Fanatycy U.S.A-wpisujcie się !!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 526
P.J któr stan jest wart zobczenia?? Gdzie najlepiej sie mieszka?? Moze masz jakies ciekawe informacje o świętach Bozego Narodzenia?? Jakie tam są tradycje??
Czy polacy są lubiani w USA??
Wszystkie, Kalifornia, google, google, zalezy.
Hey Marcin

Hmm.Ciekawe informacje o świętach Bożego Narodzenia ... Boże Narodzenie w USA jest po prostu żywsze, prawie każdy dom jest pięknie przystrojony w świecące ozdoby, po ulicach wędrują Mikołajki i jest mnóstwo choinek !!! Poza tym jest również parę różnic w świętowaniu- inne potrawy na wigilijnym stole, prezenty otwierane są rano 1 dnia Świąt i zwykle zbiera się wtedy cała dalsza rodzina. Tradycje amerykańskie ? Hmm.. W Stanach Zjednoczonych jest więcej świąt takich jak np. Thanksgivin. Z każdym śiętem związane są inne tradycje i zwyczaje.
Stan warty zobaczenia ? Wszystko zależy od gustu. Jeśli lubisz hałas, blichtr i chcesz uchwycić okazję zobaczenia kogoś sławnego to wybierz Nowy Yourk, jeśli kochasz pustynny krajobraz i ciepły klimat to na pewno do gustu przypadnie Ci Arizona- chociaż ostrzegam-arizońskie prawo jest NAPRAWDĘ bardzo DZIWNE !!!!!
Jeśli kochasz ocean i życie rodem ze Słonecznego Patrolu polecana jest Floryda.
Mi do gustu przypadła California z Sacramento , Palm Springs, Santa Barbara i Los Angeles na czele.
Czy Polacy są lubiani w USA ? Hmm, muszę przyznać, że wielu Amerykanów nie zna się zbytnio na europejskich państwach, bardzo często nie znają nawet położenia Polski na mapie , chociaż ze swej wrodzonej natury gdy powiesz im, że jesteś z Polski to odpowiedzą ' Oh really ? So nice' Pomimo, że w USA są dość popularne żarty o Polakach- 'Polack' to Amerykanie często nie widzą związku pomiędzy Polską a sławnym 'Polack' Polak to przecież po angielsku Polish.......
Jeśli miałbyś do mnie więcej pytań to zapraszam na gg -7586058
Kind regards !
Is anybody home ??????
w pewnym stopniu cię rozumiem bo sam jestem zafascynowany tym krajem, a w szczególności Nowym Jorkiem, byłem tam już trzy razy, tam wybieram się na studia i tam jest moja przyszłość, przy okazji, mam nadzieję że szybko dostaniesz zieloną kartę,(mi zostało ok 2 lata do obywatelstwa) a co do tego pokoju, no, może lekka przesada, jeżeli będziesz tam mieszkać jest ci on niepotrzebny, chociaż ja też mam swoje pasje więc rozumiem. Jeśli chcesz pogadać o stanach i podzielić się wrażeniami pisz [email] może jest też coś co ci się w nich nie podoba??

pozdrawiam
Merry Christmas !!!!!!!!
When snow pada na trotuar
And the children happy are,
When ślizgawka on the street,
And we all a grzaniec need,
Then you know, to wydarzenie:
It is coming Boże Narodzenie.
All parkingi są zajęte,
People jeżdżą jak najęte,
Tesco, Auchan, Hypernova,
Gorączka nearly zawałowa
Shopping choinkowe things
And the Christmasrings.
Mother in the kitchen bakes
Sernik, piernik i z polewą keks
Daddy zaś w living pokoju
Choinkę wielką ustroil
He is hanging big balls szklane,
Wherever he only z drabiny dostanie...
Finally rodzinka liczna i cała
W living roomie się zebrała
Now sings the happy family
"Oh, what a wonderful christmas tree"
And in the house każdy zajęty
Bo choinkowe roz-packing prezenty.
Mama ukryła finds pod choinką
Patelnie z teflonu i szminkę,
gets socks and red krawatkę,
Children zabawki i shirts na dokładkę.
President speaks potem on TV,
Wszystko around in harmony,
Póki się mother do kitchen nie udała:
i gęsi świątecznej jak burns nie ujrzala.
And so comes brave straż pożarna,
Na wszystko ready i bardzo ofiarna
And they bring very, very long węże
I także drabiny jak mountains poteżne.
Otwarli zawory i woda aż chlupie,
Christmas is teraz zalana w chałupie
Merry Christmas, merry Christmas,
Hear the music, enjoy ten czas,
Wesolych Świąt, wesolych Świąt,
Merry Christmas, pozdrowionka...
hej wiesz co moze powinnas napisac ksiazke o usa...
brawo dla roxton pozdro:)
Crazy daisy-what a nice, frenetic poem !!!

Aniuss, ha.....Czyżby jakiś sarkazm ???? Dlaczego dajesz brawa Roxtonowi ?
hmm...dlaczego? bo popieram jego wypowiedzi baardzo proste
pozdrawiam i zycze wesolych swiat:)
EJ PEJOCIE PONAWIAM POST JEDNEGO Z FORUMOWICZOW SKORO TAK PIEKNIE MOWISZ DO WSZYSTKICH PO ENGLISZU POCHWALZE SIE DZIEWCZE SWOIM PIEKNYM ARMERICAN ENGLISHE'EM :) BO STRACISZ WIARYGOSNOść:) :p:p:p
>Crazy daisy-what a nice, frenetic poem !!!

Dla mnie frenetic poem to 'Wyspy szczesliwe" albo "Nic dwa razy", a nie polsko-angielska rymowanka. Albo masz wyjatkowy plastikowy gust albo nie znasz znaczenia slow, ktorych uzywasz.
pochwalze sie dziewcze swoim pieknym
>armerican englishe'em :)

Dziewcze in quesiton przymierza sie do FCE wiec nie dziw sie ze nie pochwali sie pieknym BrE a co dopiero plynnym AmE.
Więc osoba, która ma 'jedynie' FCE nie mówi płynnie po angielsku i nie ma dobrej wymowy?
>Więc osoba, która ma 'jedynie' FCE nie mówi płynnie po angielsku i
>nie ma dobrej wymowy?

Pytanie retoryczne?
przymiarka do fce hmm przeciez na tym poziomie gramatycznym mozna formulowac niemal nieskonczona ilosc mysli nie za nadto zawilych a kwestia slownictwa... chocby ling.pl otworzony w drugim oknie...wiec takie wykrety heeh sa smieszne :P a moze Pejociak ma poziom grubo poinize efceta :) i sie wstydzi:P:P:P

slowem mit obalony czekamy na wersje angielksa:) practice makes perfect:)

sioł dodzięęła:)
Hmmm, przeciez PJ już pisała tutaj że polskiego nie lubi używać hahaha, ale może tak specjalnie do nas się zniża albowiem my tu reprezentujewa pozioma niższe ;-D
Jaki Pejociak? Przeciez to mast bi w ameRykanskim stajlu... Uwaga! Fonetycznie: [pi-dżej]. Proste...
pi dżej no jak zacznie pisac po angielsku ro bedzie pi dzejem a teraz to jeno ino pejot... haha:)
Mi sie wydaje ze najlepiej niech dziewczyna sama sie przekona jak fajnie jest w stanach i jaki jest prawdziwy stosunek amerykanów do Polaków
doklanie tak stosunke to zalezy jakich amerykanow i gdzie zalezy jak trafi i jak jest usytulowana:) jak tam kiedys polece to sie przekonam :) farmerzy wydaja sie byc mocno zluzowani:) nie jak nasi:P pozdrawiam :) GOD BLESS THE QUEEN :p
w sumie wizerunek Polaków w stanach sie troche poprawił. Juz nie jesteśmy na równi traktowani z latynosami, włochami czy arabami których nie lubia wiadomo z jakich względów.P)
>Pewnie nie czytalas "Cudzoziemki" Kuncewiczowej (to po polsku), ale prorokuje
>tylko po to, aby walczyc, ze wszystkimi, ktorzy napewno podważa demonizm Twojej pasji

prorokuję - lol jakie wzdęcie - weź manti lub ranigast

>Jestem wrecz przekonany, ze nie wymienisz choc pierwszych pieciu krolow >polskich czy powojennych prezydentow, natomiast chcesz powiesic portrety >amerykanskich w pokoju.


>Taaaaaaak. Widziales moze strone logowania Gmaila? Tam tez pisze, ze rozmiar >skrzynki z KAZDA sekudna idzie w gore, tylko sa to przyrosty rzedu kilku stu >tysiecznych MB sa sekunde.

Wymieni czy nie wymieni krolow polskich - ktoś kto pozuje na intelektualistę powinien wiedziec ze mowimy "jest napisane". Pamietam, że to wiadomości ze szk. podst. Zanim znow zapozujesz - podłucz siem potstaf.

RoxTon 11 Gru 2006, 09:56 odpowiedz
Ah ten caly mit o niepowtarzalnej urodzie Polek. Obiektywnie rzecz biorac w kazdym narodzie sa kobiety ladniejsze i mniej piekne. Ewentualnie, cechy slowianskie... Ale jest to juz kwestia gustu, bo niektorym moga podobac sie Latynowski a innym Wietnamki.

też ładny kwiatek
A mi się podoba Latynowska (to nazwisko sąsiadki).
(jakbyś nie zrozumiał - mówimy L A T Y N O S K I) :)))))

roxton piszesz o polkach gustach, zastanow sie nad soba bo nigdy sobie dziewczyny na dluzej niz 5 minut nie przygruchasz i juz zawsze bedziesz jedynie plul jadem (ewentualnie szczekał jak ratlerek, lubie ci to mowic). A wnioskuje (a nawet prorokuje) ze masz w granicach 19-22 lat wiec nie zazdroszcze, nie zazdroszcze.

W ogóle to nei nowość, że nie piszesz z sensem i na temat tylko o niczym. Jakaby to pasja nie byla - jak ktos jest normalny to nie krytykuje i nie osadza. W twoich wypocinkach temat tego watku to z 5%? a reszta twoje frustracje.

Drażliwy
Sądy wartościujące
nie wyglada to dobrze
nawet takich jak ty zachecam do pracy nad soba.
Po tym co napisales o polskich kobietach widac ze nie masz zbyt duzego pojecia w tej kwestii. Wiec po co to wszystko?
jaka by*
Polki sa najładniejszymi kobietami świata i najbardziej kochajacymi. I przez te nadmierne kochanie staja sie łupem róznej maści latynosów ,arabów, Włochów którzy maja poglady ze poalcy nie potrafia docenic i okazywac na codzień uczuć, przez to sa on łatwym koskiem. Polki chca aby je ktoś kochał a nie tylko udawał jak to robi wielu naszych rodaków za co jest mi wstyd. Polki maja opinie przez wiem ze tez jestem odpowiedzialny za to bo mało krytykuje zachowanie naszych rodaków zagrancią najłatwiejszych po rumunkach kobiet świata. Serce boli jak sie patrzy jak arabowie zle je traktuja a one sa im wierne. Jak latynosi je zdrzadzaja a one przymykaja na to oczy. Przepraszam ze tak nie stylistycznie pisze ale dopiero ucze sie polskiego
Bartku, jezeli myslisz, ze wejde z Toba w dyskusje odnosnie Twoich "wypocin" na moj temat to jestes w bledzie. Wroc sobie na forum dot. CPE i dalej przechwalaj sie swoimi sukcesami. Powodzenia.
Aha, i bardzo dziekuje za potret psychologiczny - nie udal ci, ale zawsze warto probowac. Nastepnym razem zajrzyj do fachowej literatury a nie do kolorowych gazet do rubryk "psycholog radzi"
. Nastepnym razem zanim wejdziesz na forum:
1. sprawdz temat watku, bo przeciez mozemy sobie zalozyc wlasne forum, gdzie bedziesz mogl sie wyzywac ile wlezie
2. zamiast czegos na wzdecia (znasz z autopsji?) polecam
a. najpierw cos na uspokojnie
b. cos anydepresyjnego i zniknie potrzeba wylewania sie na forum.
ej Pejocie cos sie tak schowal wylaz natychmiast:) i zalej nas potokiem swej angielszczyzny:)
hehe widzisz sam ze stoisz na straconej pozycji.
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 526

« 

CAE

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia