szukam chetnych do wyjazdu do anglii

Temat przeniesiony do archwium.
2281-2310 z 3652
sama karta do mnie nie przyjdzie niby jak po nią zaaplikować mam muszę im udowodnić że jestem kompetentny i nie jestem żadnym fachowcem czyli o niebieskiej mogę zapomnąć
robię kurs na przewóz rzeczy czyli kwalifikację wstępna przyspieszoną a więc fajnie że to będzie równe cpc a jeśli nie to ile cpc w angli zrobić
Cześć wszystkim.
Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat Leicester? Planuję wyjazd na przełomie marca/kwietnia i zastanawiam się, czy to dobre miejsce, jeżeli chodzi o znalezienie jakiejś pracy (magazyny, sklepy, gastronomia itp.). Z angielskim jest u mnie bardzo dobrze.
Czytałem wpisy od 2006 do 2011 niby było tam mało do roboty. Może coś się zmieniło?
Dzięki.
edytowany przez Kido: 03 lis 2015
Cytat: Mateusz24pl
panie poligon mając zdanes CITB Health Safety & Environment test i IOSH Working safely/Site Safety Plus Health and Safety Awareness Course certificate. To na jaką kartę mogę liczyć: zieloną(labour), białą(Construction Related Occupation (CRO)) czy czerwoną(Apprentice/Trainee (craft and operative)/Provisional) i czy na pewno sekcji B ani c nie jestem zobowiązany wypełnić bo to musi mój pracodawca a gdy się go nigdy nie miało to nie chcę żeby mi odrzucili aplikację bo to kosztuje 30 funtów.

Ja ci pisze nie pchaj sie w koszty zrob najprostsza karte biała lub czerwona i zacznij prace na budowie .
Pracując zrobisz nvq2 i bedziesz miał dyplom i tylko karte bedziesz zmieniał co 5 lat .
Nvq2 sa tez refundowane wiec bedziesz mógł zrobic w miarę tanio.

W pl głupia zawodówkę robisz ze 3 lata i masz dopiero zawód .Tu ten zawód zrobisz w 2 miesiace jsk die postarasz.

Masz prawko mozesz pracowac jsko kierowca ::tylko mi umklo czy masz E::-jak bedziesz chciał dasz rade .
Początki moze nie sa łatwe ale jak masz głowę na karku i chęci do pracy to dasz rade
dear mr poligon ja już jestem w posiadaniu health and safety -II- i site safety plus ważne jest w dacie tylko pytanie jak wyrobić już ta zieloną kartę bo się na nią kwalifikuję no nie ? telefonicznie czy poprzez aplikację i które sekcje wypełnić prosiłbym pana aby mi pan przesłał na e-mail przykładowo wypełniona aplikację ja se z angielskim dam radę ale musze być pewny że aplikacja nie zostanie wstrzymana ani zawieszona bo dobrze poczyta łem na cscs stronie ale wolę się poradzić kogoś doświadczonego bardziej
bo mi chodziło zrobic kartę nawet jeśli się nie zechce robić na budowie toz przeciez można i wsadzić do portwela niech czeka na czarną godzine przeciez wyrobić tylko chcę kartę tylko o to mi chodzi a więc musi być ona zielona
Cześć,
Dosłownie przed chwilą znalazłem to forum i postanowiłem napisać. Tak jak wszyscy rozważam wyjazd do Wielkiej Brytanii. Jestem na etapie szukania kontaktów, biletów lotniczych, wyboru miejsca i rozglądaniu się za ewentualną pracą w Internecie. Wylot planowałbym na pewno nie wcześniej niż po świętach, najchętniej też po Nowym Roku :P. Ściślej rzecz ujmując w okolicach stycznia 2016. Głównym celem mojego wyjazdu byłaby nauka języka, który znam, lecz nie na tyle, na ile bym chciał. Ciekawi mnie również życie w innym miejscu niż Polska, gdyż nigdy nie byłem za granicą na dłużej. Na ile chciałbym wyjechać? Na tyle, na ile wytrzymam. Nie dłużej jednak niż do lipca/sierpnia 2016.
Stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych osób - gdzie warto się kierować? Do jakiego kraju? Większych czy mniejszych miast? (dopiero zaczynam czytać forum, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli pytanie pada po raz setny:))
Chętnie podejmę korespondencję z osobami, które również planują wyjazd.

Mikołaj
Cytat: Mateusz24pl
dear mr poligon ja już jestem w posiadaniu health and safety -II- i site safety plus ważne jest w dacie tylko pytanie jak wyrobić już ta zieloną kartę bo się na nią kwalifikuję no nie ? telefonicznie czy poprzez aplikację i które sekcje wypełnić prosiłbym pana aby mi pan przesłał na e-mail przykładowo wypełniona aplikację ja se z angielskim dam radę ale musze być pewny że aplikacja nie zostanie wstrzymana ani zawieszona bo dobrze poczyta łem na cscs stronie ale wolę się poradzić kogoś doświadczonego bardziej

ARTUR MAM NA IMIE

CZyli masz Health and Safety Awareness i pozytywnie zdany egazamin
Health, safety and environment test for operatives---TAK?
Sory ale nie moge załapac.

Jak chcesz to mi wyslij to na email to ci powiem czy mozesz sie ubiegac czy nie

Telefonicznie i plac karta!!!
Jak nie masz pracodawcy napisz na priv to ci podam dane.
No jasne zawsze moze sie przydac ,mając papiery nie zgina ci.
A ze masz zdany egzamin i l1 tego nie wiedziałem.
To jeszcze raz dzwonisz podajesz swoje detale ,dane pracodawcy lub osoby ktora moze ci potwierdzic i za 3 dni masz zielona karte w domu.
edytowany przez poligon123: 04 lis 2015
Cześć. Po tygodniach udało mi się w końcu znaleźć pracę w UK. Ile będę potrzebował pieniędzy na samo jedzenie na miesiąc? Jestem wegetarianinem, wiec nie jem mięsa. Głównie ryż, makarony, warzywa, czasem cos slodkiego. Nie pije, nie pale.
Lokalizacja: Okolice Nottingham.
Pozdrawiam.

P.S.
Jakie konto walutowe w Polsce radzicie założyć? Nie mam czasu bo juz w sobotę wyjeżdżam. Najlepiej żeby nie była wymagana duża wplata początkowa (PKO 150£), a nie będę miał karty bo na nią czeka się jakieś 2 tyg. Także wolałbym gotówkę mieć w kieszeni/ zwyklym koncie.
edytowany przez patryczke: 05 lis 2015
jedzenia - licz jakie 2[tel]funtow na miesiac - to jest skromnie.
Cytat: patryczke
Cześć. Po tygodniach udało mi się w końcu znaleźć pracę w UK. Ile będę potrzebował pieniędzy na samo jedzenie na miesiąc? Jestem wegetarianinem, wiec nie jem mięsa. Głównie ryż, makarony, warzywa, czasem cos slodkiego. Nie pije, nie pale.
Lokalizacja: Okolice Nottingham.
Pozdrawiam.

P.S.
Jakie konto walutowe w Polsce radzicie założyć? Nie mam czasu bo juz w sobotę wyjeżdżam. Najlepiej żeby nie była wymagana duża wplata początkowa (PKO 150£), a nie będę miał karty bo na nią czeka się jakieś 2 tyg. Także wolałbym gotówkę mieć w kieszeni/ zwyklym koncie.

A to wypłatę maja ci przelewać na polskie konto bankowe?

Bo wydaje mi sie ze jedziesz pracowac do uk i to tu powinieneś otworzyć konto bankowe ,a jesli chodzi o transfer pieniędzy z uk do pl jest wiele firm co to oferuje juz od 1 F ,i pieniadze w pare godzin sa na polskim koncie bankowym (złotówkowym).
Witam,
Około 13.11.2015 wybieram sie samochodem do Luton (wyjazd z Lublina) jeśli była by osoba zainteresowana żeby zabrać się ze mną to zapraszam kontakt [gg]
Szczegóły odnośnie wyjazdu podaje na gg

Pozdrawiam
Witam ,mam w Anglii kolegę który jest tam z dziewczyną 2 lata,jest zadowolony z pracy namawia mnie abym do nich dołączył ,wszystko on załatwi mieszkanie oraz pewna pracę ,mam 45 lat ale na tyle nie wyglądam , szukam kogoś kto się obawia wyjazdu sam i nie wie co go tam spotka , morze być kobieta nie przeszkadza mi to ,bo kobiety też tam pracują ,proszę osoby zdecydowane o kontakt ,termin wyjazdu ustalimy wspólnie [email] mieszkam na podkarpaciu ,,,wiecej na mejla.
Artur (poligonie) powiedz mi jak zajadę do Anglii jaką kartę na dzień dobry będę mógł sobie wyrobić green, red or white wynikając z moich kwalifikacji jak wcześniej ci podałem i jaką formę aplikacji byś mi doradził pomijając rubrykę pracodawcy gdyż go nie mam czyli ta sekcja b czy c. Powiedz mi także gdzie się od razu udać po CPC pytam tak w razie czego ty powinieneś wiedzieć powiedz mi czy mając polskie uprawnienia na widlaki będę mógł je wymienić na angielską licencję czy to muszą być polskie uprawnienia zrobione przez UDT (urząd dozoru technicznego)
Up.
Cytat: Stahu1
Witam!
Szukam chętnych na wyjazd do UK,najlepiej zaraz max Listopad bo szkoda czasu.
Powód banalny,wiadomo w grupie raźniej poza tym niższe koszty wynajmu i oczywiście co dwie/trzy/czterdzieści cztery głowy to nie jedna. ;)

Jadę w ciemno,język niestety delikatnie mówiąc 'średni' także nie zamykam się na wszelkiego rodzaju propozycje i sugestie odnośnie miejsca docelowego i pracy którą można byłoby tam podjąć.

Łatwo na pewno nie będzie ale do odważnych świat należy,nie ma na co czekać.
Tym bardziej że z przykrością stwierdzam ale zarobki w naszym pięknym kraju raczej nie przejawiają chęci by w najbliższym czasie wzrastać....:)

Jeśli ktokolwiek byłby zainteresowany to czekam,nie pogardzę również propozycjami od osób już przebywających na miejscu które 'coś','gdzieś' o jakiejś pracy słyszały. ;)

KONTAKT : [email]

GG : 56103117

Życzę Miłego dnia.;)

Aktualne.
Nim szybciej tym lepiej,osoby zdecydowane proszę o kontakt,
Michał 24l
Cytat: Mateusz24pl
Artur (poligonie) powiedz mi jak zajadę do Anglii jaką kartę na dzień dobry będę mógł sobie wyrobić green, red or white wynikając z moich kwalifikacji jak wcześniej ci podałem i jaką formę aplikacji byś mi doradził pomijając rubrykę pracodawcy gdyż go nie mam czyli ta sekcja b czy c. Powiedz mi także gdzie się od razu udać po CPC pytam tak w razie czego ty powinieneś wiedzieć powiedz mi czy mając polskie uprawnienia na widlaki będę mógł je wymienić na angielską licencję czy to muszą być polskie uprawnienia zrobione przez UDT (urząd dozoru technicznego)

- nie moge Ci potwierdzić w 100%jaka karte mozesz wyrobić bo nie widziałem twoich kwalifikacji ,a nie bede Cie wprowadzał w błąd bo nie jestem pewny ,ja to musze widzieć ,kiedy zdawałeś i co masz zdane i jaki kurs masz skończony.
Co do aplikacji juz pisałem ze teraz tylko ludzie NIEDOINFORMOWANI robią cos przez aplikacje .

Co do CPC to z twoich wpisów wynika ze robisz kurs w pl,jezeli w pl wbija ci kod w prawko to wymień tu prawko na angielskie i bedziesz miał cpc.
Uk rządzi sie swoimi prawami i tu raczej wymagają uprawnień ich krajowych co do wózków ,ale to tez zalezy of firmy czy agencji jaka cie zatrudnia
Arturze ja mam zdane CITB Health, safety and enviroment test (zdałem go 29.12.2014) i mam także Siute Safety Plus Health and Safety Awareness for the Construction and Civil Engineering Industries (29.04.2015-30.04.2020) to mam a aplikacja papierowa = telefoniczna a co mam im powiedzieć pod jaki numer mam zadzwonić podaj mi go gdzie mogę zaaplikować telefonicznie
Witam, czy ktos moze wybiera sie do UK w najblizszym czasie ? Ja chce wyjechac na przestrzeni miesiaca, na razie na troche, zobaczyc jak tam jest. Jestem z Zachodniopomorskiego, mam 31 lat, angielski dosc dobry.
Pozdrawiam
Cytat: Mateusz24pl
Arturze ja mam zdane CITB Health, safety and enviroment test (zdałem go 29.12.2014) i mam także Siute Safety Plus Health and Safety Awareness for the Construction and Civil Engineering Industries (29.04.2015-30.04.2020) to mam a aplikacja papierowa = telefoniczna a co mam im powiedzieć pod jaki numer mam zadzwonić podaj mi go gdzie mogę zaaplikować telefonicznie

Nr telefonow masz na potwierdzeniu zdaniu pierwszego testu
A więc forumowiczki jak jakieś są ponawiam ogłoszenie może i śmieszne i naiwne, nie oceniajcie, a hejterów będę ignorował pewnie z czystej zazdrości mi będą docinać. Szukam zdecydowanej dziewczyny na wyjazd za granicę bo samemu smutno a tak będzie raźniej i finansowo i w ogóle jedno na drugim będzie mogło polegać i się wspierać toż wiadomo i nasi rodacy już tam są gdzie zmierzamy ale zawsze jest jakieś ale. Oryginalnie zmierzam do UK czyli Anglii czy tam Wielkiej Brytanii jak zwał tak zwał lecz nie wykluczam krajów jak Niemcy, Holandia, Belgia, Norwegia, Szwecja, Finlandia czy Austria ale w północnej Anglii byłem troszkę a więc mam tam wszystko na start co potrzeba by zacząć nowe życie bo nic mnie tu nie wiążę z moim krajem miastem i takie tam a więc nie mam wyboru kasa się kiedyś skończy decyduję się na emigrację na dodatek jestem sam i nie mając nikogo łatwiej mi będzie migrować po europie za pracą. W związku z tym może znajdę tu jakąś chętną nie tyle co zdesperowaną ale taką co ma podobną sytuację i chcę się wyrwać stąd czy na jakiś czas czy na stałe. Generalnie byłoby fajnie się spotkać ale ta polska duża a rozmowa przez skype czy telefon to wiemy jak to jest a więc może dziewczyny z lubelskiego i okolicznych województw jak macie chęć i nóż na gardle to zapraszam we dwoje zawsze lepiej nie zginiemy. Dziewczyny zdecydowane od 18 lat do 30 lat dlaczego no bo w moim przedziale wiekowym z babcią 45 lub 50 lat nie będę dzielił pokoju logiczne toż takie panie mogłyby być prawie moimi matkami a więc przedział 36 w górę odpada ewentualnie 35 lat maksymalnie. Cóż zobaczę czy którakolwiek się ze mną skontaktuje wiadomości proszę kierować na: priv, gadu-gadu: 51882586, lub e-maila: [email]
Odpowiem odpiszę do/dla każdej ja i tak i tak wyjadę bo zabukowałem już sobie bilet do Doncaster-Sheffield ja tam nie zginę ale wolałbym preferowałbym wyjechać z kimś a za razem kto wie... toż na chłopski rozum wiemy że i opłaty byłyby tańsze, dojazdy do pracy, ogólnie. Mam plan i go zrealizuję na żywioł nie jadę bo namiot i dworzec Wiktorii by mnie czekał ale też od początku tam będę startował damy radę:) czekam więc na propozycje do usłyszenia/do zobaczenia
Witam, planuje ktoś wyjazd w styczniu do angli? Nie Widzę sensu pobytu dalej w kraju, nic mnie tu nie zatrzymuje a jeszcze bardziej mam pewne powody aby wyjechać. Wyjazd z kimś zawsze raźniej. Może ktoś zna kogoś kto pomógł by również na początku na miejscu. Moj adres [email] pozdrawiam
Wraz z mężem planujemy wyjazd na przełomie luty/marzec 2016 do Anglii (Birmingham) dodam ze nikogo tam nie mamy sami będziemy szukać pokoju etc.


hmm.. co najpierw ? konto w banku ? czy numer NIN
Czy przy zakładaniu numeru NIN trzeba podać adres zamieszkania? Wystarczy potwierdzenie załozenia karty z tesco ?
...
Najlepsza dzielnica w Birmingham ?


może jakaś pomoc?
[email]
edytowany przez Paulinka2016: 11 lis 2015
Witaam!! szukamy chętnych najlepiej pary do wyjzdu do Wielkiej Brytani na początku roku. więcej informacji pod mailem [email]
Może komuś przydadzą się informacje o początkach w londynie, zapraszam
https://www.facebook.com/Truminuk-923284384413852/?ref=aymt_homepage_panel
Jak będziecie przygotowani do wyjazdu tak jak Paulinka to macie prostą drogę do zamieszkania na ulicy...
Paulinka nie ma problemu z ulicą może to jej adres w Polsce! (:p) ale wyjechałbym z nimi tylko nie tam gdzie oni jadą a moich planów nikt mi nie będzie zmieniał no i to ja mam mieszkać na ulicy cały organizator nie nie to ja raczej sam wyjadę nie ma to jak na własną rękę i nie wróż mi tam żaden z weteranów polskich w Anglii że będę spał w śmietniku bo mam tam od A do Z dowodów nie muszę przedstawiać skoro nie ma żadnej chętnej to chociaż niech mi się uda
Witam mam 21 lat i poszukuje pracy za granicą ...gdyz tu w Polsce dużo trudniej się czegoś dorobić :-) jestem gotowy odrazu wyjechać ..nie mam nałogów.. Straciłem tu pracę dlatego muszę coś na szybkiego znaleźć w dodatku mam dwójkę malutkich dzieci na utrzymaniu.. Jeśli ktoś coś wie to proszę o kontakt [email]
pytanie do artura-poligon czy podesty wolnobieżne i podesty samojezdne plus hds'y tzn żurawie przenośne zrobione w UDT będą ważne i honorowane w uk pytam bo jestem w trakce ich wyrabiania tu na miejscu w Polsce
Cytat: Mateusz24pl
Paulinka nie ma problemu z ulicą może to jej adres w Polsce! (:p) ale wyjechałbym z nimi tylko nie tam gdzie oni jadą a moich planów nikt mi nie będzie zmieniał no i to ja mam mieszkać na ulicy cały organizator nie nie to ja raczej sam wyjadę nie ma to jak na własną rękę i nie wróż mi tam żaden z weteranów polskich w Anglii że będę spał w śmietniku bo mam tam od A do Z dowodów nie muszę przedstawiać skoro nie ma żadnej chętnej to chociaż niech mi się uda

Brawo chlopie! pokazales teraz klase.jesli tak traktujesz i rozmawiasz z kobietami to nie dziw sie ze zadna nie chce z toba nigdzie wyjechac. siejesz na tym forum straszny ferment swoja osoba jaki to ty nie jestes super hero czego ty nie masz i nie umiesz - tak zazdroszcze ci.ten temat zostal zalozony dla ludzi chcacych wyjechac po to zeby mogli sie znalezc i pojechac wspolnie,jesli masz jakies pytania do uzytkownika poligon to od tego jest PW i mail a nie pisanie postow na ogolnym z pytaniami do niego jak co masz wypelnic i gdzie dzwonic zeby bylo poprawnie bo nikogo nie intersuje to jakie zdales kursy.

nie zasmiecaj bo tu nie ma moderatora
edytowany przez wojosek79: 13 lis 2015
Swoją drogą teraz to juz raczej za późno na Uk. Pozostało 1,5 miesiąca pracowitego okresu czyli tyle ile potrzeba aby wróciły się koszty włożone na start, odłożyć to minimum 3- 4 miesiące. Poznałam kilka osób Przerażające jest to ile ludzi nacięło sie na pracy w Holandii , praca chwilowa a reszta czasu to brak godzin, a przecież zyć za coś trzeba i sie utrzymać. Przerażające jest to że niby się podpisuje umowę która z zasady powinna jakoś tam zabezpieczać ale żadna nie daje gwarancji godzin czy to zawsze musi być takie ryzyko??? Czy nie ma tu osoby która zna jakaś solidną agencję i może ją polecić albo wie jak sie uchronić albo zminimalizować ryzyko?
Temat przeniesiony do archwium.
2281-2310 z 3652

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia