studia w anglii

Temat przeniesiony do archwium.
271-300 z 456
Tak , masz racje , dwa razy nie zaatakują tego samego miejsca w tak krótkim czasie. Chyba że dla zmylenia przeciwnika... Teraz wszystkie służby będa pilnować transportu publicznego jak oka w głowie, więc terroryści będa szukać innego słabego punktu. Pociągi jak na razie chyba są bezpieczne ...
NIE SADZE ZEBY ZAATAKOWALI FRANCJE BO ONA NIE BRALA UDZIALU W WOJNIE W IRAKU TERAZ KOLEJ NA POLSKE!!!
A APROPOS STUDIOW W ANGLII TO JA STUDIUJE I PRACUJE I MAM JESZCZE HAJS NA SZALENSTWA WIEC JEST OK!!!! TYLKO UCZCIE SIE JEZYKOW BO TO PODSTAWA!!!
JEDYNE CO JEST LEPSZE W POLSCE TO POGODA I JEDZENIE. PRZYJECHALAM NA MIECHA DO PL I JEST SUPPER
ooo kasiunia w leeds studiujesz?co? leeds uni czy leeds met? Opowiadaj jak jest bo ja zaczynam od wrzesnia :)
w polsce nie ma co atakowac. No bo co? palac kultur? sejm? To sie jeszcze narod ucieszy. Jednonitkowe metro? Chyba ze udezyliby w krakow np wtedy bylby juz problem
jest jest co atakować....., wojska wyslały jeszcze POLSKA i WŁOchy. a oni zapowiedzieli,ze atakowac bedą te panstwa, które się beda mieszać..., przecież oni mówą ze nie atakują takich panstw jak Szwecja, norwegia potugalia itd....,, poza tym nigdy nic nie wiadomo, Londyn..kto wie jeszcze??, myslę, ze narazie bedzie jednak spokój...., zawsze zdarza się to w najbardziej niespodziewanym momencie, ....i dla Londynu , który tak naprawdę od dawna był przygotowany na to,ze terrorysci, z pewnoscią ..uderza wlasnie w stolice uk, juz od zamachu na WTC, bylo to szokiem zaskoczeniem itd..., trzeba jednak przyznać, ze nie skonczylo się to niewyobrazalnie wielką tragedią, bo patrząc ile ludzi dziennie przemieszcza sie Londynskim metrem, to ...mozna powiedzieć o szczęsciu w nieszczesciu....., poza tym w londynie wszystko sprawnie poszlo, ludzie nie panikowali, co jest wazne..., w artykule na onecie piszą, ze gdyby podobna tragedia wydarzyla się w Polsce, to, pierwszym problemem jest juz fakt ...ze nie ma jak dzwonić!!!!!, co jest nie do pomyslenia!, bo nie mają nadajników, do tego przeznaczonych, czyli poprostu paranoja, no a ludzie nie sa przygotowani napodobne sytuacje, bo jak mają być??:>, i jak mogą czuc sie pewni, kiedy tu wyskakują im z haslem, ze ...juz z telefonami bylby proble,???, poza tym...w anszym rządzie, jeszcze nie bylo czasu i .... sposobnosci zeby w koncu ustalić KTO bylby odpowiedzialany za tego typu sprawy, bo DO KOGO >>sie mozna zwrócić...w sytuacjach takich jakie mialy miejsce w londynie, madrycie czy USA???, no.... no nie wiedzą...., no bo... nie ustalili panowie ...., normalnie rece opadają????, to co w takiej sytuacji bedą sie na siebie patrzeć jak barany??, ludzie powiedzcie, czy to jest normalne...., jeden wielki rzad, w którym kazdy dba o wlasne interesy, juz o to kto ma miec wladze az za czesto rozmawiają, a nie umieją i ustalić osoby , kub grupy osób ds terroryzmu!!!..., no poprostu......, dlaczego ludzie zapominają o takic waznych sprawach, dlaczego najwazniejsze w zyciu sa dla nich ich wlasne interesy???, przeciez chodzi o to, zeby tm samym zyciem umiec się z kims dzielić, pomagać sobie .........!!!!..., czy nikt nie widzi i nie pamięta o ty?????????????????????
magdalene, nie jest wielka tajemnico iz sluzby w polsce sa totalnie nieprzygotowane, pomijam tu sprzet i wyszkolenie, ale chociazby fakt ze w razie niebezpieczenstwa, pogotowie straz i policja nie maja wspolnej lacznosci :) Jezeli terrorysci uderzyliby w polske to podejrzewam ze skonczyloby sie to jednym wielkim chaosem, samosadami wszelakich muzulmanow tu zyjacych (mlodziez weszpolska wreszcie ulzylaby swoim frustracjom na przyklad ) i generalnie jajami. Zastanawiam sie natomiast czy przyslowie "madry polak po szkodzie..." nie pasowaloby tu przypadkiem IdEaLnIe :>
ps.magdalene pamietaj ze dieta poselska przyslania im wzrok, badz tez tuczy zanadto, powiedzmy ze oni nie widza juz nic poza zastawionym stolem a i psu z miski tez zabiora jak bedzie okazja.
oj... niestety macie racje. ale w Polsce generalnie nie ma jakiś wiekszych celów strategicznych. Jedynie ewentualne zagrożenie moze wystąpić w Krakowie lub w Warszawie i to w godzinach szczytu , ale gdzie tu porównywać to i Londyn albo Nowy Jork ....
oj... niestety macie racje. ale w Polsce generalnie nie ma jakiś wiekszych celów strategicznych. Jedynie ewentualne zagrożenie moze wystąpić w Krakowie lub w Warszawie i to w godzinach szczytu , ale gdzie tu porównywać to i Londyn albo Nowy Jork ....
no wiem, ja to wiem, ale czy to nie przykre:(, poza tym przeciez mamy fajny kraj, nie ma co!, ludzie mają wartosci jakieś, nie generalizuje nie uogólniam...., poprostu..., mamy nienormalnych ludzi rzadzacych krajem..!!!, ale to nie wina Polaków przeciez;|, ehhh miejmy nadzieję dalej...ze cos sie zmieni...
hehhh Polakom zawsze się mówilo, i mówi się dalej "miejmy nadzieję", no ale dobrze ze chociaż to mamy;)...
eno ludzie najchętniej to bym przebukowala teraz bilet..., jakos zmieniło mi się ogólnie nastawienie i chęci, nie wiem czemu , nie to nie tylko dlatego ze ten zamach był...boje sie tegow szystkiego, wprawdzie bede mieszkac u rodzinki ang. którą znam,a teraz jade do siostry na 1.5 miesiaca, to boje sie,...,
im blizej do wyjazdu, to ..:(, ehhhhh, to bedzie długo, czy wytrzymam:(?????
kurcze, sorry, musiałam się wyzalić:)
tak, masz racje... ale w końcu nasz los jest w naszch rękach , wiec powinniśmy sami zrobić coś żeby go poprawić ... polacy to ludzie mądrzy i odważni i ja myślę, ze to my powinniśmy próbowac cos zmienić ,a wszystko bedzie dobrze...
a co do wyjazdu to sie nie martw , na pewno bedzie dobrze, przed wyjazdami często przeżywa sie takie kryzysy , ale to minie
życzę powodzenia i pozdrawiam
dzięki....bo w tym momencie,mam juz takie watpliwośći.., kiedyś moje marzenie, a teraz nie wiem...poprostu NIE WIEM, ale staram sie być dobrej myśli.., pozdrawiam wszystkich;]
czego nie wiesz? londynczycy sa twardzi i zyja dalej a cibie te 4 bomby wprawiaja w takie watpliwosci?
wiesz co?, czytaj co piszę, mi ZUPEŁNIE nie chodzi o bomby i zamach!!!!!!......
a zadzior, Ty to chyba niedługo narodowość zmienisz, po krótkim pobycie???:>, bo dla Ciebie Londyn i Londynczycy, to ludzie najlepsi na swiecie....ciekawe czy bedzies zmiec takie samo zdanie jak tam pomieszkasz..., tzn, wszystko ok...no ale nigdy nie zapominaj o tym, ze jesteś Polką...,
Podobno doszedl mail do Wloch oswiadczajacy ze nastepnym celem ataku bedzie Rzym. Z drugiej strony jednak Berlusconi zapowiedzial wycofanie 300 zolnierzy z Iraku, wiec moze im odpuszcza za okazanie dobrej woli. We Wloszech mowia ze najbardziej ryzykuja Wlochy a potem Polska.
Myśle , że na razie nie bedzie żadnych zamachów( bo z reguły są w peewnych odstępach czasu) i nie mamy sie czego bać.

Miałabym wielka prośbę do zadziora albo magdalenne , czy mozecie mi odpowiedziec na pytania?
Tak ... ale wracając do tematu mam znowu kilka pytań :
1.Skąd pochodzą informacje o tych zmianach w roku 2006/2007 i gdzie można sobie o nich dokładniej poczytać?
2.( może to pytanie wyda sie głupawe, bo pewnie takie jest , ale doszłam do wniosku , że nie zaszkodzi zapytać) Jaka jest różnica pomiędzy university a college ( oczywiście chodzi o HE), czy jest jakaś róznica jeśli w tytule uniwersytetu jest jeszcze college,czym one w ogóle sie róznią?
3.Wnioskuje , że stypendia po roku 2007 będą w roku jakby kredytu który będzie się spłacać potem, czy tak?
4. Pisaliście , ze po zmianie na 3000 Ł , będzie można płacić za szkołę po studiach . Czy to odnosi sie tylko do jakiejś określonej grupy uczniów( np. tych co już zaczeli) czy do wszystkich?

Z góry dziekuje :-)
ciekawe na jakiej podstawie tak mnie bezczelnie osadzasz? jestem Polka i nigdy przenigdy nie mam zamiaru ukrywac narodowosci. W londynie juz troche "pomieszkalam" i dziekuje- dlatego jade do Leeds.
A to co mowie nie wynika z uwielbienia bynajmniej, Londyn to niemalze kraj w kraju. A ze Londynczycy sa twardzi? A czy ja powiedzialam ze to dobrze ? :>
Jezeli cie nie zrozumialam, to przepraszam, wystarczylo wyprowadzic mnie z bledu a nie atakowac.
przepraszam, ale zdenerwowałam się,....szacunek.....
o zmianch dowiedziałam się od uniwersytetu , i bie wiem czy na stronach financial support student o tym nie mówią.
jesli chodzi o universytet i college, to wg mnie róznica mniej wiecej podobna, przede wszystkim rozni się dyplomem, na uniwersytecie , jest chyba lepiej tak jak u nas w polsce, ale niech wypowiedzą się bardziej poinformowani.
z tego co słyszałam to nie bedzie zadnych stypendiów, nawet dla najbardziej ubogich(tak mi powiedziano), mozliwe bedzie jedyne...students loan, które to mozna splacić po studiach.
a 3000 funtów beda placić WSZYSCY, którzy zaczynają studia w roku 2006/2007.
ci którzy zaczynają w tym roku, nie....!, pozdrawiam, moze zadzior jeszcze coś powie..., bo moze ma wiecej informacji, moze o tych colegach?????
nie szkodzi :)
A poza tym to nie martw sie, wiadomo ze zostawiamy sporo tutaj ale hej, loty coraz tansze,podejrzewam ze pierwszy rok bedzie najciezszy a pozniej , jezeli sie uda studia z praca pogodzic (no jak sie w polsce dalo to w anglii tez) bedzie sie wracalo czesciej.
Zreszta pomysl ze jest to jednak szansa o ktorej wielu mogloby tylko pomarzyc... Dobrze bedzie. Jakos nikt z tam studiujacych nie narzeka :)
No ja za 3 lata wybieram się do Londynu,
z początku łatwo na pewno nie będzie, ale do odważnych świat należy.
pozdrawiam :)
dzięki zadzior....;-)
Dzięki, magdalenne.:-) Najwidoczniej mam pecha. A wiec na tym polega mniej więcej ta róznica. Jeśli ktoś wie coś więcej (np. zadzior) , z góry dziękuje za informacje. :-)
hmm wiesz co nie interesowalam sie tym za bardzo ale wiem ze jakis czas tem na stronie dfesu dokopalam sie do pdf'a z zarzadzeniami ministra/ustawami czy jak to sie tam nazywa, dotyczacymi edukacji. Czyli co jak kiedy ma wygladac. Te ch stronke naprawde warto przetrzepac, ze tak to ujme.
Co do roznicy to haha, sama nie wiem. Wiem tylko ze niektore unis maja kilka colleges,chociaz college to takze nasze gimnazjum. na hero.ac.uk czytalam o tym ale oczywiscie ..skleroza,,
Co do grupy uczniow: wszyscy z UK/EU. Ci spoza uni..nawet nie chce wiedziec czy im tez jeszcze te okropne ceny podniosa.
Jakie stypendia po 2007?Chodzilo o to ze od roku 06/07 za studia placi sie uczelni 3000 za rok (ale mozna splacic to po studiach).Jak mowilam nie wiem dokladnie, moze warto wyslac jakiegos maila na uczelnie i dopytac?
Dzięki :-)
ok no to na mnie czas, jutro rano wyjezdzam:|...do londynu, pa wszystkim, moze kiedyś zagladne..., ehhhh pa
czesc
czesc, od wrzesnia zaczynam klase maturalna. O studiach w UK mysle od pierwszej klay. Na kierunek jestem zdecydowana International Tourism Management. Zastanawiam sie jeszcze nad uczelnia. Duzo czytalam o nich i zamowilam prospectusy ale nadal nie jestem pewna. Moze ktos z was studiuje na ktorejs z uczelni lub zamierza (zamieszczonych ponizej). Zastanawiam sie jeszcze czy nie lepiej pojsc na Foundation Year (rok zerowy-nauka przede wszystkim ang) bo nie wiem czy moja znajomosc ang jest wystarczajaca, jest gdzies okolo CAE(moze troche przed). Obecnie jestem w anglii (juz 6 tyg), pracuje jako au pair i szlifuje jezyk, zamierzam tu zostac jeszcze 2 miesiace. Czy myslicie ze moge startowac od razu na pierwszy rok czy lepiej na ten zerowy? Nie mam pojecia jak jest z ta Nowa Matura. Wyslalam kilka maili do niektorych uniwerkow ale oni nic nie wiedza :/ Tzn chodzi mi czy powinnam zdawac mature rozszerzona czy podstawowa jest wystarczajaca? Ile przedmiotow powinnam zdawac? Jak jest to przeliczane na ang oceny? Zamierzam zdawac majce,ang,niem,pol i moze gegre, tylko nie wiem czy rozsz czy podst. Ieltsa jeszcze nie mam, od pazdziernika chyba zapisze sie na jakis kurs przygotowawczy do British Council, bo szczeze mowiac przeraza mnie ten akademicki writing :/ A jak jest z tymi dofinansowaniami od 2006? Jesli ktos studiuje lub zamierza studiowac na ktoryms z tych uniwerkow(nizej) to prosze piszcie tu lub na maila [email] Chetnie wymienie sie informacjami, bo troche juz przez te 2 lata nazbieralam :)
University of:
Oxford Brookes
Surrey
Portsmouth
Bormouth
Brighton
Gloucester
Luton
Herdforshire
Kent
Plymouth
London Metropolitan
Cantenbery

Pozdrawiam i thx za wszystkie informacje. A moze sa jakiej au-pairki w Bristolu lub okolicy? Chetnie sie spotkam. 3majcie sie !!!
Temat przeniesiony do archwium.
271-300 z 456