PWSZ - Tarnów - filologia angielska

Temat przeniesiony do archwium.
481-510 z 577
Jęzkoznawstwo jest popieprzone ale z reguły ludzie nie mają z tym problemów :P Jak chcesz jakieś materiały bądź więcej info (nie tylko do językoznawstwa) to pisz na priv :)
tak w ogóle to z 1 roku nie może być nic więcej (jeśli chodzi o warunek) niż historia czy lingwistyka.
Egzamin z PNJA trzeba zdać od razu albo we wrześniu - na to nie ma warunku niestety.
Zresztą co chwilę zmieniają przepisy to trzeba śledzić :)
Heh no jesli chodzi o zmnienianie przepisów, procedur etc. to jest rutyna na Pwsz hehe :)
to jest jedna i największa wada tej uczelni...
hm... 1 semestr jakos poszedl... teraz drugi.. bedzie ciezej..
No nie zapowiada się na lepiej...;/
Wiecie może czego się spodziewać na egzaminie u Brightona z British Background?
Z tego, co pamiętam były jakieś podstawowe informacje do uzupełnienia z zakresu geografii bodajże, ale to raczej było łatwe. Inne pytania już opisowe, takie bardziej na myślenie i umiejętność logicznego uzasadnienia niż na wykucie. Nie wiem czy dalej to funkcjonują tzw. opcje, które wybierało się po pierwszym semestrze. Jeśli tak, to z opcji też będą oczywiście jakieś pytania.
Ma ktoś może notatki na semestr letni z historii bądź jezykoznastwa? Ew gramatyka opisowa, prosilbym o kontakt tutaj albo na [email]
Ludziska z wyższysz rocznikow :) Jak wyglda egzamin z pnja? :)
Egzamin ma kilka części. Samurai, pewnie jesteś na I roku więc te części były następujące: gramatyka, pisanie, czytanie i remedial. Ja byłam na dwukierunkowości, ludzie z ogólnej mieli jeszcze do tego słuchanie, ale nie jestem pewna na 100%. Żeby zdać egzamin trzeba mieć z każdej części minimum 65% (czyli każdą zaliczyć). Można też jednej nie zaliczyć, ale wtedy musisz stracone w ten sposób punkty nadrobić w innych częściach. No chyba, że się teraz coś w tej kwestii zmieniło w przepisach, trzeba to śledzić. Na wyniki czeka się ok. 5 dni, góra do tygodnia. Jeśli zdasz, numer Twojego indeksu będzie na liście w gablotce i idziesz później na ustny. Na ustnym z tego co pamiętam, wchodziliśmy po dwie osoby do sali i mówiliśmy na wylosowany temat. Tematy były z zajęć z konwersacji.
Witam. mam pytanie odnosnie gramatyki opisowej. Mam zapowiedziane kolokwium,a wogóle nie ogarniam tego przedmiotu. Możecie podac mi jakieś strony, z których można się pouczyć???
Cytat: vectus2
Witam. mam pytanie odnosnie gramatyki opisowej. Mam zapowiedziane kolokwium,a wogóle nie ogarniam tego przedmiotu. Możecie podac mi jakieś strony, z których można się pouczyć???

Mam to samo :D
Witajcie.Piszę w związku z naborem 2012/2013 na studia a ścislej jestem zainteresowany kierunkiem filologia angielska o profilu ogólnym(bo po pierwsze nie chce specjalizacji nauczycielskiej a po drugie nie umiem na tyle niemieckiego żeby iść na dzienny)na PWSZ Tarnów.Otóż chciałbym wiedzieć czy są jakieś progi punktowe,czy wystarczy matura na poziomie podstawowym bo słyszałem z nieoficjalnych zródeł że tak oraz czy jest to łatwy kierunek dla osób które chciałyby podjąć w przyszłości pracę np. w charakterze tłumacza przysięgłego i czy ocena końcoworoczna z języka angielskiego też jest brana pod uwagę(np ocena db a w programie klasy język angielski był realizowany w zakresie rozszerzonym).Proszę o szybką odpowiedz.
A z tego co wiem to przyjmują po maturze podstawowej.
edytowany przez vectus2: 18 kwi 2012
jak masz mature podstawowa powyzej 90 procent to za szanse spore, ze sie dostaniesz. Teraz niz demograficzny, wiec raczej na pewno sie dostaniesz
Dziekuje myszko100 :) a jak wygląda gramatyka? :) podobnie jak kolokwia?:)
Typy zadań z gramatyki były takie same jak na kolokwiach, choć nie wiem z kim masz gramatykę, ale myslę, że to raczej nie powinno mieć większego znaczenia. Zadania powinny przypominać te
z zaliczeń.
Chciałbym jeszcze wiedzieć jak jest na studiach zaocznych ponieważ interesuje mnie czy są trudne a bardzo mi na nich zależy a chciałbym zrobić specjalizację tłumaczeniową którą można zdobyć po tych studiach?
Nie understand Twojego pytania sławek93 :D
Chodzi o to że chciałbym wiedzieć czy jest na PWSZ Tarnów specjalizacja tłumaczeniowa jak to było parę lat temu czy jej już nie ma i jakie według Was jest najlepsza uczelnia na studia II stopnia?
Jeszcze chciałbym zapytać czy w razie słabego napisania egzaminu pisemnego(50-60%) czy matura ustna jest też uwzględniana?
nie jest brana pod uwage. tylko pisemna. oczywiscie mowimy o rozszerzonej bo z 50-60% z podstawowej to nie ma szans
No to zależy od ilości ludzi, na kierunki filologiczne na PWSZ idzie zawsze dużo ludzi więc dobrze jest mieć wysoki wynik z matury. Zaoczne to zazwyczaj nie ma problemu z dostaniem się, w końcu płacisz to masz. Niestety nie ma to odzwierciedlenia w nauce, tutaj już pieniądze nie pomogą w zaliczeniu semestru:P. Pozdrawiam:D.

p.s
Też studiuję na pwsz F. ang:)
Tez zalezy jaka jest matura trudna czy latwa :)
Cześć ;) czy jest tutaj ktoś z tegorocznych maturzystów którzy dostali się na 1 rok ??
jest;) witam
Lady amy byłaś już może na uczelni ??? Jeśli można wiedzieć jesteś z Tarnowa czy okolic ?? I jeszcze jedno ;) będziesz dojeżdżać czy w grę wchodzi akademik??
Witajcie, też zaczynam od października filologię angielską na PWSZ. :)
edytowany przez Yonan: 28 lip 2012
Cześć ;) w końcu jakiś kontakt z z ludźmi z rocznika ;) czy ktoś wybiera się na filologię polską? ew. angielską? Albo czy może ktoś z dojeżdżających ma w planach wynajem mieszkania?;d
Temat przeniesiony do archwium.
481-510 z 577