szukam chetnych do wyjazdu do anglii

Temat przeniesiony do archwium.
2101-2130 z 3652
Cytat: terri
Cytat: poligon123
Stawka 60f na reke -Wypłaty raz w tygodniu na konto bankowe.

Chyba zartujesz???? Za tak ciezka prace, 60F na tydzien......????

-gdzie tam jest ujęte ze 60 na tydzien?
-ktos kto ma troche oleju w głowie wie ze nikt nie placi 60 F na tydzien .
Wiec dla wyjaśnienia jest to 60f NETTO NA REKE NA DZIEN czyli juz po opodatkowaniu.
(Brutto 9,38 na godzine )
edytowany przez poligon123: 08 sie 2015
>>>>-gdzie tam jest ujęte ze 60 na tydzien?
...NIGDZIE, a przeciez to jest podstawowa informacja
>>>Wiec dla wyjaśnienia jest to 60f NETTO NA REKE NA DZIEN czyli juz po opodatkowaniu
...za 10 godzin pracy.....Co ty? za tyle, to ludzie z lozka sie nie ruszaja. 60 podzielona na 8 godzin to jest 7 funtow na godzine...smiech na sali....
9,38f na godzine (mnożymy przez 8 godzin ) daje nam 75,04 brutto za 8 godzin pracy ,odejmujemy standardowy tax -cis 20% daje nam czysta kwotę 60f na reke .

Wiec jak nie wiem jak to liczysz ,bo juz przeliczylas ze to 10 godz ,ze stawka 7 F .
Stawka jest 9,38
Ludzie pracuja przez agencje za 6,6 F na godzine i tygodniówki wychodzą w granicach 220-240f
Tu tygodniówka wychodzi minimum 360f na reke za pomocnika bez doświadczenia
Masz lepsze oferty prosze dodaj ,i naucz sie liczyc
60 funtow na dzien to nie jest mala stawka na poczatek, szczegolnie dla osob, ktore przyjezdzaja tu bez diswiadczenia i zbajomosci jezyka. Majnizsza krajowa to 6.50 i wtedy dniowka wychodzi okolo 45 funtow takze 60 po odliczeniu podatku to Nie jest zle. Takze niech Nie wypowiadaja sie osoby, ktore Nie Maja pojecia, chyba, zle ktos ma cos lepszego do zaoferowania, to chetnie skorzystam. Po drugie na rynku jest wiele ofert pracy za wielkie pieniadze, tylko tak naprawde okazuja sie potem wielka sciema I oszustwo
Poligon pomogl juz kilkudziesieciu osobom, mnie rowniez. Pracuje, ucze sie jezyka, jest ok. Za dwa miesiace przechodze do innej firmy, blizej domu, z lepsza juz stawka, wlasnie dzieki pomocy poligona.
Justynabuk mi nie trzeba reklamy ,ja tylko pisze jak i co ,jeżeli komus nie pasuje praca na budowie to niech składa pudełka.
Moze mi ktos napisze czy jak przyjeżdża Chlopak bez jezyka bez doświadczenia czy tak duzo wiecej dostanie jak 9 F na godzine .
Moze i dostanie ale fachowiec a nie 20 paroletnia osoba bez doświadczenia.
Możecie pracowac przy segregacji śmieci za 6,6 i grzebać w gownach mi to lotto .
Jedzie ktos w tym tygodniu autokarem lub pociągiem? Poligon czy ty masz może jakies kontakty z ludźmi w uk którzy pracują przy projektowaniu graficznym fotografii lub filmowaniu albo na magazynach przy operowaniu wózkiem widlowym. Będę szukal takiej pracy właśnie.
Cytat: kesh
Jedzie ktos w tym tygodniu autokarem lub pociągiem? Poligon czy ty masz może jakies kontakty z ludźmi w uk którzy pracują przy projektowaniu graficznym fotografii lub filmowaniu albo na magazynach przy operowaniu wózkiem widlowym. Będę szukal takiej pracy właśnie.

na magazynach tak ,ale nie bedą to pewnie wózki ,tylko pakowanie itp
Poligon123 pisze w sprawie twojego ogłoszenia jestem zainteresowany wyjazdem nawet dzisiaj bardzo mi zalezy na pracy można jakiś kontak do ciebie mam 26 lat i pracowałem w Polsce jako pomocnik budowlany wiec zawsze jakieś doświadczenie mam proszę o pilny kontak
Witam mam 41 lat mam pytanie czy może ktoś pomów w znalezieniu taniego zakwaterowania w Snodland po 10 września pracę znalazłem w Staffline mam pracować w magazynie w Tesco będe bardzo szczery mam bardzo mało pieniędzy czy jest jakaś szansa by ktoś mógł pomóc chodzi o pierwszy miesiąc.Podaje numer meila [email]
Z góry bardzo dziękuje.
Z poważaniem.
Pawełę
Hej,jestem Pawel 36
lat(okolice wawy) zamierzam wyjechac do UK-planuje poczatek wrzesnia-własnym autem.Mam juz odpowiednie kwalifikacje do podjecia natychmiastowej pracy itd.Jakby co sluze pomoca lub towarzystwem. Ps.jestem normalną osobą(do weryfikacji)i unikam kontaktu z osobami z problemami typu alkohol,dragi,szukanie przygód.Cenię sobie dobre zorganizowanie,kulturę osobistą i brak wampiryzmu emocjonalnego.
Witajcie
Jeśli są osoby chętne do wyjazdu do Grantham, moge zaprosić do siebie, jestem w stanie pomóc przy NiN i banku,praca w miescie jest ,choc ja prowadze własną działalność. NIE oferuje pracy, chyba ze ktos ma doświadczenie w lakiernictwie samochodowym, moge pomoc znaleźć. Mam kontakt z ludźmi którzy tydien temu szukali,i miejsca są. Nie chce od nikogo żadnych pieniędzy, jedynie czynsz 60F/tyg. Narazie mam 1 wolny pokój w mieszkaniu na które sie przenosze w weeknd. Jesli bedize wiecej osob chetnych,na pewno damy rade
mój mail [email]
Witam. Mam na imię arek lat 30 mieszkam w okolicach glasgow , szukam jednej osoby do wspólnego wynajęcia mieszkania w rejonie paisley lub Glasgow, proszę o kontakt mailowy [email]
hej, jezeli szukacie pracy w anglii od zaraz to sa przyjecia bezposrednio na kontrakt na 3msc w Maidstone (tesco snoodland), praca ciezka fizycznie. szukaja glownie polakow. Ogloszenie pisze grzecznosciowo nie pobieram za to zadnych oplat. Wymogiem jest potwierdzenie wynajecia pokoju/domu/mieszkania poniwaz jest tam bardzo ciezko z wolnymi pokojami.
Mail do manegera rekrutujacego to:
nie mowi on po polsku [email]
Witam wszystkich :)

Po raz kolejny dodaję tutaj wpis w ramach podziękowania dla najbardziej cierpliwego człowieka jakiego dane mi było w życiu poznać, który na tym forum kryje się pod bardzo "ambitną" nazwą "poligon123"... Przez wzgląd na Twoją abstynencję, flaszki niestety się nie doczekasz ale mogę się przynajmniej odwdzięczyć tracąc swój cenny czas na dodawanie tego rodzaju wpisów.

Dodawałem już wcześniej posty odnośnie tego jak zaczęła się nasza przygoda z Londynem więc nie będę się powtarzał ale muszę dziś podziękować ze względu na to, że przed wczoraj minęły dokładnie 3 miesiące od naszego przyjazdu i ten sam dzień był jednocześnie moim pierwszym dniem w nowej pracy jako zbrojarz przy stawce 16 f na godzinę brutto (Warto tu zaznaczyć, że nie przepracowałem wcześniej w tym zawodzie ani jednego dnia), którą udało mi się ogarnąć dzięki Twojej nieocenionej pomocy . I nie wiem czy pamiętasz ale powiedziałeś mi Arturze (poligonie) ... nigdy nie pojmę skąd wytrzasnąłeś ten "świetny" nick ... w pierwszy dzień naszego przyjazdu, że postępując zgodnie z Twoimi radami prawdopodobnie po 3 miesiącach zaciskania nieco pasa ogarnę sobie już elegancką robotę i staniemy na nogi z dobrymi perspektywami na przyszłość. Nie wiem jak to możliwe ale stało się dokładnie tak jak mówiłeś :D Sanderka robi w SPA, uczy się angielskiego w tempie dorodnej gazeli, Ja jestem zbrojarzem i zgarniam prawie 600 tygodniówki, mamy zajebiste, chociaż maluteńkie mieszkanko i do tego jeszcze wszystkie niezbędne papiery i na wesele odłożymy teraz na lajcie w 2 miesiące zamiast przez cały rok i to żywienia się korzonkami ;D.

Tak więc podsumowując: jesteś wporzo Arturze, wielkie dzięki za wszystko i po raz kolejny przepraszam za masę wątpliwości co do Twojej osoby, które przepływały przez moją głowę na początku naszej przygody ;)

Pozdrawiam i polecam usługi poligona (pff xD) wszystkim pragnącym odmienić swoje życie :)

Bartek
Cześć.
Poszukuję chętnej osoby, która jest zainteresowana wyjazdem za granicę do Anglii. Jeśli ktoś chciałby ze mną jechać będzie mi bardzo miło. Będzie to mój pierwszy wyjazd, a z kimś zawsze raźniej. Jestem osobą w miarę spokojną, miłą i lubię kontakt z ludźmi. Jeśli jesteś zainteresowany/a moją ofertą wspólnego wyjazdu to zapraszam do skontaktowania się ze mną.
Gdzie chcesz jechac i jakie masz plany i ile pieniędzy zabierasz?
Witam wszystkich, mam 22 lata, podobnie jak poprzednicy szukam osoby która była by chętna na wspólny wyjazd do Anglii, w grę wchodzi październik/listopad. Wyjeżdżam konkretnie w okolice Nottingham, więc jeżeli ktoś będzie zainteresowany wspólną podróżą lub po prostu rozmową to podaję maila ;)
[email]
Witam wszystkich proszę o pomoc w ocenie oferty pracy w Anglii co o tym sądzicie ??


("Powyzsza oferta pracy skierowana jest dla kobiet i mezczyzn sprawnych fizycznie niema ograniczen wiekowych jak rowniez nie wymagamy znajomosci jezyka angielskiego.Poszukuejmy osob do pracy w magazynie przy pakowaniu owocow i warzyw oraz osob do pracy przy zbiorze i sortowaniu ziemniakow.Jest to prosta praca fizyczna niewymagajaca doswiadczenia,poszukujemy osob niebojacych sie pracy w gospodarstwie.Aktualnie prowadzimy nabor na stanowsiko pakowacz:stawka 7,5 f.h praca od pn do sob 48-50godzin tygodniowo,praca w godzinach 5a.m do 14p.m druga zmiana od 13p.m do 22p.m zmiana nocna 21.p.m do 6.am stawka 8,5f/h.A takze potrzebujemy osob do pracy na kombajnie ziemniaczanym do sortowania,gwarantowana dniowka 72funty za 9godzin plus 10f za kazda nadgodzine.Pytania prosze kierowac na [email]
Start pracy 31 sierpnia miejscowosc alcester obok BIRMINGHAM b49 5 pa dunnington road.
W kilku zdaniach przedstawie proces rekrutacji oraz udziele odpowiedzi na glowne pytania,jezeli nieznajdziesz odpowiedzi na nurtujace cie pytanie badz odpowiedz bedzie niewystarczjaco jasna,wtedy wyslesz mi email z zapytaniem.Prosze niedzwonic na nasz numer kontaktowy([tel]),wszystkie odpowiedzi beda udzielane emailem.Kontakt telefoniczny bedzie mozliwy tylko i wylacznie z wybranymi osobami od dnia 26 sierpnia w celu potwierdzenia wyjazdu,po przejsciu procesu rekrutacji.Doskonalym kandydatem beda osoby gotowe rozpoczac prace 31 sierpnia,na miejsce nalezy dojechac niepozniej jak do 30 sierpnia.Gwarancja otrzymania pracy jest nadeslanie skanu biletu na przejazd do BIRMINGHAM,skany biletow nalezy nadeslac do 25-26 sierpnia.Kazda osoba ,ktora nadesle nam skan biletu w/w terminie bedzie miala zagwarantowana prace.Powyzej podalismy adres miejsca pracy a wiec zakwaterowania powinniscie sobie szukac w miejscowosciach alcester ,bidford on avon badz broom.Jezeli nie jestes w stanie sam zorganizowac sobie zakwaterowania,mozemy zorgnizowac je za ciebie za posrednictwem miejscowych agencji nieruchomosci.W wiekszosci sa to mieszkania badz domy w pelni wyposazone z dostepem do tv i internetu.
Jezeli zdecydujecie sie na zakwaterowanie w miejscowosciach ,ktore podalem wczesniej bedziecie mieli zagwarantowany transport w obie strony do pracy za darmo.Jezeli chodzi o zmiany w pracy o tym zadecydujecie juz na miejscu podczas podpisanywania umowy o prace z brytyjskim pracodawca.Wiekszosc pracownikow to polacy a wiec mozna smialo komunikowac sie w jezyku polskim.Jezeli chodzi o sama prace jest to typowa praca fizyczna,opisalem powyzej stanowiska oraz wysokosc wynagrodzenia za kazda z prac.Osobom ,ktore beda potrzebowaly pomocy w odbiorze z przystnkow autobusowych badz lotnisk rowniez sluzymy pomoca po uprzednim poinformowaniu nas o tym fakcie.
Odnosnie pracownikow jest brak preferencji moga to byc pary,kobiety,mezczyzni a nawet grupa znajomych wtedy bedziecie pracowac tak jak przyjechaliscie nikogo niebedziemy rozdzielac to samo tyczy sie zakwaterowania.Do podpisania umowy niezbedny jest dokument tozsamosci dowod osobisty badz paszport ,rowniez do otworzenia konta w banku czy wyrobieniu numeru ubezpieczenia potrzebny bedzie jeden z dokumentow tozsamosci.Zapewniamy ubranie ochronne awiec niemusicie brac niczego z domu.Wynagrodzenie bedziecie otrzymywac co tydzien w kazdy piatek na konto w angielskim banku.To tylko kilka odpowiedzi na glowne pytania jezeli masz pytania napisz do mnie,staraj sie pisac skladnie wysylajac wszystko w jednym emailu,na emaile odpowiadamy 1-2 razy dziennie.Rekrutacja jest darmow,niepobieramy zadnych oplat za posrednictwo pracy,niemusicie sie w polsce dodatkowo ubezpieczac poniewaz tutaj bedzie ubezpieczeni poniewaz praca jest legalna.
Chcialem rowniez poinformowac o kwestii z tamtego roku,poniewaz bylo kilka osob ktore myslaly ze to my pokrywamy koszty zwiazane z dojazdem wyzywieniem czy zakwaterowaniem,a wiec przypominam te oplaty leza w waszym zakresie my jedynie mozemy wam znalesc zakwaterowanie czy was odebrac do was nalezy oplata za zakwaterowanie.Kwestia dojazdu mozecie skorzystac z regularncyh lini autokarowych sindbad,agat,polonia transport,eurolines badz z dowolnych lini lotniczych.
Mam nadzieje ,ze informacja zawarta w emaliu byla pomocna,jezeli masz pytania pisz ,jezeli zdecydowany jestes na prace przeslij nam skan biletu w ten sposob zagwarantujesz sobie miejsce pracy. ")
Oferta jak oferta. Przez agencje do produkcji ziemniaków. Chcesz tam pojechać?
tak chcemy jechać we dwóch tylko się zastanawiam czy to nie jest jakieś oszustwo a czasu jest nie wiele sprawdzałem bilet tam i z powrotem 750zł to jest jakieś 135f wiec tyle było by do straty jak coś nie wyjdzie ale strach jest. Proszę o opinie
Nigdy nie odpowiadaj na ogłoszenia osób z darmowymi adresami e-mail typu : gmail, wp, onet etc.
Dla mnie to oszustwo.
sam ma darmowy e mail.
Cytat: corny
sam ma darmowy e mail.

?

Zawsze jest jakieś ryzyko, jak wyjeżdżać to tylko do znajomych lub przez legalne agencje pracy. Ja bym nie ryzykował.
paulson a ty w Polsce czy w Anglii pracujesz
Na początku października lecę do UK ale nie powiem dokąd dokładnie :]
Cytat: corny
Witam wszystkich proszę o pomoc w ocenie oferty pracy w Anglii co o tym sądzicie ??


("Powyzsza oferta pracy skierowana jest dla kobiet i mezczyzn sprawnych fizycznie niema ograniczen wiekowych jak rowniez nie wymagamy znajomosci jezyka angielskiego.Poszukuejmy osob do pracy w magazynie przy pakowaniu owocow i warzyw oraz osob do pracy przy zbiorze i sortowaniu ziemniakow.Jest to prosta praca fizyczna niewymagajaca doswiadczenia,poszukujemy osob niebojacych sie pracy w gospodarstwie.Aktualnie prowadzimy nabor na stanowsiko pakowacz:stawka 7,5 f.h praca od pn do sob 48-50godzin tygodniowo,praca w godzinach 5a.m do 14p.m druga zmiana od 13p.m do 22p.m zmiana nocna 21.p.m do 6.am stawka 8,5f/h.A takze potrzebujemy osob do pracy na kombajnie ziemniaczanym do sortowania,gwarantowana dniowka 72funty za 9godzin plus 10f za kazda nadgodzine.Pytania prosze kierowac na [email]
Start pracy 31 sierpnia miejscowosc alcester obok BIRMINGHAM b49 5 pa dunnington road.
W kilku zdaniach przedstawie proces rekrutacji oraz udziele odpowiedzi na glowne pytania,jezeli nieznajdziesz odpowiedzi na nurtujace cie pytanie badz odpowiedz bedzie niewystarczjaco jasna,wtedy wyslesz mi email z zapytaniem.Prosze niedzwonic na nasz numer kontaktowy([tel]),wszystkie odpowiedzi beda udzielane emailem.Kontakt telefoniczny bedzie mozliwy tylko i wylacznie z wybranymi osobami od dnia 26 sierpnia w celu potwierdzenia wyjazdu,po przejsciu procesu rekrutacji.Doskonalym kandydatem beda osoby gotowe rozpoczac prace 31 sierpnia,na miejsce nalezy dojechac niepozniej jak do 30 sierpnia.Gwarancja otrzymania pracy jest nadeslanie skanu biletu na przejazd do BIRMINGHAM,skany biletow nalezy nadeslac do 25-26 sierpnia.Kazda osoba ,ktora nadesle nam skan biletu w/w terminie bedzie miala zagwarantowana prace.Powyzej podalismy adres miejsca pracy a wiec zakwaterowania powinniscie sobie szukac w miejscowosciach alcester ,bidford on avon badz broom.Jezeli nie jestes w stanie sam zorganizowac sobie zakwaterowania,mozemy zorgnizowac je za ciebie za posrednictwem miejscowych agencji nieruchomosci.W wiekszosci sa to mieszkania badz domy w pelni wyposazone z dostepem do tv i internetu.
Jezeli zdecydujecie sie na zakwaterowanie w miejscowosciach ,ktore podalem wczesniej bedziecie mieli zagwarantowany transport w obie strony do pracy za darmo.Jezeli chodzi o zmiany w pracy o tym zadecydujecie juz na miejscu podczas podpisanywania umowy o prace z brytyjskim pracodawca.Wiekszosc pracownikow to polacy a wiec mozna smialo komunikowac sie w jezyku polskim.Jezeli chodzi o sama prace jest to typowa praca fizyczna,opisalem powyzej stanowiska oraz wysokosc wynagrodzenia za kazda z prac.Osobom ,ktore beda potrzebowaly pomocy w odbiorze z przystnkow autobusowych badz lotnisk rowniez sluzymy pomoca po uprzednim poinformowaniu nas o tym fakcie.
Odnosnie pracownikow jest brak preferencji moga to byc pary,kobiety,mezczyzni a nawet grupa znajomych wtedy bedziecie pracowac tak jak przyjechaliscie nikogo niebedziemy rozdzielac to samo tyczy sie zakwaterowania.Do podpisania umowy niezbedny jest dokument tozsamosci dowod osobisty badz paszport ,rowniez do otworzenia konta w banku czy wyrobieniu numeru ubezpieczenia potrzebny bedzie jeden z dokumentow tozsamosci.Zapewniamy ubranie ochronne awiec niemusicie brac niczego z domu.Wynagrodzenie bedziecie otrzymywac co tydzien w kazdy piatek na konto w angielskim banku.To tylko kilka odpowiedzi na glowne pytania jezeli masz pytania napisz do mnie,staraj sie pisac skladnie wysylajac wszystko w jednym emailu,na emaile odpowiadamy 1-2 razy dziennie.Rekrutacja jest darmow,niepobieramy zadnych oplat za posrednictwo pracy,niemusicie sie w polsce dodatkowo ubezpieczac poniewaz tutaj bedzie ubezpieczeni poniewaz praca jest legalna.
Chcialem rowniez poinformowac o kwestii z tamtego roku,poniewaz bylo kilka osob ktore myslaly ze to my pokrywamy koszty zwiazane z dojazdem wyzywieniem czy zakwaterowaniem,a wiec przypominam te oplaty leza w waszym zakresie my jedynie mozemy wam znalesc zakwaterowanie czy was odebrac do was nalezy oplata za zakwaterowanie.Kwestia dojazdu mozecie skorzystac z regularncyh lini autokarowych sindbad,agat,polonia transport,eurolines badz z dowolnych lini lotniczych.
Mam nadzieje ,ze informacja zawarta w emaliu byla pomocna,jezeli masz pytania pisz ,jezeli zdecydowany jestes na prace przeslij nam skan biletu w ten sposob zagwarantujesz sobie miejsce pracy. ")

-dlaczego nie można dzwonic na nr podany w ogłoszeniu ???
A jak ktos bedzie jechał z kims autem z pl bez biletu to co wtedy??
--nie neguje ogłoszenia bo moze i jest ok ale ogolnie kazdy przed wyjazdem powinien sie zabezpieczyć finansowo czy to jadąc w ciemno czy jak kolega napisał przez legalna agencje.
-z legalnymi agencja jest tak ze jestes bardzo uzależniony od takiej agencji-a co wtedy jak sie nie nadajesz do pracy albo menadżer ci sie nie spodoba albo odwrotnie i bedzie konflikt /trzeba miec kase na takie okoliczności aby zmienić prace ,tylko na zadupiu tej pracy nie zmienisz bo nie bedziesz miał na jaka.wiec lepiej zaczynać w większym mieście czy to przez agencje czy nie zeby miec alternatywne wyjścia a nie tylko jedna agencje.
Umowa podpisywana z brytyjskim pracodawca /myśle ze każdy chciałby poznać warunki umowy przed jej podpisaniem a nie na miejscu.

W uk umowa słowna ma moc prawna ,nie musi byc papierów ani pieczątek ,ja pracowałem w wielu firmach i nie miałem umów tylko telefon ze jutro do pracy,szedłem w następnym tygodniu miałem wypłate i odcinek z wypłaty.
Nic z tej umowy ze sa tak sformułowane ze nie ma ilości godzin ani urlopu tylko stawka godzinowa .
Możecie jechać -moze bedzie Ok,ale musicie miec kase na nieprzewidziane sytuacje i nie na powrót tylko na zmianę pracy i nie 200 F a duzo wiecej / mając 2[tel]F w obcym kraju to jest nic.
Nie stać cie nie jedz a potem nie płacz ze nie wyszło - nie wyszło bo nie starczyło kasy na start.
Mam znajomych w Menchester czy birmingham i mogli by podjechać a nawet porozmawiać z ogłoszeniodawca ale ten tel nie odpowiada wiec nie pomoge
edytowany przez poligon123: 22 sie 2015
z kasą ok tylko język słaby więc ciężko będzie samemu coś załatwiać a jak z pracą w budowlance bo to nasza dziedzina ale żadna praca nie hańbi poligon123 mógłbym prosić aby twoi znajomi sprawdzili czy w ogóle jest tam jakiś nabór na te ziemniaki
Corny ty sie nie napalaj. Ja siedzę juz prawie dwa tygodnie i nie mam pracy. Bez języka pieniędzy a może znajomości nie ma co przyjeżdżać. Minimum 1000£ trzeba miec. Na spokojne przeżycie miesiąca półtorej na bilety autobusowe komórkę itp. I jeszcze kasa na jakies licencje typu wózki karty cscs. Licz sie z tym ze na spotkanie w sprawie Nin będziesz mogl czekać z miesiąc... Kilka mc trzeba tu pobyć aby sobie pozałatwiać a życie kosztuję. Ja chyba wracam do polski bo takie siedzenie mnie denerwuje. Jeszcze jedno. Nie wiem jak w Londynie ale poza na pewno lepiej miec juz jakiś samochód. Szybko sie przemiescisz i poszukasz pracy. Jakbym mial wolny tysiąc to od razu bym kupił furę bontutaj te firmy są porozrzucane. Anglia to nie raj.
A jak inny pojedzie i znajdzie pracę na następny dzień (przypadki znajomych z ostatnich miesięcy) to kto ma rację? Siedzisz tam od dwóch tygodni a wypowiadasz się jak jakiś wieloletni emigrant. Nie przestawaj szukać roboty albo zmień miasto.

I fakt - Anglia to nie raj, jeżeli ktoś myśli, że jest inaczej to chyba nie nadaje się na jakąkolwiek emigrację.
Temat przeniesiony do archwium.
2101-2130 z 3652

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia