szukam chetnych do wyjazdu do anglii

Temat przeniesiony do archwium.
481-510 z 3652
Witam. Pisałem kilka miesiecy temu ze szukam osoby która tak jak ja chce i sa zdecydowane wyjechac do angli.
Kilka osob sie odezwalo ale zadna konkretnie nie byla zdecydowana.

Najlepiej o podobnej koncepcji wyjazdu tak jak ja.
Chce jechac w ciemno , własnym samochodem, na miejscu chce szukac pracy.
W angli jeszcze nie bylem, ale z jezykiem sobie radze.

Poszukuje kogos glownie w celu towarzystwa w czasie drogi, oraz mozliwosc wynajecia pokoju z kims.
By wiadomo bylo taniej, a z kims to wiadomo raźniej.

Jesli sa chcetne osoby to prosze o kontakt.
Plan wyjazdu to 2/3 tydzien maja.
Pozdrawiam

[email]
edytowany przez adrpak: 23 kwi 2013
Witam.
W okresie 13-19maja jade do Menchester lub Birmingham, decyzje podejme w ciagu kilku dni.
Szukam osob ktore chcialy by sie zabrac by dojechac do jakiegos miasta po drodze, lub zabrac sie ze mna prosto do Menchester to Birmingham.
[email]
edytowany przez adrpak: 25 kwi 2013
Witam planuje wyjechac do Anglii Pierwsza sprawa jest taka ze nie mam gdzie sie wgl zaczepic chcial bym wyjechac z kims razem poszukac pracy jakiegos zakwaterowania z jezykiem u mnie komunikatywnie jestem dyspozycyjny w kazdym momecie mam 20 lat jestem mlody garne sie do roboty w tym momecie wynajmuje mieszkanie w Szczecinie chcial bym by wyjazd odbyl sie jak najszybciej nic mnie tu nie 3ma! Podam jakis kontakt: Email [email]
Telefon: 513 553 010 mam nadzieje ze ktos jest w takiej samej sytuacji i damy sobie rade!!
Hej, szukam fajnej ekipy na wspólny wyjazd do Hiszpanii, Lloret de Mar. Miasteczko słynie z dyskotek i pubów i wlasnie chce sie wybrac tam koncem maja poczatkiem czerwca, na sezonówke. Jezeli ktos tam był i planuje jechać do pracy bardzo prosze o kontakt emailowy [email] Ja 22lat. Po Hiszpanii bede wracał do Londynu. Nin i konto bankowe mam wiec w sprawie tych rzeczy jestem w miare ogarnięty.
witam wybieram sie do anglii w maju okolice birmingham szukam kogos kto w tym czasie też sie wybiera mozna pomyslec o obnizeniu kosztow jestem zpołudnia polski moj e-mail [email]
edytowany przez piotr-zywiec: 28 kwi 2013
Witam ponownie, pisałem tutaj posta jakiś miesiąc temu, w związku z tym, że miałem problemy z dogadaniem się z innymi osobami (niepoważne oferty) - pojechałem sam, do Londynu. Wziełem ze sobą ~~700 funtów (niewliczając biletu), z czego po 3 tygodniach zostało mi 50. Prace znalałem w dniu, w którym zaczełem szukać - do pracy poszedłem jeszcze tego samego dnia. Jest tutaj generalnie praca na stanowiskach: waiter, kitchen porter. Można też pracować na budowie ale wymagane jest papier, który wyrabia się około 2 tygodnie i kosztuje 30 funtów. Ja dostałem się do pracy jako kitchen porter (zmywak). Praca jest ciężka aczkolwiek nie jest źle.

Zaznaczam, że miałem bardzo dużo szczęścia, bo pracy szuka się koło tygodnia do 2!

Teraz trochę o realiach:
-pracę można znaleść w max 2 tygodnie, jeżeli ktoś naprawde szuka (internet ogłoszenia, gumtree, londynek itp.)
-jeżeli przez internet nie wypali to najlepiej jest pojechać do stref 1-3 i łazić po restauracjach pytając o prace. UWAGA - trzeba się do tego przygotować, tz. jak przeprowadzać rozmowę z pracodawcą - bo to ma główne znaczenie i stanowi 95% sukcesu.
-masz płacone tygodniówki to wystarczy tobie nawet 500 funtów na wyjazd, aczkolwiek będzie to ryzykowne,
-jak jest płącone za mc, to wtedy min. 700 funtów z tym, że warto się ubezpieczyć na wszelki wypadek (że ktoś może w razie w przelać Ci pieniądzę na powrót!).
-dziewczynie samej odradzam wyjazd, wynajmuje pokój za 70 funtow/week i jest to nora, teraz go zmieniam ponieważ dostaje wypłate za mc na coś droższego, ale bliżej pracy.
-masz pracę w restauracji to możesz sobie liczyć, że wydasz 10 funtow/week na jedzenie MAX, bo możesz jeść i pić w pracy za friko!
-każdy dorosły mężczyzna powinien sobie poradzić, na rozmowie mówisz, że nie pijesz nie palisz itp, dobrze się prezętuj.

To wszystko co mi na razie przychodzi do głowy, jestem w Londynie 3 tygodnie mniej więcej mam płacone per mc. mieszkam w 4 strefie (bardzo dużo kolorowych). Zaczynasz w niskiej strefie, a potem się przenosisz na lepszą aczkolwiek droższą i masz ewentualnie bliżej to pracy, chyba że znajdziesz gdzieś indziej. Ja osobiście uważam, że powinno się szuakać pracy w najbogatszych strefach przy jedzeniu (legalnej), mniejsza szansa, że zrobią nas w chuja jak to się ma np. na robotach u jakiegoś hindusa.

I na koniec najważniejsze rzeczy do zrobienia po przyjeździe:
-wyrobienie NINu (czeka się koło tygodnia na spotkanie, 3 tygodnie na dostanie),
-założenie konta w banku.

Jest do tego wymagany komunikatywny angielski, ale bez przesady, osoby w banku czy w jobcenter są tam DLA WAS, a nie na odwrót, wystarczy podstawowe słownictwo (pracuje, dane osobowe, gdzie mieszkam, itp.)

Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie, postaram się na nie odpowiedzieć w miare możliwości!
edytowany przez rafal0123: 28 kwi 2013
Cześć, w lipcu planuję wyjechac do Anglii na ok. 3 miesiące. Planowałam wyjechac i na miejscu znalezc pracę, ale dopiero niedawno znalazłam informację na temat programu work uk. Szukam osoby, która byłaby zainteresowana wspólnym wyjazdem w ramach tego programu. Mój mail: [email]
Witam
W lipcu akurat będę po maturach i ezgaminie zawodowym więc będę już mógł spokojnie wyjechać bez żadnych obaw.
Zobaczymy co się zdarzy ;)
jade do anglii okolice 12-14maja mam miejsce wolne 6[tel]
niestety niemam tam kontaktow wiec to wyprawa na zywial ... jesli ktos to czyta bedac w okolicach londynu zapraszam do wspulpracy , wszelka pomoc na miejscu chojnie wynagrodze ... rozmawiam po hiszpansku lepiej niz po polsku hahahaha moze sie przyda bo wiem ze mieszkaja tam boliwianie,argentynczycy ,portugalczycy hiszpanie i inni wladajacy jezykiem jaki znam algielskiego jednak ni hu-hu XD pozdrawiam
aaaa w razie "W" zostawiem meila [email]
edytowany przez hispan: 06 maj 2013
Ponawiam me ogłoszenie. Szukam osób z którym mógłbym udać się do Anglii do pracy. Mam 23 lata, wykształcenie średnie, niestety studia przerwane, angielski coś koło B1, może abrdziej pre-intermediate, chodź na studiach miałem już intermediate, ale więcej rozumiem, niż mówię.

Wyjechać chcę w czerwcu, myślalem o Londynie, tam chyba najtańsze loty są, w czerwcu w okolicach 100zł.

Pracowac chcę najlepiej na taśmie produkcyjnej albo sprzątanie, zmywanie i tego typu roboty.
Będę bardzo wdzięczny za wszelką udzieloną pomoc.

Kontakt do mnie
[gg]
tel: 5[tel]

PS: Zastanawia mnie jak wygląda szukanie pracy w anglii, bo laptopa mam, ale mobile orange się tam nei opłaca bo działa jak roming, a darmowych hotspotów podobno tez mało.
edytowany przez michal9o90: 08 maj 2013
hej michal
nie wiem czy przeczytasz odpowiedz
ale....

zaczne tak jak posiadasz angielski na poziomie B juz jest dobrze(prace znajdziesz ;) )
nastepne to ze loty do londynu sa tanie tym sie nei kieruj
londyn jest okropnym miestem ... odradzam z doswiadczenia...( chyba ze lubisz mieszkac w malej klitce z wyokim czynszem i wydawac mase kasy na dojazdy) oo podrkesle ze depozy za mieskzanie chca z 2 lub 3 tygodniowum wyprzedzeniem ... polecam ci miasta dookoa... hmmm nie wiem cyz taka pomoc ci sie przyda ale zobacz czy nei potrzebuja ludzi w Butlinsie np w bognor regis (do londynu pociagiem masz 1h z hakiem lub po 45m do portsmourth albo brighton .. w portsmort lub na obrzerzach czy southampton jeszcze 2m-c temu bylo masa ofert pracy) lub Minehead (do bristolu beda 2h lub 1.20 do towton ale to mala dziura i z robota nieciekawo.....

a prace jak wymeniles sprzatanie czy na restauracji to polecam na poczatek w oserodkach wypoczynkowych Butins praca gioniana ale jak na poczatke to najlepsze .. raz ze bedac juz na miesciu zalatwia ci wsio NIN,konto bankowe itp (hmm no kiedys tak bylo teraz pewnie samemu ale ci pomoga) dwa mozesz sie spokojne rozgladac za praca i masz o wiele lepszy strat tu w UK niz przez poske....(ale to moje zdanie) no i jeszcze zaoszczedzisz kase na mieskzaniu(33L tygodniowo to i za dojazd nic nei placisz bo jestes na miscju) ;)

no a jak juz to cie nie interesuje to poszukaj na http://www.indeed.co.uk lub gumtree.co.uk (ale tak uwazam ze najlpeiej jak przejdziesz sie po agencjach pracy w anglii)
powodzenia
i tak na marginesie czytam wsiuo i widze ze jedziecie bez planu.. nie chce nikogo zalamywac ale w okresie wakacjynym masa studentow ze swata przjerzdza do pracy w uk wiec jak nie znasz jezyka to poszukaj pracy gdzies indziej ... jak nie masz pracy i jedziesz w ciemno, bo moze sie uda... to przemysl 2 razy bo polecisz z kasa i bedziesz wracac do domu jak wiekszosc ludzi jakich widze... i na koniec radze rozeznac sie w temacie bo dzisiejsza anglia nie jest ta co byla 5lat temu...

jak ktos bedzie w B-ham to polecam Erdington tu macie jak w domu i polonia pomaga;)
w b-ham werehouse jubilerskim.. zegarki itp pierdoluy...(potrzebuja zawsze ludzi ale tak trza przez agencjie) to samo chyba tychy sie body shop-u ale ludzi poszukuja

w littlehampton w bodyshopie zawsze jest duza rotacja ludzi probojta tam... rozmowa jest na miesjcu i nie potrzebna zalatwiania przez agencje...


good luck
yuukiyuki, pewnie, że przeczytam, bo teraz codziennie czytam, szukam itp. Dzięki za podpowiedzi, ale nie przesadzasz z tym Londynem? Oglądam filmiki na youtube z 2013 i ludzie dalej dają sobie radę, mnie nie zależy na pięknym pokoju itp. Potrzebuję prędko zarobić kase i odkładac jak najwięcej, do tego przydałoby mi się być blisko lotniska, bo mam pewne plany i jeśli wypalą, to po kilku miesiącach pobytu w anglii być może będę musiał latac na weekendy do warszawy. Dlatego myślałem o Londynie. Z drugiej strony przydałoby się, stałe miejsce pobytu, blisko pracy itp. Nie mam też zamiaru tam na długo jechać, jeśli w tydzień nie znajdę pracy to raczej wrócę do polski.
Zastanawiam się jeszcze także nad Au Pair, trochę pewnie ciężko dla chłopaka, jednak jest to dość fajne rozwiazanie, bo chcę wyjechać głównie w celu poprawy języka, nauczenia sie go tak, aby zdać kiedyś FCE, oraz kolejny powód wyjazdu to zarobek kasy na kontynuowanie mego drugiego języka, z którym wiąże przyszłość, z drugiej strony wyjazd na konrakt roczny jak au pair, będzie trochę mi nie na rękę, bo w planach mam zdawanie pewnych egzaminów w grudniu oraz na wiosnę w 2014, a wątpię, ze będzie sie można wyrwać od takiej rodzinki.
Witam .Była bym chetna na ten wyjazd do Angli
Mam 19 lat ,dobrze mowie po Angielsku i szukam osoby która by zemna jechala bo będzie mi raźniej
Proszę o kontakt
Kto chce jechac ze mna za granice od czerwca, najlepiej jakas dziewczyna z podkarpacia
[email]
Cytat: dzoana788
Kto chce jechac ze mna za granice od czerwca, najlepiej jakas dziewczyna z podkarpacia
[email]
edytowany przez propek43: 12 maj 2013
Witam wszystkich:) Leci ktoś z was 12 czerwca z łodzi do East midlands ??? Szukam towarzystwa w czasie podroży jeśli ktoś chętny piszcie zawsze raźniej z kimś:)
Wybiera sie ktos moze z was do Londynu czerwiec/lipiec/sierpien na kilka miesiecy? Szukam kompanki/komapana na wyjazd (18-23wiek). Insurance Number, konto bankowe mam takze moge udzielic wskazówek :) Szukam osob z komunikatywnym angielskim. ( dogadanie sie w banku i w sprawie Insurancu) :)
Cytat: oskar90
Wybiera sie ktos moze z was do Londynu czerwiec/lipiec/sierpien na kilka miesiecy? Szukam kompanki/komapana na wyjazd (18-23wiek). Insurance Number, konto bankowe mam takze moge udzielic wskazówek :) Szukam osob z komunikatywnym angielskim. ( dogadanie sie w banku i w sprawie Insurancu) :)

Ja chętnie bym pojechała. Na miesiąc. Mam 18 lat i matura z ang ustnego na 100% ;-)
Hej! :)
Ja również chciałabym wyjechać do Anglii do pracy w okresie wakacyjnym, tzn od lipca, już po zakończeniu tego przedstawienia związanego z aplikowaniem na studia. Mój angielski nie jest zły (matura rozszerzona, to właśnie jest akurat tyle, ile potrafię), mógłby być o wiele lepszy. Nigdy w UK nie byłam, nie mam też jakiegoś punktu zaczepienia tam. Dlatego myślę, że raźniej byłoby pojechać z kimś, przede wszystkim w celu zminimalizowania kosztów co do wynajmu mieszkania ;) Żadnej pracy się nie boję, ale mieszkać w jakieś norze sama już tak.
Jestem ze Śląska :)
Hej,
Ja wybieram się w czerwcu do Reading w UK, niedaleko Londynu, i też szukam chętnych na wyjazd, jadę swoim autem. Jeśli ktoś byłby zainteresowany wyjazdem do Reading to mogę pomóc tam szukać pracy, znaleść pokój, oprowadzić po agencjach, pomóc z kontem w banku czy insurance number, (mam to już za sobą, byłem kilka razy w Uk). Jeśli komuś by to odpowiadało to możemy się dogadać w sprawie terminu wyjazdu. Będę jechał z Rzeszowa na trasie A4 przez polske wiec Kraków,Śląsk , Opole , Wrocław, do samego Reading więc jak ktoś chętny z tych okolic, lub mogę trochę podjechać.
Pozdrawiam Marek
Wiadomość dla: Marka.
Witaj, proszę o kontakt na mojego emaila w zaiązku z wyjazdem do Anglii. Mój adres: [email]
Cytat: oskar90
Wybiera sie ktos moze z was do Londynu czerwiec/lipiec/sierpien na kilka miesiecy? Szukam kompanki/komapana na wyjazd (18-23wiek). Insurance Number, konto bankowe mam takze moge udzielic wskazówek :) Szukam osob z komunikatywnym angielskim. ( dogadanie sie w banku i w sprawie Insurancu) :)

Ponawiam :)
Witam,
Ja też jestem chętny na wyjazd w czerwcu albo w lipcu. Ja jestem z mazowieckiego. Najlepiej jak jeszcze przed wyjazdem doszłoby do spotkania organizacyjnego.Mój meil to [email] albo 2159219.
Czekam na kontakt
Pzdr.
Paweł
Ale moją piętą achillesową jest języ angielski ale żadnej pracy się nie boję.
Witam.Jestem kobieta w średnim wieku ,szukam kogoś kto bymi pomóg znależć pracę w Wielkiej Brytani i załatwić wszelkie formalności .Błagam o pomoc. Mój email [email]
Witam szukam osoby/ób wybierających sie do Anglli w ciemno w czasie wakacji lub wczesniej,jesli jest ktos chetny prosze o kontak na E-mail [email]
za praca
Witam
Planuję na czerwiec wyjazd do Londynu w ciemno i na miejscu szukać pracy. Szukam odpowiedzialnej i sympatycznej koleżanki (w wieku zbliżonym do mojego - ja mam 31 lat), która byłaby chętna na taki wyjazd. Najlepiej z małopolski żeby można się było spotkać, poznać i obgadać szczególy. Mój email; [email]
Temat przeniesiony do archwium.
481-510 z 3652

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia