktoś co nieco o tej mieścince? Znajdę pracę, poradzę sobie? :)
Cytat: wojtek_1
Jadę! Konkretnie wylatuję 07.06.2014:) lecę do Londynu, później kierunek Banbury, gdzie mam już pokój. Wie ktoś co nieco o tej mieścince? :)

... w internecie mozna sprawdzic o miejscu.
>>>Znajdę pracę, poradzę sobie?
Nikt tego nie wie, nawet najlepsza wrozka :-)
Oj ale na bazie czystej kalkulacji, czy tam nawet doświadczeń innych ludzi można coś powiedzieć:)
jeśli ktoś zna miejsce, to wie co i jak tam wygląda np z pracą ;d
wiesz co jest 5 ;)
Bardzo wiele ogloszen jest na Polskich sklepach w Angli ale to trzeba juz byc na miejscu... :)
Tak samo z wynajem Pokoi ... najlepiej wszystko na miejscu sie zalatwia ale wiadomo trzeba miec gdzie mieszkac:)

A wiec tak praca jest wyglada to tak:
Przylatujesz
Jedziesz do Agencji pracy rejestrujesz sie
Czekasz do 5 dni na telefon o szkoleniu idziesz do pracy
Zakladasz konto w Banku
Umawiasz sie na wizyte o NIN czyli cos jak NFZ w Polsce
Nie zabieraja ci podatku bo 1 praca w Angli wiec wiecej dostajesz
Mieszkanie nie wynajmiesz przez agencje bo nie pracujesz w Agnlii
Wynajem Pokoju najlepiej koszt to okolo 50 funtow tygodniowo zarobki tygodniowe okolo 300 funtow (podaje przyklad)
Pamietajcie ze w Angli jak to jest wasza 1 praca to nie zabieraja wam podatku(moga) ale zwroca ale w 99% przypadkach nie zabieraja nie pamietam juz do jakiej kwoty zarobionej. Przyklad w/w podalem jak u mnie tutaj w miescie to wyglada.
Najnizsza krajowa to 6,35 wiec sobie latwo policzyc ile mozna zarobic robiac okolo 10h dziennie. Jak ktos zna bardzo dobrze angielski to wiadomo moze zarabiac wiecej jak znajdzie prace, ale sezonowki przewaznie to 6.35 gbp/h
edytowany przez senti87: 31 maj 2014
Ja mam wynajęty pokój za który będę płacił 340£ miesięcznie. Są w to już wliczone wszelkie rachunki i takie tam pierdoły. Nic mnie nie interesuje, tylko płacę. Nie wiem, czy to dużo, czy mało. Po prostu na start udało mi się to ogarnąć. Mam dostęp do osobnej lodówy, wifi jakieś tam cienkie, ale jest. No i łazienka.

Senti dzięki za papierologię! Przyda mi się bardzo:)

Jeśli mi się uda, to może będę nawet w stanie komuś pomóc za cenę np wynajmu wspólnego pokoju (dla obojga taniej), a nie będziecie jechać w ciemno. Ale to za jakiś czas, o ile w ogóle się uda. :)
PS. gość pobiera kaucję w wysokości bodajże 150-170£ za wynajem.
Zwraca ją, gdy np. się wyprowadzamy czy tam wracamy do kraju.
Może się komuś przyda takie info, bo słyszałem, że to częsty zwyczaj(?).
Wojtek za pokoj nie tak zle ale taniej mogles znalesc ja wiem ze chcecie wyjechac i zarobic pieniadze ... jakby ktos potrzebowal pomocy prawnej pisac ... Co do kaucji jest wszedzie czy to mieszkanie czy pokoj chodzi o pokrycie w razie czego szkod ktore zrobiliscie i to wszedzie tak jest poprzez prywaciarza nawet chyba ze to znajomy ... Proponuje zrobic zdjecia na wejsciu pokoju mieszkania ktore wynajmujecie zeby nie bylo... kaucja musi wam byc zwrocona jesli jest wszystko ok :)
edytowany przez senti87: 31 maj 2014
Jakbys wojtek mial prosbe albo ktos inny zeby umowic na NIN albo cos innego zarpaszam na gg 5[tel]... Jakies porady prawne z checia pomoge ... Jezeli jestes blandynka o duzych niebieskich oczach msz pierwszestwo nie no zartuje :P
edytowany przez senti87: 31 maj 2014
No domyślam się, że można taniej, ale kij. Jak gość powiedział, że poczeka na mnie 2-3 tygodnie, to brałem i się nie zastanawiałem. Z tymi zdjęciami dobry patent i to jest ważne!
Generalnie problemów już chyba nie będę miał, ale zostawię Twoją ofertę na uwadze. Problem, że nie używam gg, ale kij.:D
W slangu "big blue eyes" i każdy anglik wie co jest 5, co senti? :D
jak cos to jeszcze mam skype : mlody.grzesiek
Podaj miasta do ktorego sie wybierasz postaram sie cos dowiedziec ....
Cytat: senti87
Tak samo z wynajem Pokoi ... najlepiej wszystko na miejscu sie zalatwia ale wiadomo trzeba miec gdzie mieszkac:)

A wiec tak praca jest wyglada to tak:
Przylatujesz
Jedziesz do Agencji pracy rejestrujesz sie
Czekasz do 5 dni na telefon o szkoleniu idziesz do pracy
Zakladasz konto w Banku
Umawiasz sie na wizyte o NIN czyli cos jak NFZ w Polsce
Nie zabieraja ci podatku bo 1 praca w Angli wiec wiecej dostajesz
Mieszkanie nie wynajmiesz przez agencje bo nie pracujesz w Agnlii
Wynajem Pokoju najlepiej koszt to okolo 50 funtow tygodniowo zarobki tygodniowe okolo 300 funtow (podaje przyklad)
Pamietajcie ze w Angli jak to jest wasza 1 praca to nie zabieraja wam podatku(moga) ale zwroca ale w 99% przypadkach nie zabieraja nie pamietam juz do jakiej kwoty zarobionej. Przyklad w/w podalem jak u mnie tutaj w miescie to wyglada.
Najnizsza krajowa to 6,35 wiec sobie latwo policzyc ile mozna zarobic robiac okolo 10h dziennie. Jak ktos zna bardzo dobrze angielski to wiadomo moze zarabiac wiecej jak znajdzie prace, ale sezonowki przewaznie to 6.35 gbp/h

.......trochę tak trochę nie.......minimalna w uk 6'31 dla osób po 21 roku życia......dla osób poniżej jest 5 z hakiem.
W pracy na kontrakcie mogą Ale nie muszą zabierac(zależy od firmy czy agencji).i zależy od wielu czynników.
Przykład....zaczynasz pracę w lutym do 5 kwietnia mogą nie zabierać,a w nowym roku podatkowym po 5 kwietnia mogą już zabierac.
Nijak ma to się do budowlanki bo jak uda ci się legalnie pracować zabiorą ci 30% dopóki nie zrobisz Nin i Utr.
Chyba się zgodzisz że mną ze większość budowlańców pracuje na Utr a nie na kontraktach......też ma to plusy........ Ja za poprzedni rok podatkowy po odliczeniu kosztów itp.mam prawie 3 tys.f do zzwrotu.

Kolego Poligon stawka wzrostla do 6,35 nie jesgt juz ,31 . Po 2 bardzo rzadko ktos da nowemu konrakt w Anglii. Co do podatku dowiedzialem sie musisz zarobic conajmniej 3 tys funtow zeby ci zaczeli zabierac podatek. .. Co do 30% bez NIN nie zgodze sie zaleczy gdzie mieszkasz jaki masz post code i wogole. Powiem tak u mnie w miescie to wystarczy sobie zalatwic pokoj miec jakies pieniadze zeby przezyc pierwsze 3 tyg a praca sama sie znajdzie. Bylem dzisiaj 3 razy w sklepie i full ogloszen odosnie pracy jest ... czy to dla kobiet w postaci niani czy w hotelu jako pokojowka a dla facetow takze jest pelno ofert. Jakby ktos chcial mgo zrobic zdjecia telefonem i przeslac nie widze problemu...
http://www.hmrc.gov.uk/ni/intro/number.htm

Tutaj jak ktos wie gdzie bedzie mieszkal moze aplikowac o NIN czyli national inssurance number .... nie trzeba posrednikow ani nikomu placic ... ci ktorzy chca za pomoc w tym 50-100 funtow to mozecie odemnie im fucka pokazac...
No moje mieszkanie jest w Banbury. Jakieś 100km od Londynu bodajże. Okolice Oxfordu itd.
Czyli jak kończę 21 dopiero w grudniu, to mam wała? :D
JA PIERDZIELĘ, ale film.. ;/
jakiego wala o 21 w grudniu bo nie kuma ?? :D
Dzwonilem Do Londynu sie dowiedziec po ile pokoje chodza tam czyli kolo 100 funtow tygodniowo. Tak jak wczesniej pisalem i dalej to podtrzymuje lepiej jechac do mniejszego miastecza zarobic po 1 primo 6,35gp/h takze w Londynie dostaniesz na staracie czyli okolo 10 h dziennie czyli okolo 300 funtow tygodniowo z czego 100 na pokoj w miejszych miastach okolo 50 wiadomo mozna znalesc 5-10 funtow roznicy w dol albo w gore. Ale to juz macie zaoszczedzone 40 funtow ktore mozna wydac na jedzie oraz transport do pracy... Zwlaszcza ze Londyn pieknym miastem jest ale wszedzie daleko. Zastanowcie sie czy obcokrajowcowi proponowaliscieby przyleciec np: Warszawy i szuakc tam pracy... sadze ze nie ... Na szczescie Anglia to nie Polska. Wszystkim ktorzy chca wyjechac do Angli badz tutaj sa Zycze powodzenia. A jakby ktos szuak pracy w Hrabstawie Lancashire miasto Preston badz okolice z checia pomoge pod warunkiem ze nie beda mnie zameczac pytani na ktore odpowiedzialm juz z 20 razy ... :)
edytowany przez senti87: 31 maj 2014
Dla kobiet oraz mezczyzna przesylam linka informacje odnosnie dofinansowania w Anglii:
http://www.benefity.org.uk

Oczywiscie dla ludzi ktorzy chca na dluzej u nas w Anglii zawitac. Bo osoby ktore chca pracowac zeby dorobic czyli 2-3 miesiace nie maja po co zagladac :)
edytowany przez senti87: 31 maj 2014
Do ludzi ktorzy chca wyjechac w wiecej niz 2 osoby pamietajcie ze ciezko bedzie wam znalesc pokoje dla 5 osob np:. po 2 primo nikt wam nie wynajmie mieszkania chyba ze zaplacicie za mieszkanie + kaucja + mieszkanie za jakies 2-3 miesiace z gory czyli jakies 2 tys funtow. Takie sa Cenny. Dlatego moim zdaniem leciec w 2-3 max niz w 5 czy wiecej. Osobiscie moge powiedziec ze zaluje ze tak pozno do UK wylecialem ... jakbym wiedzial to bym odrazu po szkole polecial.... :) Trzymam kciuki za was :)
No mi chodzi o to, że mam wała, że dopiero w grudniu skończę 21 lat.
Tak więc z tego co widzę, moja najniższa krajowa będzie niższa od najniższej :D i nie wiem czy się śmiać, czy płakać..
Wojetek_1 co ty gadasz ... prosze cie tutaj jesli o wiek to licza sie tylko benefity nie wyplata. Tutaj mozna legalnie pracowac w wieku 16 lat. Nie wiem kto ci takich glupot naopowiedzial ze masz ponizej 21 to bedziesz zarabial ponizej najnizszej krajowej... ? Pracuja ze mna ludzie ktorzy maja po 19 lat i biora najnizsza krajowa. Daj mi go tutaj to sobie z nim porozmawiam :)
edytowany przez senti87: 01 cze 2014
Cytat: wojtek_1
No mi chodzi o to, że mam wała, że dopiero w grudniu skończę 21 lat.
Tak więc z tego co widzę, moja najniższa krajowa będzie niższa od najniższej :D i nie wiem czy się śmiać, czy płakać..
....
......Wojtek nie to że będzie.......tylko tak stanowią przepisy w UK
.....też zależy gdzie będziesz pracował.
.....nie jest powiedziane ze będziesz pracował za minimalną jaka się należy do 21 roku.
--Tylko wedle ustawy tak jest.
Temat przeniesiony do archwium.
1021-1050 z 3652

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia